Skocz do zawartości

Prosze o pomoc


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z farbkami Pactry :(

Problem jest nastepujacy :

gdy maluje tymi farbkami po przeciagnieciu pedzla po powieszchni malowanej powstaja bombelki powietrza.Probowalem wszystkiego by temu zapobiec ale bezskutecznie moze wy macie jakies pomysly ?

 

 

 

Z góry dziuk

 

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Może nie jestem teraz zbyt w temacie (2 lata przerwy w modelowaniu), ale z farbami Pactry mam styczność odkąd pojawiły się na rynku. Z Twoim problemem nigdy się nie spotkałem (były problemy ze słabym kryciem np. biały i żółty błyszczący).

 

Jeśli chodzi o bąbelki to:

Powód może kryć się w samej farbie, wypróbuj inne kolory, kup nową…

 

Lub w technice malowania, ja to robiłem tak i nigdy nie było problemów:

1. dobrze odtłuść powierzchnię malowaną

2. zainwestuj w dobry pędzelek bo się opłaca, ja używam pędzelków z bardzo drobnego, miękkiego włosia (naturalnego oczywiście), wydatek około 10pln za sztukę.

3. Farbę rozcieńczaj tylko wodą destylowaną, wbrew pozorom to dość ważne.

4. Musisz wyczuć rozcieńczenie farby. Musi dobrze trzymać się pędzla, ale i gładko przechodzić na powierzchnię cienką warstwą.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie malowałem Pactrami i jak pamiętam to też to miałem.

Potem po wielu próbach dodalwałem do mieszanki farby ciut denaturatu

bezbarwnego i było git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„MAG-POL” i „M.Kozłowski”.

A tak na marginesie, sięgając pamięcią wstecz to czasami takie bąbelki pojawiały mi się przy zbyt szybkim prowadzeniu pędzla i wypukłych elementach na powierzchni.

 

 

dodalwałem do mieszanki farby ciut denaturatu

bezbarwnego i było git.

 

Jak pozbywasz się koloru? Tradycyjna „ludowa” metoda przez chleb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni model (me-163) malowałem właśnie pactrami (wczesniej tylko humbroll) i faktycznie tragedia z tymi bąbelkami. Bardzo zawiodłem sie na farbkach pactry.

Problem da się usunąć dmuchając jak juz było napisane, ewentualnie bardzo,bardzo delikatnie ciągnąc pędzelek, malując wzdłuż powierzchni ale jest to trudne , w każdym razie te bąbelki doprowadziły mnie do stanu "mocnej irytacji" .

Dla porównania malując humbrollem na powierzchni praktycznie nie ma śladów pędzla, bąbelków itp. co przy farbach pactry jest "standardem".

P.S.

Da się uzyskać jednak zadowalający efekt.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzeliki chyba lepiej kupować w sklepach dla plastyków, jest dużo większy wybór grubości, rodzajów itd. Do tego nie są takie wymacane i rozcapiżone jak w sklepach dla modelarzy i w zasadzie wszystkie mają zabezpieczenie na włosiu. Ceny porównywalne, często niższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzeliki chyba lepiej kupować w sklepach dla plastyków, jest dużo większy wybór grubości, rodzajów itd. Do tego nie są takie wymacane i rozcapiżone jak w sklepach dla modelarzy i w zasadzie wszystkie mają zabezpieczenie na włosiu. Ceny porównywalne, często niższe...

Z tym bym się nei zgodził.W sklepach dla plastyków pędzle są droższe przynajmniej w Rzeszowie !!!Ja kiedys byłem w jednym to mi facet oferował pedzęl z kucyka pony za ok 25-30 zł.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.