Skocz do zawartości

MV Agusta F4-750 Oro 1:9 (Protar)


wuen

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny etap - karbon...

Takie naklejki są w zestawie

carbon-protar.jpg

- "nie widziałem ich" więc zastosowałem SMS 1:12 (dzięki Kazik)

carbon-sms-1_12.jpg

Cztery warstwy Topcoat i polerka pastami Tamiya i...

blotnik2.jpg

 

Następnie wziąłem się za łańcuch i wtedy okazało się, że Protar "nie odpuszcza" ... łańcuch jest za długi

Wywierciłem otwór pod śrubę mocującą oś mniejszej zębatki ciut dalej i teraz jest ok

lancuch.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten łańcuch - zostawiasz go w takim kolorze

 

Tak - trochę "pobrudzę" ale będzie "Oro"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi naklejkami, to bym się nie stresował za bardzo. W warsztacie obok mnie taka F4 stoi na sprzedaż i przyjrzałem jej się. Grubość naklejek w motocyklu za tyle kasy mnie załamała - to było pierwsze co rzuciło mi się w oczy. Oczywiście pociągnięte fabrycznie bezbarwnym, ale jednak są to grubaśne naklejki. Wogóle jakość spasowania nie powaliła mnie na kolana.

 

Oczywiście mówię o jakości wykonania oryginału - nie modelu. Ten jest bez zarzutu.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pociągnięte fabrycznie bezbarwnym, ale jednak są to grubaśne naklejki

 

Też widziałem oryginalną Agustę i zauważyłem, że na owiewce są dosyć grube naklejki w związku z tym na moich też jest "uskok"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Skończyłem... prawie... spostrzegawczy zauważą, dlaczego "prawie"

A01.jpg

A02.jpg

A10.jpg

A04.jpg

A08.jpg

A05.jpg

A03.jpg

 

A07.jpg

A06.jpg

 

Włoski motorek to na włoskich "blachach" - trzeba było go "przerejestrować"

A09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowany na srebrno wylądował na balkonie w celu wyschnięcia - na drugi dzień niestety zniknął - podejrzewam okoliczne sroki... jutro muszę dokupić śrut i rozpocząć wendettę

W najbliższym czasie powinienem "wejść w posiadanie" zrobionego na zamówienie korka albo zacznę coś "rzeźbić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie obrazisz się jak będę korzystać z twoich fotek z relacji, jak będę budować swoją aguste?? Nabrałem weny i zamówiłem ten model. Miałem robić hayabuse ale pomyślałem że nie będzie może dokumentacji.

 

P.S Ile byś chciał za śruby od silnika i łańcuch?? Zrobił byś mi je na zamówienie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to uzbrój się w cierpliwość i mnóstwo tolerancji w stosunku do zawartości pudełka...

Moje przeróbki i doróbki:

- łańcuch - jest zestaw metalowych ogniwek ale za mało...

- mocowanie przewodów hamulcowych, sprzęgła, gazu - króćce z drutu bo firmowe są za grube

- łby śrub - dorobione metalowe - firmowo są ich imitacje albo w ogóle brak

- śruba mocująca kierownicę

- osłona wydechu przy prawym podnóżku - firmowo jest przetłoczenie na rurach

- kalkomania karbon zamiast naklejek

- spawy na ramie i wydechu

- śruby regulacji podnóżków

- zapinki na owiewkach

- wentyle w kołach

- śruby mocujące zębatkę tylnego koła

- klocki hamulcowe - brak części wewnętrznych

- chłodnica oleju

 

Mogę odstąpić firmową blaszkę z ogniwkami - łby śrub robił mi kolega przy okazji swojej "produkcji" - mogę go zapytać czy by zrobił a jeśli tak to za ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Mam pytanko rownież o łańcuch. Posiadam 2 modele Italeri Agusta i Ducati w skali 1/9 i poszukuje łańcucha wlaśnie takiego jak masz. Jedyne co znalazłem to zestaw blaszek do ducati ale kosztuje 2 razy więcej niż model i u żółtych do kupienia tylko. Gdzie zdobyć ogniwka takie jak ty zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze... piękny model pięknej maszyny pamiętam doskonale jak ten motocykl pojawił się w świecie jednośladów, jaką sensację wywołał, i jak wieszałem plakat z nim na drzwiach i się napatrzeć nie mogłem

Gratuluję świetnego wykonania

jedyne co mnie intryguje to słynne organki z rur wydechowych nie powinny być bardziej zadarte - w sensie "przyklejone" do tzw."poddupka"? (bliżej świateł) ot taka moja refleksja, ale i tak jest świetnie!

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zdobyć ogniwka takie jak ty zrobiłeś?
przedpołudnie spędziłem przy łańcuchu - połączenie plastikowych elementów z zestawu z fototrawionymi ogniwkami wykonanymi przez kolegę WF...

agusta-20.jpg

dorabiane śruby na swoich miejscach

Jak dorabiales te sruby z tego precika 1,5 mm

to wynik pracy z pręcikiem

o średnicy 1,5 mm i zrobionymi na zamówienie blaszkami

agusta8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.