Skocz do zawartości

polska "afgańska 17"


chazek

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba dobrze napisze mojego pierwszego posta na tym forum i w ogóle witam wszystkich na ukończeniu moja "afga" ze zvezdy 1/72 http://img518.imageshack.us/my.php?image=afga6106aj7.jpg po WIELU własnych przeróbkach chciałbym zasięgnąć opinii speców na temat tego zielonego cuda Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie podoba. Moge prosic wiecej fotek?

Ja tez bym prosił o wiecej fotek.

Niech zgadnę cyżby jest to Mi-17 czy 9??? Wielbie się w serii Mi-8... Mam Mi-8 tyle, że kiedyś zrobie go na dioramie jako zestrzelony hehe

Dobra dawaj foty tego "Mi'lusa" i to szybko !!!

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj chazek wśród nas.

Widzę że się dobrze zapowiada. Daj tylko więcej fotek to będzie można coś więcej powiedzieć. Ja już widzę parę nieścisłości w modelu w stosunku do oryginalnych afganów. Np golenie podwozia tylnego. W afganach są same rury( wachacze) beż poszycia a ty masz takie jak w innych siedemnastkach. Nie bierz mi za złe krytykę i wogóle żadnemu z nas bo nie oto chodzi żeby ktokolwiek kogoś chciał dołować tylko w ten sposób możemy dojść do pewnej perfekcji w tym co robimy. Jeden zauważy gdzieś błąd ,inny gdzie indziej , ty poprawiasz i jest git. To taka współpraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam:D fotki beda!!! lada moment koncze te męki!!! o goleniach wiedzialem przyznam sie szczerze od samego początku!!! mam dokumentacje foto tego cuda:))) ale jakoś tak wyszło:((( mógłby ktoś wreszcie ruszyć głową i wyprodukować nowe numery boczne naszych "Mi"!!! bo nie mam ich do tejże "17", a że uwagi do modelu są to dobrze!!! nie dołuje mnie to!!! A tak mijając "afgę" czy któryś z kolegów wie coś o Mi-24D z Revella w skali 1/48 na ten rok????????? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się prezentuje. Mam pytanie: masz jakieś referencje, które pomagają Ci w budowie tego wiatraka? Szukam jakiegoś potwierdzenia zdjęciowego na układ użebrowania EWU (rozpraszacze na wylotach spalin) - mam identyczny na Mi-24 z Italeri, ale według różnego rodzaju dokumentacji było ono proste, a nie wygięte w tylnej części...

 

Edit: Ubiegłeś mnie Czy mógłbyś wrzucić chociaż jedno zdjęcie z EWU z referencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img352.imageshack.us/my.php?image=010be3.jpg ładownia z opancerzeniem i dodatkowym zbiornikiem paliwa:)))

http://img352.imageshack.us/my.php?image=013yy1.jpg lewa burta ŁPG wlasnej produkcji chyba nie najgorzej wsio wyszlo???

 

Edit... Tak jest wygodniej oglądać...

Mod....

010be3.jpg

 

 

013yy1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ,no .Coraz lepsze robi wrażenie. Tak wracając do modelu bazowego to najlepszym materiałem bazowym do afgana jest model MI-17 z Hobby Bossa. Wzasadzie posiada wszystkie gadzety co oryginał , łącznie z odpowiednim podwoziem i tylko opancerzenie trzeba dorobić. Niezapomnij o światłach pozycyjnych pod NVG przystosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No "Afga" już po zabawie...prawie bo niestety narazie bez szachownic co do goleni podwozia to tez niezły sklerotyk jestem śmigłowce o n/b 6101 6102 6103 6104 mają "pełne opływowe" golenie podwozia zaś 6105 6106 6107 mają zwykłe "rury" bez owiewek no nic myslę że szybko zdobędę szachownice i finish i pytanie o podgląd zdjęć na stronie nie znam się na tym jeszcze a za popawkę dziękuję Pozdrawiam

http://img161.imageshack.us/my.php?image=p1010111jk7.jpg

http://img249.imageshack.us/my.php?image=p1010123xu7.jpg obok mi-24D n/b 271

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne bo polskie, a mam 2 uwagi:

- troszkę niedokładne łączenie góry oszklenia z kadłubem (zobacz fotki, tam jest gładziutkie przejście, bez żadnego schodka)

- OCP wydają się zbyt obnizone (może to wina fotek, ale wydaje mi się, że powinny być bardziej do góry i na boki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie za te owiewke należy mi się ale jak na Zvezde to wafel niezły w wykonaniu modelu a pitoty też jakoś dziwnie umiejscowione ale to szczegół wiem wiem spartoliłem ale i tak chyba nie jest aż tak źle jak na amatora Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.