Skocz do zawartości

BMW R-75 Sahara TAMIYA


luki_wrc

Rekomendowane odpowiedzi

Model malowany pędzelkiem. Wiem że sahara powinna mieć filtr powietrza na baku ale nie miałem pomyslu na jego dorobienie, myślałem o między innymi hełmie niemieckim odpowiedno spreparowanym. Może wy mi cos doradzicie Siedzą na nim pierwsze figurki zbudowane przeze mnie. Oraz że kierowca ma zaduże google (zdejme je). Proszę o oceny również te surowe.

 

4f4dcb54311362af.jpg

 

6139e4f86b491b1d.jpg

 

73f880521cf543ba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo śladów łączenia form... Buduj buduj i ćwicz - innej metody nie ma, żeby osiągnąć lepsze rezultaty. Polecam założyć wątek warsztatowy i tam Koledzy poradzą co i jak, nie wstydź się pytać o najprostsze sprawy. Dzięki temu unikniesz przykładowo następującego paradoksu: Jeśli to Afryka (mniemam po kolorze mundurów tych wojaków) to skąd tam się znaleźli chłopaki z Waffen SS?? A jeżeli nie Afryka, to skąd mają mundury w całości takiej barwy???

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo dobrze, że sklejasz modele, malujesz je i prosisz o krytyczne opinie forumowiczów.

Motocykl nie jest zły, jednakże mam kilka uwag.

 

Uwagi - to co napisali przedmówcy, oraz:

- Jak dla mnie i figurki i motocykl były malowane tą samą błyszczącą, żółtą farbą?

- Nie widać brudzenia, cieniowania, rozjaśnienia i uszczegółowienia pewnych elementów.

- Gogle są chyba z Matrixa ?

- Zdjęcia nijakie, źle dobrane swiatło - np. torba na wózku raz jest rdzawa raz brązowa.

 

Uwagi techniczne:

1. Rób fotografie na jednolitym tle np. niebieskim/czarnym kawałku papieru

2. Wykadruj model; wytnij wszelkie niepotrzebne obiekty z tła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bushi No nie przesadzaj kolega jeszcze nie opanował do końca sztuki sklejania i obróbki plastiku a ty jusz odrazu chcesz żeby robił brudzing nic na szybko.

luki_wrc motorek nie najgorszy sam klepie takiego tyle że ja dorabiam niektóre cześci, ten ckm z zestawu tylko do śmieci się nadaje ale pewnie nie miałeś innego ,sklejaj następne modele i z pewnością bedą lepsze niz te które robisz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestawik, ale tak jak przedmówcy, kolor nie jest dobrany, to nie jest kolor DAK. Figurki możesz jeszcze poprawić, zobacz kierowcę, a dokładnie rękawy, nogawki zapewne też, dopracuj je, nie ma się co śpieszyć. Uwagi co do brudzenia, też są cenne, ja bałem się tych wszystkich "łoszy" itd.., ale powoli przełamuje się, jak coś zwalę, to cóż, będę miał pretensję tylko do siebie, czytaj i oglądał, ćwicz ile się da, jak boisz się na modelu, rób to na elementach wewnętrznych i ramkach, na czym się da, pomaluj je oczywiście, niech to będzie taki sam podkład jak malowany przedmiot. To takie moje rady, sam dopiero początkujące, więc czytam, oglądam i uczę się metodą prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napoczątek polecam skupić się na czystym sklejaniu modeli , obróbce plastiku ( szpachlowanie , szlifowanie , usuwanie śladów łączenia form itp.) , stosowaniu podstawowych technik przy malowaniu typu dry brushing , wash.

Artez ma racje, na razie ćwicz sklejanie i w/w. W necie są krótkie filmiki np. dot. Łosza, patrz i ucz się, i pamiętaj, nie popełnia błędów ten, kto nic nie robi. Nos do góry i nie dawaj się plastikowi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.