Skocz do zawartości

Bedford QLB 1/72 IBG models


Artez

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo fajnym sposobem robienia kamo na 1/72 jest plastelina. Jestem po fazie testów. Nie używam aero, only pędzelki.

 

a nie jest za "tłusta"? albo ja miałem jakąś kiepską, bardzo ciężko ją było "zmyć" z detali i po pierwszej i jedynej próbie olałem tą metodę. Jak dojdziesz do czegoś ciekawego to daj znać bo sam się zastanawiam czy maskować 7TP czy malować z łapy (ale tam ciapy są na tyle nieregularne, że raczej tą druga możliwość wybiorę)

 

PS. sorki za offtopa. Noo... bardzo ładna ta myszka miki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Efekt świetny Bardz ładna mysza

 

a nie jest za "tłusta"? albo ja miałem jakąś kiepską, bardzo ciężko ją było "zmyć" z detali i po pierwszej i jedynej próbie olałem tą metodę.

 

Z moich skromnych doświadczeń wynika, że to nawet nie tyle zależy od plasteliny, ale sposobu jej użycia. Nie wolno za mocno przyciskać do modelu. Spokojnie sama się utrzyma tylko leciutko dotykając powierzchni, albo najlepiej zaczepiona o jakiś wystający element.

 

Poza tym bezwzględnie nie może być za długo wystawiona na modelu na światło słoneczne, bo cały tłuszcz się wytopi i będzie kiszka. Ja zaraz po maskowaniu wkładam do szuflady i tam sobie spokojnie leżakuje. Efekt jest następujący (fotosy na szybko):

 

th_plastus.jpg

 

th_plastus2.jpg

 

Stan leoparda jest jeszcze mocno surowy, ale maskował już nie będę

 

gorące pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Panowie po małej przerwie w temacie

 

Mały zastój był w relacji , ale wkońcu zachciało mi się zrobić fotki postępu prac . Od czasu ostatnich zdjęć zająłem się malowaniem i wykańczaniem budy kierowcy , wycinaniem i przyklejaniem szybek do tejże budy , doszedł wash na całego bedforda , odprychy , jakieś inne ślady eksploatacji , z biedronki rezygnuje w tym modelu , bo według mnie efekt nie będzie tak dobrze widoczny jak przy 1/35 , a i bez tego model według mnie dobrze wygląda . W zasadzie dużo pracy przy nim to nie zostało , oponki dopieści się kurzeniem , troche podwozie przykurzy gdzie nie gdzie , pare dupereli się doda na trucka i finito. Póki co stan na dziś , miłego oglądania.

 

IMG_3390.jpg

IMG_3391.jpg

IMG_3393.jpg

IMG_3394.jpg

Tu dobrze widać 'szkła' lusterka które wykonałem ze zwykłej folii aluminiowej , efekt miły dla oka , choć w tej skali niezbyt widoczny na pierwszy rzut oka

IMG_3392.jpg

IMG_3399.jpg

IMG_3400.jpg

IMG_3401.jpg

IMG_3404.jpg

 

Niestety podczas zabiegów 'upiększających' odłamały się drzwiczki z tylniej budy , tak więc zdjęcia bez drzwiczek jakby ktoś się zastanawiał dlaczego nie ma , musze dokleić ..

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem przybliżenia psują efekt 72jek , ale pewnych detali , szczegułów bez takiego przybliżenia poprostu ciężko dostrzec na zwykłej fotografii ( chociażby odpryski ) . Gdy dam model do galerii wtedy fotki będą odpowiednie.

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.