Skocz do zawartości

"Pora na malucha"-Willys Academy 1/72.


Ar2r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tu zacznę taką sobie małą relację, małego modelu.

Jeep Willys Academy 1/72.

W planach nic konkretnego, czyli zrobić pomalować i odstawić.

No chyba że podrzucicie jakiś pomysł.

A na tą chwilę wygląda to tak:

PC060712.jpg

PC060709.jpg

A tu różnica w grubości maski po zeszlifowaniu, ukazana z bliźniaczą częścią.

PC060708.jpg

Silnik:

PC060718.jpg

I kilka części w rozsypce:

PC060716.jpg

 

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Academy to wbrew pozorom najgorsza opcja jaka mogles wybrac.

Juz Airfix jest lepszy. A generalnie chodzi mi o te koszmarne kola.

Na pocieszenie dodam ze tez mam takiego.

Milego sklejania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaaa!! Matko powiem szczerze że grubość drążka jest powalająca, a to coś w miejscu fotela go nie przypomina... Ale trochę drutu i polistyrenu załatwi sprawę i będzie

No i życzę powodzenia w budowie, bo wiem co to znaczy sam robiłem ten model, i jest to mały koszmarek

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jest to mały koszmarek

Dokładnie to fakt.

To co jest na fotkach to wzasadzie mój początek. Wszysto będzie zmieniane, fotele, silnik będzie dozbrajany kablami itp. Więc to taki swoisty in-box warsztatowy. Bo tak to model dostałem od kolegi z forum pogrzebałem w nim roche(poszedł w zapomnienie) i teraz przyszła wena na "malucha". Ale dzięki za spostrzeżenia.

Postępy wkrótce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto efekty ostatniej godzinySam nie wiem co o tym sądzić.

Nie jestem do końca przekonany, wręcz przerażony! Ten Willys w '72 chce człowieka wykończyć. Ale co jedziemy dalej...

PC060013.jpg

PC060016.jpg

PC060015.jpg

I nieszczęsna gałka skrzyni biegów

PC060005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałkę to polecam zrobić ze szpilki takiej z kuleczką na końcu

A czemu ten drucik przy kierownicy jest ze splotu? Nie powinien być jeden?

 

A co do modelu to życzę powodzenia, bo na moim jest przesunięcie nawet na drążku zmiany biegów i to spore (!) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namaluj mu swastykę na masce

To jest dobre... Wiadomo że szwaby jak najbardziej oznakowywali pojazdy zdobyyczne, ale żeby aż tak zeszpecić piekno Willusia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio....

Gdzieś na internecie jest katalog części do Willisa, jak nie znajdziesz to pisz, poszukam u siebie i podeślę.

A tutaj masz relację z ekstremalnej przebudowy Modelikowego Willisa w 1:25, wprawdzie tekst jest po niemiecku, ale materiał zdjęciowy bezcenny.

I jeszcze jedna uwaga - w wypadku tak małego modelu polecałbym zastąpienie drutu profilami z Evergreena - łatwiej się je tnie, klei i maluje, a nie są wcale takie drogie. Do nabycia tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego oparcia mam mieszane uczucia... nie chodzi tu o drut ( do wymiany na jednolity) ale o jego wielkość - wygląda jak zatknięty na patyki kwadratowy bochenek chleba te rurki od oparcia powinny być bardziej na zewnątrz, ( luknij jak to w mojej relacji willysa MA wygląda- ja mam fotele niezmienione z tamki od MB )

Ale przerabiaj, walcz bo warto aby legenda wyglądała dostojnie

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie znajdziesz to pisz, poszukam u siebie i podeślę.

O jakich częścia mówisz??

 

wygląda jak zatknięty na patyki kwadratowy bochenek chleba

To fakt. Próbowałem z początku zrobić od nowa ale była jedna wielka lipa. I pożuciłem. Ale chyba jeszcze raz to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o katalog części do prawdziwego Willisa, masz go tam rozrysowanego do ostatniej śrubki. Pliczek znalazłem jakiś czas temu jak męczyłem mojego, nosi tytuł Jeep Willys M38a1 And Versions Parts Manual (English) PUTAMEDA, był na pewno na e-mule. Już wrzucam go na rapidshare, jak skończę to podzielę się linkiem, myślę że więcej osób skorzysta.

Natomiast tobie radziłbym rzecz następującą - idź do najbliższego modelarskiego i spytaj o Willisa z Airfixa/Hellera, o tego:

airfix_01322.jpg

Nie jest drogi, góra dwie dychy. Z modelu z Academy możesz do niego dorzucić co najwyżej silnik, KM i od biedy deskę rozdzielczą, reszta jest zdecydowanie lepsza w Airfixie - ma ładniejszą i poprawniejszą ramę, grill, szybę, koła. Do tego masz w zestawie przyczepkę i trochę bambetli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.