Skocz do zawartości

Duży warsztat, czyli rozgrywki bitewne.


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sherman był klejony gdy miałem 8 lat, i tak leżał sobie przez długie lata te rysy to próba zrobienia jakiegoś kamuflażu zimowego, z gąskami jeszcze się pobawię ( z jednej strony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zbiorowe większości modeli którę będą przeznaczone do rozgrywek

 

Pz.Kpfw.VI Tiger

Pz.Kpfw.V Panther

Pz.Kpfw.IV

Pz.Kpfw.I

Sd.Kfz.2

Kubelwagen

Opel Blitz

Sturmpanzer IV Brummbar

Jagdpanther

Sd.Kfz.7 + Flak 20

Pak.37

2x Pak40

cc162e8d679055a2med.jpg

 

 

W przygotowaniu:

King Tiger

BA-10 wer. niemiecka

grenadierzy pancerni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem i nie uważam się za dobrego ale wyznaje jedną główną zasade (co do modeli):

zwiększać swoje zdolności ale żeby wchodzić na kolejne stopnie nie można olać wcześniejszych

tzn. najpierw dobre wycinanie, czyste klejenie, potem dobrze malować (gładko, równo), a dopiero potem zabrać się za efekty urealniające model, potem dopiero jakieś dodatki typu dioramy i inne ambitne plany

 

nikomu nie zabraniam mieć pomysły, ja jak jeszcze byle jakie modele robiłem chciałem a to diorame a to coś, ale przekonywałem się że dobry model to podstawa, trzeba uczyć się po kolei a nie: nie umiem dobrze pomalować, trudno zrobie mu rdze i obtarcia... bo tak nigdzie nie zajdziesz

 

i trzeba sobie pewne rzeczy do głowy wbić... mam 29 modeli a dopiero chce zrobić winetke (zrobić nie tylko rozmyślać), a i tak nie wiem czy jestem "gotów"...

 

P.S. drugą zasadą jest słuchanie się innych, bardziej zdolnych, bo tak to ja bym siedział jeszcze w przedszkolu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. najpierw dobre wycinanie, czyste klejenie, potem dobrze malować (gładko, równo), a dopiero potem zabrać się za efekty urealniające model, potem dopiero jakieś dodatki typu dioramy i inne ambitne plany

 

Widzę w swoich modelach dużo błędów, czekam na aerograf więc malowanie powinno się poprawić co do rdzy itp. mam zrobione je na kilku modelach w formie próby dodania realistki modelowi.

 

trzeba sobie pewne rzeczy do głowy wbić... mam 29 modeli a dopiero chce zrobić winetke (zrobić nie tylko rozmyślać), a i tak nie wiem czy jestem "gotów"...

 

JA nie rozmyślam jak najszybciej dam fotki szkieletu makiety (tylko aparat dostane w ręce bo chwilowo go nie posiadam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja panowie nawet nie wiem o czym rozmowa, jeśli Zbyszek chce robic tak modele, niech je tak wykonuje. Trochę przyznam racji krzychu-onisk, bo sam kiedyś uczyłem się wszystkiego na raz, dalej uczę się sklejania i dobrego malowania pędzlem i od jakiegos czasu jestem zadowolony z efektów. Teraz rada ode mnie do Zbyszka: z modelem po pierwsze nie ma co się spieszyć, bo pośpiech wskazany przy łapaniu pcheł xD. Lepiej najpierw poszukać dokumentacji do modelu, oglądnąć parę razy instrukcje, zaznaczyć na niej sobie wszelkie zmiany jakie musimy dokonać w modelu i dopiero brać się do pracy. Co do malowania Twoich modeli, trudno mi się wypowiedzieć, bo fotka za dużo szczegułów nie pokazuje.

 

Ps. Jednakże zgodzę się w pewnym stopniu z Zbyszkiem, bo jak sam zepsuję malwoanie w modelu (podczas ćwiczenia dobrego malowania), to na tym modelu ćwiczę inne techniki, np. obicia, wash czy błotko, bo jak i tak już model jest zepsuty to dlaczego nie można by było na nim ćwiczyć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dokumentacje raczej się nie martwię bo zazwyczaj mam jej pod dostatkiem.

 

Fotka przedstawia modele które zamierzam wykorzystać do gry, taki był cel tej fotografii.

 

Co do pośpiechu w modelarstwie to zbrodnia której staram się nie popełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo aero i bardzo dobrze, nie mam bo mnie nie stać, a co do modeli, podaj przykłady błędów skoro jest ich tak dużo jak piszesz... :|

 

i dodać należy żeby patrzeć jak modele profesjonalistów wyglądają

ale jak malowanie jest grube i nie równe to obicia i błoto nie dadzą nic bo by trzeba było wszystko zakryć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto błędy:

We wszystkich grubo nałożona farba.

viewtopic.php?t=10194

Opel z bliska

Pz.Kpfw.I ma za jasne malowanie

gąsienice nie równo zrobione.

Nad wszystkimi błędami pracuje i staram się ich nie powtarzać

 

aero kupuje po promocji 38 zł taki na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo sorry, moja wina, przeczytałem że widzisz błędy w MOICH modelach (oto moje czytanie ze zrozumieniem...)

 

38 zł... nie za tanio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Castoramie go widziałem całkiem fajny, mój kumpel nim maluje od dwóch lat a gdyby coś było nie tak to do sklepu i oddać (gwarancja jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe zdjęcia:

2x PAK 40 oraz PAK 47.

32d6a5c448b05aebmed.jpg

7e3feb5e6675db24med.jpg

 

Następnie element makiety wzgórze z okopem, tu szukam pomocy

ab231bd3ed6f8b40med.jpg

81bbaf424ae28aa9med.jpg

b81fede9be1184a4med.jpg

 

Tektura na bokach podnosi się na ok 0,5 cm, szukam jakiegoś rozwiązania na ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.