Jump to content

StuG.III Ausf.G Dragon 1/72

krzychu-onisk
 Share

Recommended Posts

w ramach odpoczynku od łódki podwodnej, postanowiłem zrobić (wczoraj zakupionego) Stuga

inbox- viewtopic.php?t=10577&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

będzie prosto z pudła więc cudów to proszę się nie spodziewać, poziom mój jest też nie-genialny. to mój pierwszy taki potworek gąsienicowy(poza niżej zamieszczonymi "cosiami"), bo normalnie robie latawidła

mój poziom przedstawiają:

viewtopic.php?t=10096

viewtopic.php?t=9924

oczywiście poziom chce rozwijać ale na obecną chwile to raczej stoi w miejscu jak budowa polskich autostrad

efekt chce uzyskać jak najlepszy, ale tak: aero ani super sprzętu i umiejętności nie posiadam

malowanie będzie na Panzer Schwarzgrau, będzie błotko itp.

bardzo prosze o jakieś wskazówki jak wykonywać to wszystko, np. dobra rdza, efekty zużycia

Jak chcesz uzyskać w miarę ciekawy efekt na gąskach to tak: Najpierw pomaluj na czarno, potem pomaluj mocno rozcieńczoną brązową(ziemistą), tak żeby została w zagłębieniach. Jak chcesz bardziej rdzawo to możesz powcierać trochę pigmentów rdzawych, a na koniec przetrzyj całość gunmetalem. Wg mnie nie da się namalować rdzy jednym kolorem tak jak to próbowałeś, więc zobacz ten sposób, może Ci się spodoba

I zobacz czy górna część kadłuba pasuje do wanny, bo moja wanna była za wąska i musiałem dorobić 2 rozpórki, żeby pasowało

malowanie będzie na Panzer Schwarzgrau, będzie błotko itp.

Z długolufowych StuG-ów F8 walczące pod Stalingradem były w Panzergrau. Zaś wersję G zaczęto produkować od zimy 1942 (grudzień, o ile pamiętam), więc łapała się już na Dunkelgelb.

Jeśli mogę doradzić, proponuję pudełkowego StuG-a z 2.SS "Das Reich" z bitwy kurskiej...

a dodam to ma być jeszcze później na podstawce:

ten maluch na drodze skierowany w lewo, a za nim znak w przeciwnym kierunku z napisem "berlin 85km" więc zachód, to chyba nie grzech i można dać Panzer Schwarzgrau?

Edited by Guest

http://shop.strato.de/WebRoot/Store6/Shops/61182466/47F6/BB9A/1AC7/39C9/F9DD/C0A8/28BD/78AD/bis35067.bmp

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/64/StuG-III-latrun-4.jpg a tu?

no jakieś były, a na koniec wojny może jakiś niedobitek się znalazł...

a kurde... zależy mi na tym kolorze, podoba mi się :(

to chyba nie grzech i można dać Panzer Schwarzgrau?

Czytałeś???

Z długolufowych StuG-ów F8 walczące pod Stalingradem były w Panzergrau. Zaś wersję G zaczęto produkować od zimy 1942 (grudzień, o ile pamiętam), więc łapała się już na Dunkelgelb.

a tu?

Kolego, StuG z Latrun to inna bajka... To pojazd walczący po stronie arabskiej w wojnie z Izraelem i to kilka lat po zakończeniu II wojny światowej, przekazany stronie Arabskiej przez Francję. Podobnie jak Panzer IV w tle...

StuGIII003.jpg

StuGIII005-1.jpg

jedna gąska zrobiona, choć dam więcej gun metalem i troche czarnego, choć na zdjęciach to wygląda o wiele bardziej jedno kolorowo...

balu, wanna raczej pasuje

a dodam, towarzyszom przyglądającym się temu wątkowi, iź po konsultacji z kolegą Jakub Ślęczka uznałem, że zrobie to takie SF czyli kolorystyka jak mówiłem wyżej