Jump to content

Lipa

Members
 • Content Count

  495
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Excellent

Personal Information

 • Location
  Siemianowitz
 • Interests
  modelarstwo, piwa regionalne

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dobra panowie. Przemalowałem na prawilny żółty dunkel a tamtym się pobawię kiedy indziej. Na dziale pierwsze ciapki nieskazitelnym prosto z buteleczki. Jutro popaskudze kadłub. Tym razem puki co jest ok?
 2. To zdecydowanie ja mam jakiś problem z oczami. Podobny numer jak teraz wyciąłem przy M13 gubiąc kompletnie kolor bazowy w ostatniej fazie cieniowania. Dzięki za zwrócenie uwagi i nacisk. Przefiltrowałem ciemno żółtym. Użyczcie mi proszę jeszcze raz swych fachowych oczu. Do śmieci i wytaczać kolejną próbę czy dziergać dalej?
 3. No ta farpka akurat taka jest. W zestawie są jeszcze dwa: osławiony żółty oraz ausgabe 1944, który jest bardziej zielony. Następna ofiara, którą wypatrzyłem na moim cmentarzysku będzie już ładna żółta Czy przesadziłem z upiększaniem to zobaczymy po dalszych zabiegach. Choć nie będę ukrywał, że odnoszę podobne wrażenie. No i tu właśnie dałem ciała. Zbyt krótko pociągnąłem bazę na pochyłych powierzchniach. Hataki zdradliwe farpki, które dają bardzo fajne transparentne warstwy tylko trzeba się bardzo pilnować przy malowaniu. Poza tym ostatnia warstwa była prawie biała i zniwelowałaby poprzednie rozjaśnienia oraz całe to ciapkowanie, które w sumie nie wiadomo czy nie było zwykłym marnotrawstwem czasu. Tymczasem doszły wężyki i rozjaśnienia elementów wystających etc.
 4. Teraz chyba wyszły lepsze fotki. Daj znać. Dodałem rozjaśnienia. To wężyki, lakier, kalki i sprawdzamy co z tego szajsu wyjdzie. Kolor to dunkelgelb od hataki c244 ral 840R-7028. Mam nadzieję, że teraz się nie będziemy kłócić o odpowiedni kolor farpki Zdjęcia i tak przekłamują trochę kolory.
 5. No to ciąg dalszy Ciekawe ile z tego zostanie po olejach. Dam może jeszcze jedne rozjaśnienia od taśmy na krawędziach płyt by zróżnicować trochę bryłę bo na razie to takie smutne jak nagrobek
 6. Pierwsze ciapkowanie za mną. Jeszcze poprawki, koła i można będzie kłaść rozjaśnienia.
 7. Jak skończę niemiecki kajak to biorę się za japońca. Kilkanaście rozgrzebanych czołgów i 3 łódki to chyba za dużo Somsiad sprężył poślady i trzeciego już miałem blaszki.
 8. Witam Tytułowy StruP leżał na cmentarzysku już spory kawał czasu. Uczyłem się na nim chyba części wycinać albo posklejałem po pijaku, bo model miał pełno dziur i zle obrobione elementy także spędziłem tydzień na szpachlowaniu i pryskaniu podkładem. Do tego jeszcze jakieś krzywo posklejane włazy i kołaDalej nie wygląda to dobrze ale do zabawy aerografem się nada. Zobaczymy co tym razem za pazdzierz z tego wyjdzie Najwyżej pójdzie do śmieci. Przekopałem pudła ze złomem i udało mi się do niego nawet pożółkłe kalki znalezć. Jedno z malowań w pudle było dunkelgelb z zielonymi wężykami i takie spróbuję wykonać.
 9. To gitara, że po poprawkach jest ok. Wtaczam w takim razie do malarni kolejnego faszystę. StruP III ausf F dragona.
 10. Jestem za cienki żeby w kilka h przemalować model. Do tego jeszcze w nocy kiedy to ledwie widzę na oczy Dzięki za opinię. Dokładnie o to mi chodziło i co gorsza potwierdziłeś moje wątpliwości co do samego malowania. Docelowo chciałbym malować w "marmurki" jasne u góry i ciemne na dole no ale to zobaczymy przy następnych. Poprawki na gąsieniach zrobiłem od nowa. Dzierganie po ćmoku to nie był dobry pomysł. Udało mi się urwać koła napędowe i bezboleśnie zdjąć je w całości. Nałożyłem więcej pigmentu+pstrykanie z pędzla żurem "mud effects" od miga+dark steel z palca. Dark steel daje trochę mniejszy połysk i wygląda chyba lepiej. Wrzuciłem zdjęcia sprzed i po pigmencie bo zauważyłem, że aparat wariuje przy fotografowaniu gęsto ułożonych połyskujących elementów.
 11. Dobra Ty to Ty. Jakbym Cie mógł prosić byś rzucił fachowym okiem jeszcze raz. Wyłamałem i wkleiłem jeszcze raz. Spojrzałem na zdjęcia i rzeczywiście ucieka trochę na prawo patrząc od tyłu wieży. Wrzucam też fotki jak wyglądało malowanie zanim zagotowały mi się farby olejne. W tym przypadku też chciałbym prosi o opinię. No ja swoje zrobiłem na przysłowiowy odp... Czarny podkład, zęby przetarte steel vallejo. Na to pigment w 2-4 fazach by zróżnicować jego przyleganie na gąsieniy. Na konie palec grzebalec w pigmencie polished metal i jazda po części dolnej.
 12. Zbieram gumolit ze szzenki.
 13. Kolego rozwiń, ko-le-go
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.