Skocz do zawartości

Sd.Kfz 250/1 Alt, 1:35, Takom


Kalor

Rekomendowane odpowiedzi

CE5v611.jpeg

Miejmy to z głowy. Model rozgrzebany od dawna a malowania mam dosyć, zanim tu dojdę do malowania powinienem mieć czas skończyć resztę.

Zrobić bym go chciał takiego obwieszonego różnymi bambetlami, hełmy, buty i narzędzia mam skopiowane z innych figurek, zostanie mi dorobić plecaki.

20nq0N5.jpeg

 

Model kupiłem bo miał ładne rendery, jest kompaktowy i ma kompletny silnik. Silnik jest za mały.

jR9GmV1.jpeg

Nie trudziłem się szukaniem dokładnych wymiarów, i tak trzeba było wszytko dopasować do dostępnej przestrzeni, coś co powinni zrobić projektanci zamiast pomniejszać go po całości. Powiększyłem ok 1.5mm w górę i 1mm do przodu. Miałem szczęście znaleźć na https://bushmakow.com/library/  trochę manuali serwisowych z całkiem dobrymi rysunkami/zdjęciami właściwie wszystkiego w pojeździe.

hDP9fFa.jpeg

Przy okazji to wiatrak chłodnicy jest zamontowany do chłodnicy nie do silnika jak to było w sdkfz 10 i w przeciwieństwie do tego co jest w modelu jego oś jest na środku, nie jest przesunięta.

3BS5wdI.jpeg

 

Wyciąłem też dziurę na łokieć radiooperatora. Co zrobić z pomniejszonymi fotelami i skrzynią biegów jeszcze nie zdecydowałem. Pomniejszać tak na prawdę nic nie trzeba było, dół wanny gubi 1.5mm przez grubość plastiku, ale skośne płyty są obłożone dodatkowymi panelami i tam już  żadnych strat w dostępnej przestrzeni nie ma.

WXxO2g6.jpeg

 

Złożyłem jedno koło, wymaga to sporo szlifowania. Koło też jest za duże, jakiś 1mm, ale zawsze. Wymiana na mniejsze żywiczne będzie wymaga dostosowania zawieszenia albo podstawki coby nie wisiało w powietrzu.

abWuDJY.jpeg

Edytowane przez Kalor
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę  że przy tym modelu za stówkę wszelkie narzekania powinna zamykać ogólna jakość i bardzo niska cena. Te nowe takomy za 100-150 a nawet 70pln  jak Pz I to jest chyba jakiś dumping  w stylu chińskim. Choć niektóre pojedyńcze rzeczy jakby przeskalowane to ogolnie trzymają wymiar, czy warto dopłacać 100+ do dragona? Niech każdy sobie odpowie..Do bambetli pocięta rękawiczka nitrylowa, masa modelarska, dużo talku i gumowe pędzle w ruch, można zrobić wszystko. Ja czekam na GREIFA (w zapowiedziach), tak bardzo że chyba nawet zdradzę siedemdwójkę...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jerzype napisał:

Myślę  że przy tym modelu za stówkę wszelkie narzekania powinna zamykać ogólna jakość i bardzo niska cena. Te nowe takomy za 100-150 a nawet 70pln  jak Pz I to jest chyba jakiś dumping  w stylu chińskim. Choć niektóre pojedyńcze rzeczy jakby przeskalowane to ogolnie trzymają wymiar, czy warto dopłacać 100+ do dragona? Niech każdy sobie odpowie..Do bambetli pocięta rękawiczka nitrylowa, masa modelarska, dużo talku i gumowe pędzle w ruch, można zrobić wszystko. Ja czekam na GREIFA (w zapowiedziach), tak bardzo że chyba nawet zdradzę siedemdwójkę...pozdro

Zrobienie poprawnie kosztowało ich tyle samo co zrobienie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kalor napisał:

Zrobienie poprawnie kosztowało ich tyle samo co zrobienie źle.

Nie rozumiem do końca stylistycznie co masz na myśli, ale jeśli chodzi o to że są tam też błędy no to we wszystkich takomach nowych jakieś błędy są i odstają od topowych dragonów merytorycznie chwilami, nadrabiając b.niską ceną, jakością odlewów i precyzją lepszą miejscami od dragona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jerzype napisał:

Nie rozumiem do końca stylistycznie co masz na myśli, ale jeśli chodzi o to że są tam też błędy no to we wszystkich takomach nowych jakieś błędy są i odstają od topowych dragonów merytorycznie chwilami, nadrabiając b.niską ceną, jakością odlewów i precyzją lepszą miejscami od dragona.

Na przykład ten silnik, zrobili go poprawnie tylko za mały. Na etapie projektowania 3D poprawienie tego nie kosztuje ich nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kalor napisał:

Na przykład ten silnik, zrobili go poprawnie tylko za mały. Na etapie projektowania 3D poprawienie tego nie kosztuje ich nic.

Problem z silnikiem częściowo zaniknie po zamontowaniu go w przedziale silnikowym . Gorzej gdy w modelu Takoma dostajesz lufę armatnią która powinna być zamontowana w pojazdach innej wersji .☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.