Skocz do zawartości

Duży warsztat, czyli rozgrywki bitewne.


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nawet ładnie wyszła Ci ta haubica. Zamierzasz jeszcze dużo zrobić pojazdów do gry?? I zrób jakiś model Dragon-a czy Revell-a. W tej skali mają bardzo dobre modele, wg mnie szczególnie seria modeli Dragon-a pojazdów z od razu wykonanym Zimmer-item. Cena ok. 40 złociszy, ale się opłaca.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznurek szpagat, kupiony w sklepie budowlanym za kilka złotych. Odmierzając na oko ok. 1 cm ucinam po kawałku a następnie przyklejam do podłoża na które wcześniej nałożyłem wikol, po nałożeniu większego obszaru spryskuje je lakierem do włosów, efekt jest całkiem dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jako że idą święta i dzisiaj koniec szkoły będzie czas na hobby

Co do trawki postaram się coś dzisiaj z nią porobić i dać dokładne fotki.

 

Powrót do warsztatu.Jako że pierwsza armia będzie z okresu walk w ardenach rozważam zrobić makietę w scenerii zimowej.Plusem tego jest mniejszej ilość kosztów (śnieg z sody kuchennej).

 

Pobawiłem się trochę w kamuflaż zimowy na starej panterze i wyszło tak:

a05d6b5d1d6dab92med.jpg

ee2f397af28e60dcmed.jpg

9639f908d7f9dd1dmed.jpg

fd932ade3282128amed.jpg

b1cf2f23e2e29f0bmed.jpg

 

Co do armii kończę figurki jak je ukończę dam fotki, więc armia w formie podstawowej zbliża się wielkimi krokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po długiej przerwie powracam do projektu.

Więc tak wspomniana wcześniej makieta będzie przedstawiała plaże Normandii (może Omaha), pd względem figurek i sprzętu mam prawie wszytko, brakuje tylko barek desantowych.

Co do sił niemieckich na umocnieniach będą się znajdowały co najmniej dwa stanowiska CKM, z dostępnych materiałów postaram się wykonać moździerz, dwa stanowiska PAK 40, jedno PAK 37, okopy, i trochę umocnień.

Strona aliantów, a raczej amerykańce to masowy desant na plaży trupy i biegnący przed siebie ludzie mający odbić Europę z rąk Hitlera.

Chętnie przyjemne wszelkiego rodzaju uwagi, porady itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, pomysł z Omaha bardzo mi się spodobał. Co do barek desantowych, takowa ma Airfix i to dość tanio, nie wiem jakie one są pod względem sklejania, ale cena nie jest wygórowana. Oczywiście barki ma też Dragon z bardzo ładnymi figurkami, do tego Sherman, ale cena już większa. No i oczywiście na plaży nie powinno zabraknąć zapór przeciwczołgowych i drutów kolczastych. No to tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki jak narazie będą tylko z tych zestawów + trochę germańców z Italerii.

Zestawy z Hellera są już tylko w liczbie dwudziestu kilku figurek więc muszę się zaopatrzyć w amerykańców.

 

dd37d9acac694fb4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zbyszku. Tak ta amfibia brała udział w Normandi ale takze innych wojnach. Można powiedzieć że była głównym transportem wodnym, ponieważ statki miałyby cięzko dopłynąc do brzegu.

 

Także jeżeli pomogłem to się cieszę,jak coś jeszcze bedzie potrzeba to pisać. Pomoge w miare możliwości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałem dodać. Własnie tego typu amfibie były używane ponieważ były dobrze opancerzone (przeciwko CKM-om) co chroniło żołnierzy wewnątrz przed CKM-ami, sama również posiadała karabiny.

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.