Jump to content

ZSU-37. UM nr. kat: 305. Skala 1/72.

Bushi
 Share

Recommended Posts

ZSU-37. UM nr. kat: 305. Skala 1/72.

Ciekawy modelik działka przeciwlotniczego na podwoziu SU-76.

Producent podaję datę 1943 jako dodatkowe oznaczenie typu tego modelu.

Model zrobiony prosto z pudła. Jedynie wieża wykonana w dużej części od podstaw z cienkiego plastiku (grubość standardowych części była bardzo znaczna). Kalki nie pochodzą z zestawu, te UMowskie nie sprawdziły się, musiałem je więc zastąpić. Ogólnie modelik dobrze sklejany i przyjemny dla modelarza. Malowanie (pędzel i gąbka) akrylami różnych producentów (podczas sesji zdjęciowej trochę zadrapałem wieżę, ale już poprawiona ) Do tego trochę pigmentów Made in China.

Podstawka to drewniana zaślepka 10x10cm. Pokryta mieszanką piasku i kleju Rakoll, trawka Jordana. Model nie jest wklejony na podstawkę tylko na nią położony, dlatego może trochę nienaturalnie wyglądać.

0-3.jpg

1-8.jpg

2-7.jpg

3-7.jpg

4-6.jpg

5-7.jpg

6-4.jpg

Ładnie zrobiony, podobają mi się rozjaśnienia na środkach płyt, oraz kolory brudu i kurzu - ciekawie kontrastują z zielonym. Obicia - ich kształt i rozmieszczenie nie do końca do mnie przemawia.

Podstawka ciekawa - zwłaszcza kolory trawy - ciemniejsze przy ziemi, jaśniejsze przy końcówkach.

Lufa się złamała się . Po sklejeniu zacząłem szlifować i znowu to samo - trach!!!.

Po paru razach dałem sobie w końcu spokój, jest jaka jest, mogło być gorzej.

Hehehehe, znam to na wylot, ostatnio w 7TP miałem takie "zdarzenie". Patrzyłeś może czy są metalowe ??

Hehehehe, znam to na wylot, ostatnio w 7TP miałem takie "zdarzenie". Patrzyłeś może czy są metalowe ??

Nie sprawdzałem, robiłem 4 projekty w ciągu weekendu, nawet jakbym coś kupił to by doszło w środku tygodnia, już po fakcie.

• 1 month later...
jeszcze jedna k....wa i mnie zaknebluje.

phi ... ja miałem jakiś czas w schowku samochodu szeroką taśmę pakową. Też bez zasadne groźby lepszej połówki.

Troszkę lewa gąska się rozbiegła. Jak dla mnie za bardzo obity. Ale generalnie sympatyczny modelik. Zresztą i tak jestem pełen podziwu dla wszystkich 72jkowców. Ja już za liche oczy mam.