Jump to content

Lipa

Members
 • Content Count

  458
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Good

Personal Information

 • Location
  Siemianowitz
 • Interests
  modelarstwo, piwa regionalne

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Lipa

  43m Toldi

  Model to oczywiście 1/72 IBG. Sklejony na przysłowiowy odp...ol prosto z pudła. Chciałem sprawdzić ile czasu zajmie mi sklejenie modelu jeśli nie będę się spuszczał nad jakością. Gdybym wiedział, że malowanie pójdzie prawie po mojej myśli to bym się pewnie bardziej przyłożył Model powstał na nocce modelarskiej i dokończyłem w domu także sklejenie go zajęło mi około 5-6 h z czego prawie połowa to układ jezdny. Nie poradziłem sobie kompletnie z nim a kręgosłup ostro dawał mi już znać, że przesadziłem z czasem poświęconym na hobby. Na zdjęciach widać krzywe gąsienice. Miałem do wyboru krzywe albo huśtający się model. @Andrzej_LK Akurat jak dotarłem do etapu gąsienic to pierwsze co, to google na telefonie, bo miałem wątpliwości jak je skleić i robiłęm na wzór tego zdjęcia. Ogólnie gąsienice w zestawie mają zero detalu i są najsłabszym elementem tego modelu. Swoją drogą poprawność gąsienic, to istniała chyba tylko w tygrysach i w teorii(no może jeszcze przy wyjezdzie z fabryki). Wielokrotnie widziałem już w wątkach np. pz III i pz IV uwagi nt zle założonych gąsienic. Zdjęcia z frontu pokazują, że można je było założyć w dowolny sposób i czołg jechał. @bazylms Specjalnie dla Ciebie wygrzebałem kilka artefaktów z telefonu. http://fotowrzut.pl/8VWS94SMIL Dziękuję Wszystkim za propsy i poświęconą uwagę. Powinienem wkrótce jeszcze wytoczyć kilka jakichś testowych badziewi a'la carro armato i może wrócę do jakichś "poważniejszych" projektów, których nie będę psuł malowaniem albo weatheringiem. Pozdrawiam!
 2. Lipa

  43m Toldi

  Witam Kolejna ukończona zabaweczka. Ogólnie wyszedł mi chyba całkiem niezły model. No może przesadziłem trochę z kontrastem 😛 Zdjęcia niestety telefonem, bo aparat ma wewnątrz zapaskudzony obiektyw jakimiś plamkami i pyłkami kurzu i robi zdjęcia ziarniste. pozdrawiam
 3. Uwielbiam takie fabularne warsztaty. Nie wiem czy pod wpływem Twoich bałkańskich wątków nie wydziergam sobie jakiegoś t34/85 bo malowania widziałem dosyć ciekawe.
 4. Lipa

  Fiat-Ansaldo M13/40

  Dosrałem na pw coś takiego Zrobiony w sumie na przysłowiowy odp..ol a wyglada lepiej niż mój nad ktorym sie spuszczałem od lutego ale dzięki za propsy Panowie. Dziergam jeszcze kilka innych modeli i powoli przywyczajam sie do nowych farbek może wyjdą troche lepiej
 5. Lipa

  Fiat-Ansaldo M13/40

  Podobno włosi reflektory malowali białą farbą by je zaślepić lub wykręcali i wyrzucali na pustyni. Poza tym udało mi się chyba nieco lepsze zdjęcia zrobić może więcej coś widać. @edit reszta zdjęć tutaj http://fotowrzut.pl/F9ZZJVFC78 warsztatatowe zrzucone z telefonu: http://fotowrzut.pl/04YUQX4HCY http://fotowrzut.pl/4UGWFV2B1A
 6. Witam. Parafrazując, zdarzało mi się w to wdepnąć, ale nigdy tego nikomu nie pokazywałem. Dead snow w afryce pn. Pozdrawiam
 7. Więc gratuluję zasłużonych dyplomów i orderów. Napisałem w warsztacie, nie w galerii. Zdanie podtrzymuje, jeśli za pózno to trudno(lepiej zostawić niż coś sp na koniec), i czekam na kolejny zajefajny model oraz galerie tego. Tym bardziej, że mało tak zajefajnych siedemdwójek.
 8. Długo kazałeś czekać ale było warto.
 9. Model zajefajny choć troche równomiernie obity. Pokusiłbym się o dodanie podłużnych poziomych zarysiwań z tyłu koparki. W końcu to element obrotowy i na tych 1:1 zazwyczaj jest w ten sposob poobdzierany.
 10. Kamo fajne ino pluje Ci to aero jak cholera.
 11. Jesli użyłeś zestawowych gąsienic to nie wina specyfikow ak. Mialem VK Vorne na tym samym podwoziu z hb i pozalewane klejem gasienice rozpadaly mi sie w palcach bez ingerencji jakiejkolwiek chemi. Winny prawdopodobnie gowniany plastyk z jakiego sa wykonane. Samo malowanie mi sie bardzo podoba i obserwuje warsztat. Pozdrawiam.
 12. wziąć Wystarczy wziąć pod uwagę poziom zabrudzenia pojazdów na w/w zdjęciach i zagadka koloru rozwiązuje się sama
 13. I stalagmity od pancerza jak podskoczy na wybojach.
 14. Co mu ta lufa kmu tak smutnie... wisi
 15. Mógłbym prosić o więcej zdjęć?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.