Skocz do zawartości

Heinkel He-51 B-2 ICM 1:72


kwiatektatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Na początku chciałem powiedzieć czemu wybrałem właśnie ten model.

Jako że powoli mija moja fascynacja niemczyzną, a zaczynają podobać mi się wodnopłaty, postanowiłem połączyć te dwie dziedziny.

Oto wynik połączenia

c38159a0d0c06864.jpg

2a45a589f4a42ba4.jpg

eea2f7e3ccf7924a.jpg

5e56d1a2ddb228ad.jpg

Byłem przekonany, że w tym zestawie są blaszki i ambitnie chciałem wykonać je po raz pierwszy (tak jak i naciągi). Jednak pamięć niespecjalnie mi dopisała

W takim razie zadowolę się samymi naciągami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie bardzo, ze Ciebie tez zafascynowaly wodnosamoloty. To naprawde niesamowite maszyny. Ja niedawno kupilem ten sam model. Blachy zeczywiscie sa w zestawie - ale Classic Airframes w 1/48... A do zrobienia swastyki w zestawie ICM sluza te kwadraty/okienka. Wystarczy, ze powycinasz kilka kresek i masz swastyke. Mozna sie jednak poratowac swastykami Techmodu.

 

P.S. Powodzenia w budowie i milej zabawy w konkursie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ruszyło. Na razie mało, ale ruszyło.

Wypraski nie do końca są wyśmienite Przykładowo podział technologiczny

DSCN5074.jpg

powoduje takie szpary na stateczniku

DSCN5083.jpg

Długo szukałem jakichś materiałów dotyczących wnętrza, niestety bez rezultatu. Zatem wzorowałem się na modelach

popełnionych przez Marwawa i Bretta Greena w troszkę brzydszej skali 1:48

Na razie zrobiłem orczyk

DSCN5084.jpg

i zepsułem fotel (zdjęcia nie będzie )

Planuję dorobić tylną ścianę kokpitu, tablicę przyrządów, drążek, pasy i może

coś jeszcze.

A po złożeniu kadłuba i tak nie będzie tego widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie tak:

 

 

Z wyciągniętych nad świeczką, do bardzo cieniutkiej grubości patyczków (właściwie włosków) pokleiłem takie trójkąciki małe.

P6250133.jpg

 

 

Potem po obcinałem nadmiar klamerek i dokleiłem same pasy z taśmy maskującej i pomalowałem całość.

P6260152.jpg

 

Pasy gotowe w kabince.

PA211238.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i spróbowałem. Niestety ciągnięcie plastiku nie jest na moje nerwy.

Zanim osiągnę odpowiednią cienkość, ramka się przerywa i wszystko idzie w diabły

Przeprosiłem się więc z drucikami i wymodziłem takie klamerki:

DSCN5103.jpg

Dla mnie są ok. Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi to bardzo proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajne masz te klamerki. Powinny dobrze wyglądać w kabinie.

 

Co do ciągnięcia ramek dodam, bo może się przyda jeszcze kiedyś. Aby uciągnąć taką cieniutką rameczkę trzeba ją wpierw dobrze podgrzać. Nie wystarczy trzymać nad ogniem. Musi być ogrzana równomiernie ze wszystkich stron. Dlatego ja kawałek ramki zawsze bardzo szybko obracam w palcach, praktycznie do chwili jak już plastik zaczyna się "lać". Wtedy wystarczy zdecydowany ruch rękoma i można wyciągnąć nitkę nawet grubości włosa na tyle ile starczy szerokości ramion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Długo mnie tu nie było. No cóż - lenistwo. Chociaż przydało się w pewnej kwestii.

Gdy tak hodowałem lenia i błąkałem się po necie, natrafiłem na modelarza który narzekał że nie obciążył nosków pływaków.

Ja też tego nie zrobiłem, bo nawet bym na to nie wpadł (że niby tylko odrzutowce potrzebują tego zabiegu )

Na szczęście jeszcze nie dokleiłem górnych pasów poszycia i wcisnąłem jeszcze trochę ołowiu wędkarskiego i blutaka. Pływaki po szpachlowaniu i wyryciu kilku dodatkowych linii wyglądają tak:

DSCN5449.jpg

Połówki kadłuba po złożeniu i szpachlowaniu:

DSCN5454.jpg

Wykonałem też parę otworów w osłonie silnika:

DSCN5458.jpg

i pod lufy kaemów które zrobię z igieł lekarskich:

DSCN5459.jpg

Próbowałem jeszcze zrobić po swojemu chłodnicę. Tutaj widać część oryginalną i wykonaną samodzielnie:

DSCN5457.jpg

I tutaj mam pewien problem. Nie mogę wkleić samej siateczki,

bo będzie przez nią widać na wylot. Nie mam pomysłu na ten element.

Jeżeli ktoś na coś wpadnie to poproszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robót ciąg dalszy. Przyklejone okapotowanie silnika i usterzenie.

DSCN5488.jpg

Przy wklejaniu stateczników poziomych było trochę zabawy. Producent zaproponował otwory o dowolnym kształcie, w które trzeba było włożyć końce stateczników o również dowolnym lecz całkowicie innym kształcie

Rozwiązanie to piłowanie W każdym razie sukces został osiągnięty.

Teraz czas na dolny płat.

Klejenie na styk jest niepewne, dlatego wywierciłem w kadłubie przelotowy otwór:DSCN5491.jpg

potem nawierciłem płaty i osadziłem igłę lekarską:DSCN5489.jpg

W ten sposób powstało wzmocnienie:DSCN5490.jpg

I to na razie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.