Jump to content

Leopard 2 A6EX, HobbyBoss, 1:35


Ostach
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Wreszcie doszedł Model będzie prosto z pudła. Najprawdopodobniej malowany aerografem. Co nieco już poskładałem, spasowanie niezłe jak na razie (wyjątek to koła jezdne które kręcą się wokół jakiejś kosmicznej osi). Po średnio spasowanym Abramsie od Dragona (3531) składanie tego to przyjemność. No może kółka były lepsze w M1.

 

Tyle zrobione:

Leopard%202%20A6EX%20002.jpg

 

Następny update pewnie przed malowaniem. Pytanie laika aerografowego: kadłub malujecie z przyklejonymi wszystkimi elementami? Farba z aero dojdzie bez problemu do wszystkich zakamarków? Pytam bo do kupna aerka jeszcze trochę czasu a nie chcę za dużo zrobić przed malowaniem.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja tez maluję, jak już wszystko poprzyklejam.

Ostatnio jak byłem w modelarskim to ten model uśmiechał się do mnie z półki , ale ostatecznie powstrzymałem się przed kupnem

Link to comment
Share on other sites

Ja maluję bez założonych fartuchów na zielono, a potem je przyklejam i dawaj czarny i brązowy na całość modelu. No koła oddzielnie, ale wszystkie są na poly cap'ach więc nie trzeba kleić tylko wystarczy nałożyć.... Zasadniczo model bezproblemowy. No troszkę trzeb zapadnięć na wieży polikwidować, ślady p[o wypychaczach na płytkach z tyłu na wieży. Mg3 do poprawy albo wymiany. Liny też, na metalowe. Aaa no i od podstaw trzeb zrobić montowanie bocznych ekranów na wieży, bo producent to schrzanił.

Sporo trzeb szlifować lufę i końcówkę, bo są dość toporne.

PZDR

Link to comment
Share on other sites

wyjątek to koła jezdne które kręcą się wokół jakiejś kosmicznej osi

że o co chodzi?

No zwichrowane są i się krzywo kręcą.
ale wszystkie są na poly cap'ach więc nie trzeba kleić tylko wystarczy nałożyć....
no właśnie u mnie na poly-capach krzywo się kręcą. Niektóre jezdne nawet i bez. Dlatego chyba wywalę te capy i wkleję je jak już będą pomalowane jak Bóg przykazał.

 

Kuba, przed przyklejeniem fartuchów łaszujesz wanne, nie?

 

Zrobię jak radzicie i poprzyklejam wszystko oprócz fartuchów i kół.

Link to comment
Share on other sites

Kuba, przed przyklejeniem fartuchów łaszujesz wanne, nie?

Eee nie. I tak tam nic nie będzie widać. Cały model zapuszczę washem Miga, ale po przyklejeniu fartuszków, a co za tym idzie po kamo. Spód dostanie tylko warstwy różnych pigmentów Miga i będzie nieco umorusany...

no właśnie u mnie na poly-capach krzywo się kręcą. Niektóre jezdne nawet i bez. Dlatego chyba wywalę te capy i wkleję je jak już będą pomalowane jak Bóg przykazał.
Hmmm, tylko w moim egzemplarzu te fartuchy kompletnie nie pasowały i było sporo szpachlowania, zatem ciężko je będzie potem, po pomalowaniu i złoszowaniu przykleić

U mnie było wszystko schön.

Zero dopasowywania, tu prowizorka na taśmie klejącej.

41aeaf6de8fb4bfb.jpg

Link to comment
Share on other sites

U mnie lewy fartuch pasuje dobrze. Kółka również już mi się poddały. robiłem też pasowanie gąsek po lewej stronie i jest ok - wygląda nieźle.

Pytanie 1: Kropelka nie zniszczy mi tych gąsek gumowych?

Pytanie 2: Czy zasobniki z tyłu wieży mają być tak nisko zawieszone nad kadłubem że aż obcierają model?

Link to comment
Share on other sites

Willkommen,

Frage 1: Nie, klej śmiało - bez niej też się trzymają - patrz mój Leo :> Ale po malowaniu trzeba skleić końcówki gąski tak, czy tak.

 

Frage 2: Nie, mają luźno przechodzić ponad siatkami, więc znowu sięgnij po papier ścierny i doprowadź do porządku ściankę, która przylega do tyłu wieży (a nie, broń Boże spód kosza!!!)

 

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Ok, tak zrobię. Z pudełkami już kombinowałem żeby podszlifować górną część krawędzi od strony wieży tak by tył się podniósł. Ale to jutro zrobię.

 

Pytanko: Zrezygnowałem z instalacji tych krzywych elementów w środku wieży służących do podnoszenia lufy i co za tym idzie jarzmo robię stałe. Chcę żeby wchodziło w obrys płyt z przodu. I teraz zasadnicza część pytanie - czy to co widać na zdjęciach to prawidłowo umieszczone jarzmo? Chodzi mi o to, czy nie jest za nisko/wysoko, zbyt do przodu/tyłu. I czy ten schodek widoczny na zdjęciach jest w pewien sposób naturalny? Będzie raczej musiał zostać jeśli jarzmo jest dobrze umieszczone. Od razu mówię, że z fotek jakoś nie mogę tego zinterpretować...

 

Leopard%202%20A6EX%20004.jpg

Leopard%202%20A6EX%20005.jpg

Leopard%202%20A6EX%20008.jpg

Leopard%202%20A6EX%20009.jpg

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja robiłem ruchome jarzmo, po drugie należało minimalnie (o ile pamiętam) "wyciągnąć" jarzmo do przodu jakieś 0,5 do 0,8mm w stosunku do stanu początkowego. Wówczas powinno być ganz gut. Ogólnie oszlifować, żeby całość trzymała się kształtu. Szkoda, że nie wyciąłeś tych płytek ze śrubami podtrzymującymi przednie, pochyłe ekrany. Obecnie, te śruby są nienaturalnie krzywo, a nie na środku każdej płytki. Przyznam przy osłonach wieży jest sporo dopasowywania, w szczególności boczne ekrany, a "trójkąty".

PZDR

Link to comment
Share on other sites

Ostach Twój abrams mi zaimponował, myślę że ten zaimponuje bardziej swoim pięknem, pozdro

hehe no bez przesady M1 miał sporo niedoróbek, ten się lepiej składa i na pewno lepiej go złożyłem. Malowany będzie aerkiem najprawdopodobniej, więc jeszcze sporo do skopania ;p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.