Skocz do zawartości

Leopard 2 A6EX, HobbyBoss, 1:35


Ostach

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiscie na jakosci, kapuchy naszczescie nie brakuje

Zależy od wersji. Leosia 2 A6 EX masz tylko od HB (ten z mojego podpisu czy z tego wątku), a Leoparda 2 A5, Leoparda 2 A6 masz od Tamiyi i HB, inne firmy się nie liczą. Chcesz mieć cudnego 2A5/A6 to zrób jak ja zrobiłem pewien czas temu i kup:

Model Tamiya albo 2 A5 albo 2 A6 + Gąski AFV Club + Zestaw części uzupełniających Tamiya do Leosia 2. Powinieneś zamknąć się w kwocie 230-240 zł za powyższe artykuły - czyli w dość znośnej cenie jak za piękny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nein.

schade!, zestawowe die Raupen sind gut???

 

Bo właśnie kończę model zaczynam model tigera dragona 3 w 1 i właśnie tym tigrem chciałbym skończyć przygody z drugowojenną pancernią, i rozpocząć modele nowoczesnych czołgów, i innych pancerniaków. pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestawowe die Raupen sind gut???

Zestawowe złe nie są, zarówno u Tamci jak i HB. W moim Leosiu tamci wymieniłem na AFV Club, a w HB pozostawiłem seryjne. Ale jak chcesz mieć model full wypas, to polecam AFV Clubu. W razie jakiś pytań o Leosia Tamkowego albo HB-owskiego, piszcie na priv to chętnie odpowiem, bo sklejałem te modele - jednocześnie nie będziemy tu prowadzić offtopic'a Ostachowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Skoro jest aerek i farby to zaczynam myśleć nad malowaniem Leosia. Jako, że po raz pierwszy będę malował czołg w tej skali w kamo a nie jednolicie i do tego aerkiem to bym prosił o potwierdzenie czy dobrze myślę i na co ewentualnie zwrócić uwagę.

Plan jest taki:

1. odtłuszczenie w wodzie z mydłem

2. podkład czarną emalią, nie za grubo ale wszędzie

3. kolor bazowy na całość

4. maskowanie tego co ma zostać zielone

5. brąz na to co niezamaskowane

6. domaskowanie tego, co ma zostać brązowe

7. czerń

8. sido, kalki, sido

9. wash

10. mat? / sido, mat

11. pigmenty (tu będę miał pytania ale to potem), suchy pędzel

12. mat

 

są jakieś luki w tym planie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie potrzebne

Malowałeś aero kiedykolwiek??? :>

 

Ostach Moja rada taka, kolory Bundeswehr (Nato) najlepiej nakładać w takiej konfiguracji:

*najpierw czerń

*następnie zieleń

*na koniec brąz

Podkład nie rób emalią, tylko akrylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Wszyscy mówią żeby robić emalią...

W sumie, hmm może źle się wyraziłem - ja robię akrylem i uważam, że to lepsza metoda, niż emalia. Niemniej inni mogą mieć zdanie wręcz przeciwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*najpierw czerń

*następnie zieleń

*na koniec brąz

Hmmmm a czemu tak? Na bank czegoś nie domaluję jak będę kładł czarny na czarny... Jaka różnica będzie? przy stosowaniu różnych kolejności?

 

Model jest już czarniutki, najpewniej jutro dostanie bazę - tylko jaką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli model ma dobrze przygotowana powierzchnię to nie musisz dawać w ogóle farb jako podkład.

Przy obecnej wiedzy oraz dostępności chemii modelarskiej podkład już nie służy jako pomoc dla trzymania przyszłych warstw farby, służy raczej(jesli juz musi) do cieniowania bądź jasno/ciemno dla koloru wyjściowego(chcemy bialutki model robiny jasny podkład)

A jeśli juz musisz koniecznie miec podkład skorzystaj z tych np Gunze. W razie jakichś niedociagnięć możesz sobie to śmiało szlifować.

Jeśli dasz czerń na samym początku, możesz miec problemy.

Czarny zmieni Ci kolory jeśli dasz cienkie warstwy i wtedy musisz ich kłaść dużo więcej

Stopniuj kolorystyki na pojazdach od najjaśniejszych do najciemniejszych.Czarny w Twoim przypadku może Ci pomóc w retuszowaniu niedociągnięć kolorami jaśniejszymi.Dając odwrotnie...

Na logikę, łatwiej wyjść z kłopotów zamalowując kolor jasny - ciemnym, czy na odwrót?

Etapy malowania jakie obrałeś są właściwe.

wash,mat,pigmenty(malowanie lakierem pigmentów nie jest najlepszym pomysłem)

Wpierw ew. lakier,a póżniej pigmenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

służy raczej(jesli juz musi) do cieniowania bądź jasno/ciemno dla koloru wyjściowego(chcemy bialutki model robiny jasny podkład)
Tak właśnie chciałem zrobić jak w FAQ Reggy'ego, czarny podkład i tak żeby cienie zostały. Dlatego pierwszą chciałem kłaść zieleń, zeby na niej zostało najwięcej cienia, właściwie pod nią.
Na logikę, łatwiej wyjść z kłopotów zamalowując kolor jasny - ciemnym, czy na odwrót?
No od podstawówki wiem, żeby najpierw malować jasnymi kolorami. I tak zawsze robiłem. Dlatego trochę się dziwię uzyciu nato black na początku po podkładzie (który już mam dla jasności).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leopard jest zielony. Tylko faktura jest jakaś taka strasznie chropowata i przy dotykaniu ściera sie taki jakby proszek. To znaczy farba generalnie się trzyma i model jest pokryty dość równą warstwą ale własnie wierzch jest taki proszkowy. To ma tak być? :P

 

Przed malowaniem brązem muszę zrobić gąski do końca i je założyć, żeby przykleić fartuchy. Dopiero wtedy będzie można maskować plamy. I teraz pytanie: jak malować te gąski?

 

Mam taką fotkę:

http://data3.primeportal.net/tanks/hans-hermann_buhling/leopard_2a6/images/leopard_2a6_20_of_73.jpg

 

To w sumie zwykły A6 a nie EX ale gąski chyba te same. I dziwnie wyglądają. Może lepiej dać je gun metalem?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy farba generalnie się trzyma i model jest pokryty dość równą warstwą ale własnie wierzch jest taki proszkowy. To ma tak być? :P

Farby Tamiya mają taką właściwość jeśli do rozpuszczania nie stosujemy tego co trzeba. Ale mogę doradzić, że ten proszek potem można usunąć bardzo miękkim dużym pędzelkiem (na sucho !)

To w sumie zwykły A6 a nie EX ale gąski chyba te same. I dziwnie wyglądają. Może lepiej dać je gun metalem?

Ta fotka powinna rozwiać wątpliwości - pamiętaj o gumowych kładkach ściernych.

Leo2A6EX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mogę doradzić, że ten proszek potem można usunąć bardzo miękkim dużym pędzelkiem (na sucho !)

No ten proszeczek ładnie się ściera. Tylko zetrzeć go przed kolejną warstwą farby? Pewnie jakby dać inny kolor i dopiero ścierać to by wyszły przebitki tego pod spodem...

 

I zastanawiam się czy najpierw nie dać czarnego. Brązu jest mało dosyć...

 

Ale malowanie i maskowanie musi poczekać na gąski, które właśnie zostały obrobione. "Tłem" na gąskach wydaję się być jakaś zieleń ubrudzona jakąś ziemią czy piachem.

 

Fotki, co by nie było, że ściemniam

 

Leopard%202%20A6EX%20015.jpg

 

Leopard%202%20A6EX%20016.jpg

 

Leopard%202%20A6EX%20017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten proszeczek ładnie się ściera. Tylko zetrzeć go przed kolejną warstwą farby? Pewnie jakby dać inny kolor i dopiero ścierać to by wyszły przebitki tego pod spodem...

Ten proszek musisz zetrzeć przed kolejnym kolorem, bo inaczej nic z tym już nie zrobisz. :>

I zastanawiam się czy najpierw nie dać czarnego. Brązu jest mało dosyć...

Proponowałem zacząć od czarnego :> Ale jeśli wolałeś zielony, to Twoja sprawa, no teraz to zdecydowanie czarny, a brązowa wykończeniówka.

 

Poza tym widzę, że podobnie jak ja zrobiłeś złożone lusterka. Szkoda, że nie wymieniłeś klapek przy otwartym celowniku na wieży, użyłeś tych zestawowych a one są za grube. Jeszcze jedna rzecz która się rzuca w oczy to szkoda, że nie zrobiłeś zapinek na łopatach i kluczu z blaszki po puszce. Wyglądało by to delikatniej, roboty z tym dużo nie było - sam robiłem to wiem. Nie dopasowałeś ekranów bocznych na wieży, szpary z obu stron są różne - u siebie w wątku wyjaśniałem jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten proszek musisz zetrzeć przed kolejnym kolorem, bo inaczej nic z tym już nie zrobisz. :>

Tak jest!

 

 

Proponowałem zacząć od czarnego :> Ale jeśli wolałeś zielony, to Twoja sprawa, no teraz to zdecydowanie czarny, a brązowa wykończeniówka.
Zdecydowałem, ze zielony wyjdzie z cieniem na tej czerni, teraz czerń wyjdzie z rozjaśnieniem od zieleni, ciekawe jak to wyjdzie.

 

 

Poza tym widzę, że podobnie jak ja zrobiłeś złożone lusterka.
No ba! Można sobie wieżą pokręcić A zrobiłem je techniką "hm jak to zrobić? spróbujemy zgiąć. o, nawet wyszło".

Co tam tak w ogóle u Twojego Leosia słychać?

 

 

Szkoda, że nie wymieniłeś klapek przy otwartym celowniku na wieży, użyłeś tych zestawowych a one są za grube.

A ja je w sumie nawet trochę zeszlifowałem. Ale cóż, nadal są widocznie za grube.

 

Robić własnych modyfikacji zasadniczo ostatnio nie mam czasu, a Leosia chce jak najszybciej skończyć co by zwolnić miejsce w szafce warsztatowej na model konkursowy.

Kuba, gęsi dać tą zielenią? Waham sie, fotki trochę tej zieleni pokazują... Nakładki czarne przetrę ciemnoszarym jakims i dam pigmenty - jak je utrwalić?

 

Jak ten czołg tak ogólnie wygląda? Nie jest jakiś obrzydliwy? A, lufa nie jest wklejona, podobnie jak koła i oczywiście gęsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.