Skocz do zawartości

Kayaba Ka-Go


łsobota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu dłubię sobie Kayabę Ka-go z Fine Moldsa (1:72).

1f1e899de3763796.jpg

Jak widać prace w zasadzie mają się ku końcowi i nadszedł czas na wstawienie owiewek. I tu mam pytanie z czego je wykonać (pudełkowe się nie nadają ze względu na nieszczęśliwie umiejscowione kanały wlewowe)? Próbowałem z przeźroczystych wieczek po serkach, jogurtach i innych produktach spożywczych, ale za każdym razem - raz bardziej, raz mniej przy wiginaniu plastik paskudnie bieleje na szczycie łuku. Pytam bo może macie jakiś wypróbowany produkt, z którego tworzywo nadaje się do wykonania takich owiewek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Lukasz!

 

Mysle, ze folia z okienka koperty bedzie za cienka. Ale folia z okladki (takiej jak kiedys byly na zeszyty), albo teczki na dokumenty bedzie bardzo dobra. Zawsze kiedy kupuje cos w przezroczystym opakowaniu -starter telefonu, kieliszki - to odcinam plaskie czesci i wrzucam do zlomowni, gdzie czekaja do czasu az beda potrzebne. W porywie desperacji kupilem teczke tylko po to zeby ja pociac i zachowac jedynie przezroczysta czesc...

 

Problem z gieciem? Moze sprobuj naginac wycieta owiewke na pedzlu, albo innym walku odpowiedniej srednicy? Mysle ze nie trzeba giac na goraco, bo owiewki nie beda duze i sa pewnie zgiete w jednej plaszczyznie. Moznaby tez zaryzykowac technike uzywana w modelarstwie kartonowym. Przeciagnij arkusz po krawedzi stolu, to sie na pewno zegnie. Tylko moze sie porysowac...

 

A tak przy okazji zacny modelik! Szkoda ze dopiero teraz pokazales - juz prawie skonczony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. W poniedziałek przejdę się po sklepach papierniczych i coś pokombinuję (no chyba, że znajdę coś w domu).

 

A tak przy okazji zacny modelik! Szkoda ze dopiero teraz pokazales - juz prawie skonczony...

Jak już pisałem przy okazji Chiyody miałem problemy natury lokalowo - sprzętowej (z naciskiem na sprzętowej) i nie za bardzo miałem jak zrobić zdjęcia. Ale generalnie do tej pory nie ma czego żałować, bo model w zasadzie prosto z pudła. Dorobiłem tylko pasy (daleko im do tych Twojego autorstwa, które mogłem podziwiać w Ryanie STM) i dodałem dwa cylindry silnika, które są widoczne przez wlot powietrza z przodu. Jak się uporam z owiewkami to dorzucę jeszcze przewody hamulcowe i tyle. Efekt końcowy oczywiście pokażę na forum. A póki co jeszcze jedna fotka specjalnie dla Ciebie:

3e30e3740714994f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest użyć foli załączanej do zestawów fototrawionych jako substytut szyb i spróbować połączyść ją z modelelm za pomocą Humbrolowiskiego Clear Fix, on ma tą cechę, że nie "parują" szybki, a w Ka-Go są w zasadzie owiewki. Myślę że powinno się udać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest użyć foli załączanej do zestawów fototrawionych jako substytut szyb

Też o tym pomyślałem na samym początku. Ale po przejrzeniu pudełek z modelami nie znalazłem nic co miałoby na tyle dużą (nie zadrukowaną) powierzchnię z której można by wyciąć dwie owiewki. Stąd moje próby z różnymi wieczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zahacz poczas poszukiwań o jakiś zabawkarski - w samochodzikach HotWheels można czasem trafić nawet odpowiednio ukształtowany kawałek na wiatrochron. Poza tym sprawdź, czy z minionej , prostszej pod względem technicznym epoki komuś w domu nie została tzw. folia do diaskopu, ja niestety już nie mam, a szkoda, bo miała milion zastosowań.

Te autożyra mnie rozbrajają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Swietnie sie prezentuje! O co do szybek, to chyba wizyta w papierniczym bedzie niezbedna. A jak przykleic? Jak nie masz Clear Fixu to uzyj wikolu. Tak! Wikol swietnie sie nadaje do wklejania i szpachlowania oszklen. Nie tylko zamocujesz witrochron, zaszpachlujesz ubytki, to jeszcze nie bedzie tej paskudnej mgielki jak przy klejeniu glutem. Wyczytalem to w podreczniku modelarstwa, ktory jakis czas temu nabylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyjanoakryl nie zniszczy Wam szybek ,jeśli odczekacie kilka minut aż plamka kleju tórą przygotujecie gdzieś na boku nie odparuje ,zawsze tak kleję i żadna przygoda mnie jeszcze nie spotkała ze zniszczeniem przeżroczystych części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przed klejeniem oszklenie zanurzyć parę razy w Future Klear , pozwolić wyschnąć porządnie i voila! Niestraszny szybce żadny klej, na dodatek zyskuje fajniejszy wygląd Co do wikolu - fakt, niezłe wyjście, ale nie radzę stosować Wikolu Tytan , nie za bardzo sprawdzał mi się przy większości plastików... Połączenie jakoś nie takie, niezbyt fajnie również się go obrabia [kruszył mi się pajac grudkami jakimiś!]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.