Skocz do zawartości

Modele by szupek


szupek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Chciałbym przedstawić moją niedawno ukończona scanie do gabarytów. Zmieniona zostanie jeszcze zabudowa ponieważ była zrobiona na "odpierdziel" na MTM. Oto kilka fotek z budowy. Zapraszam do komentowania.POZDRAWIAM!!!

obraz084sf1.jpg

obraz088zc4.jpg

qsddw027lz3.jpg

qsddw019fn6.jpg

sfdsgrfgrffc8.jpg

merc054vy0.jpg

merc055vb9.jpg

merc059ch4.jpg

merc101gv2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co bardzo ładna Scania .Ciekawie zmontowane świtała z tyłu . No to czekam na finalną wersje gabaryta .

 

P.S Zajefajnie wyszła Ci ostatnia fotka

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna, tyle że na 4 focie od dołu na przedniej szybie jest zamaz? Czy to tylko się tak odbija? Bo to trochę ją szpeci. Ale reszta jest jak najbardziej ok. Niema się bardzo do czego przyczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Scania ładna i ciekawa.

Aczkolwiek, jest parę drobiazgów, mianowicie:

- glob można było ładniej wyprowadzić - łączenie tego nieszczęsnego elementu w kształcie U między globem a kabiną - troszkę więcej szpachli i szlifowania by się przydało.

- osłona przeciwsłonaczna z boku źle posklejana

- zbiornik zabudowy z widocznym łączeniem (ale to chyba będzie poprawiał).

- górna leżanka jest zbyt nisko - w Scaniach z wysokim globem, górna leżanka jest już w globie - ponad szybami. To akurat błąd Italerki, ale można było zrobić jak w oryginale.

- co to za gruby kabel w kabinie (o grubym oczku)? Jakoś mi nie pasuje.

- tylna oś skrętna nie powinna skręcać pod tym samym kątem co przednia oś. Wiem że to trudne, sam się z tym nieźle namęczyłem, ale skrętna oś tylna powinna się tylko lekko wyhylać.

Ale tak ogólnie, to jak mówiłem na początku, model ciekawy. Podoba mi się.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak ten gróby kabel w srodku to jest przewód do powietrza zakończony pistoletem,co do łaczenia globa to naprawde zje.... srawe zabardzo sie spieszyłem i nie zaszpachlowałem,to na szybie to jest zmaza od kleju,a co do koloru to może i jest ładny ale malowanie nie wyszło za dobrze(wyszła skórka pomarańczy), lecz teraz scania jest rozebrana w 50% i kabina bedzie polerowana zabudowa zmieniona i dodane kilka bajerów co bardziej upodobni ja do gabaryciaka.POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no obydwie skakanki bardzo fajne za co się należy ogromne

 

A Ciebie Mateusz zawsze coś się nie podoba Złoty grill jest pod kolor tapicerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę znowu trochę pokrytykować...

Niedociągnięcia, o których pisałem w przypadku pierwszej Scanii, mają miejsce również przy drugiej (choć z tego co piszesz, to niebieska była drugim modelem, a czerwona pierwszym).

Robisz fajne i ciekawe modyfikacje, a jednocześnie nie dbasz o szczegóły. A szkoda, bo wrażanie byłoby dużo lepsze, gdyby nie te drobiazgi.

Ogólnie wrażenie pozytywne, nie spiesz się w budowie, to będzie dużo lepiej.

A tak apropos, to ja sklejam modele dla siebie, a nie na wystawy. No, ale to moje podejście do modelarstwa, Twoje może być inne.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to nie jest konwersja KFS razme przdłużałem we własnym zakrecie tak samo oś i zawieszenie.Jarek masz racje z tym pospiechem 6x2 był robiony na wariata żaeby zdąrzyć na 15 trakerskie spotkanie a 8x4 na MTM2008. Ale od nastepnego modelu zmieniam podejście. POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całokształt wyglada ładnie, kolorystycznie obie skakanki pasuja do siebie. Ja nie dopatrzyłem sie żadnych wiekszych byków. Tak jak JarekS mowi- najlepiej dla siebie modele robic wtedy najładniej wyjda... czekam na cos nowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czerwona scania jest boska, ten złoty grill i czerwona karoseria robią niesamowite wrażenie. Ja tam nie lubie jakiegoś dziwnego tuningu ciężarówek, dlatego nie pasują mi w niebieskiej 2 dodatkowe osie a w czerwonej jedna dodatkowa oś, ale to jest tylko moje zdanie, ważne żeby autorowi modelu się podobało. Ogólnie superr!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondi93 ale to nie jest tuning, tylko konfiguracja podwozia. Są to trucki do ciągnięcia towarów ponadnormatywnych ... Ogólnie Scanie są spoko, ale zrób jeszcze rusztowanie w tej niebieskiej i będzie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.