Skocz do zawartości

Bedford QLB 1/72 IBG models


Artez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszytskich

 

Tym razem na stół trafiło ostatnio kolejne maleństwo , Bedford QLB z IBG models . Kilka słów o modelu . Jak na 1/72 koszt 30paru złotych jest podobny np. do modeli Dragona , ale możecie być pewni że się nie zawidziecie na tym modelu , jakoś plastiku & spasowanie bardzo dobre , szczegółowość modelu też nienajgorsza , choć we własnym zakresie kilka rzeczy dorobiłem o których ' zapomniał ' producent :

- błotniki z tyłu i z przodu

- swego rodzaju lampki na przednich błotnikach z okablowaniem ( nie wiem jakie zadanie dokładnie one spełniały )

- oświetlenie tylne , czyli światła stopu i kierunkowskazy

- nową plandeke , ta z zestawu plastikowa to nie dla mnie

Także wyciąłem drzwi od tylniej budy aby były one w pozycji otwartej , producent oferuje nam tylko wersje zamkniętą.

 

IMG_3260.jpg

IMG_3262.jpg

IMG_3264.jpg

IMG_3265.jpg

IMG_3269.jpg

IMG_3275.jpg

 

Buda z tyłu spasowana na sucho do ramy pojazdu więc jest troche krzywo , pojazd już ma bazową farbe na sobie , może wieczorem dodam fotki z preshadingu.

 

Malowanie nie będzie polskie , lecz brytolskie , głownie dlatego że jednym z powodów kupna tego modelu było też malowanie typu mickey mouse

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

nareszcie się ktoś zabrał za ten model

Słusznie, bardzo mnie te Bedfordy interesują. Może PART się zlituje i zrobi do nich blaszkę, póki co zrobił to OKB Grigorov - w naszym (k)raju rzecz chyba nieosiągalna .

Szkoda tylko że nie wymieniłeś tej kratki - wygłąda wyjątkowo nieciekawie :

 

6accc4380c093b08.jpg

 

To chyba najbardziej widoczny mankament tego modelu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! nareszcie się ktoś zabrał za ten model! Super. Zrób go pięknie

 

Na pewno straszyć nie będzie ;)

 

 

Szkoda tylko że nie wymieniłeś tej kratki - wygłąda wyjątkowo nieciekawie

 

Myślałem nad tym aby zrobić siateczkę ale jest to zbyt newralgiczne miejsce , plastik grubszy pod kratką w porównaniu do cienkiej przedniej ścianki szoferki , zbyt by się zdeformował ten element myślę.

 

A teraz dalsze postępy:

 

IMG_3305.jpg

IMG_3306.jpg

IMG_3307.jpg

IMG_3308.jpg

IMG_3309.jpg

IMG_3311.jpg

 

Końcowe zdjęcie z FAMO którego również w między czasie robię.

Daszki od bud , jak i tylna buda do zdjęcia ułożona na sucho , przykleje dopiero po kamuflażu.

Teraz czas na farbe bazową czyli brytolski olive drab.

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
nareszcie się ktoś zabrał za ten model

Słusznie, bardzo mnie te Bedfordy interesują. Może PART się zlituje i zrobi do nich blaszkę, póki co zrobił to OKB Grigorov - w naszym (k)raju rzecz chyba nieosiągalna .

!

OKB można kupić w Tracks'n Troops w Czechach. Wysyłają na cały świat. Przesyłka do mnie szła 2 dni!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym aby zrobić siateczkę ale jest to zbyt newralgiczne miejsce , plastik grubszy pod kratką w porównaniu do cienkiej przedniej ścianki szoferki , zbyt by się zdeformował ten element myślę.

Pzd|2

 

Mogłeś podszlifować czymś od spodu. Spoko. Jak ładnie pomalujesz i powiesisz jakieś graty nie będzie źle.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś podszlifować czymś od spodu. Spoko. Jak ładnie pomalujesz i powiesisz jakieś graty nie będzie źle.

 

Fakt mogłem , bo wycinanie przy tej części nie wchodzi w rachube , graty na pewno będą , bo to jedna z moich ulubionych rzeczy na modelach .

 

 

co one tak dziwnie pomalowane są i bez szybek ??

 

To dziwne malowanie zowie się preshading , szeroko stosowane wśród lotników , zdarza się i u pancerniaków jak ja ..

A odnośnie szybek to się domyśl.

 

kolego, na jakim ty świecie żyjesz?!?!

 

Hehe dobrze powiedziane .

 

Ok , dalsze postępy z tym maluchem. Położyłem kolor bazowy , olive drab , jutro się wezme za myszke miki jak czas pozwoli , bo na dziś już wystarczy

 

IMG_3314.jpg

IMG_3315.jpg

IMG_3316.jpg

IMG_3317.jpg

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co one tak dziwnie pomalowane są i bez szybek ??

kolego, na jakim ty świecie żyjesz?!?!

Hmm, no właśnie, trzeba się zastanowić. Kolejne doświadczenie w świecie modelarstwa.

 

Czy ktoś zamiast tych brezentów, robił może siatkę maskującą np. z gazy ??

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
OKB można kupić w Tracks'n Troops w Czechach. Wysyłają na cały świat

To wiem, ale te ceny - niestety nie na moją kieszeń

 

Pozdrawiam!

 

Fakt, 6.20 albo 8 "jewro" czyli coś koło 24 zł + przesyłka, w sumie wyjdzie jakieś 35 zł (?). A myślisz, że z np. PART-a byłyby tańsze? Wydaje mi się, że z przesyłką wyszłoby podobnie albo niewiele taniej.

Święta idą, napisz list do mikołaja Uszy do góry

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamiast tych brezentów, robił może siatkę maskującą np. z gazy ??

 

Raczej ma za duże oczka do 72 chyba żeby coś kombinować ze złożeniem paru warstw. Na dwóch modelach natomiast zrobiłem z gazy siatke zwinięta w rulonik

 

Brezent to schokoladenbraun 43' od Model Master'a zmieszany z białym , tak 1:1 .

 

dzięki, całkiem naturalny kolorek wyszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala to miał być brezent a nie siatka maskująca. Na tego typu przyjemności poleciłbym folię ołowianą o małej grubości ale chusteczka też nie jest zła.

 

Podziwiam, modelik nabiera kolorków, ja też mam jakąś słabość do tych ciężarówek, nie wiem czy w końcu się nie skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tego typu przyjemności poleciłbym folię ołowianą o małej grubości ale chusteczka też nie jest zła.

 

Kiedyś używałem własnie folie , ale według mnie lepszy efekt przy odrobinie pracy można osiągnąć z chusteczką.

 

nie wiem czy w końcu się nie skuszę.

 

Model bardzo przyjemny więc polecam

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie prezentują się te paznokcie.

Nieraz mam takie odczucie, patrząc na własne prace( Innych także)..że wypadałoby niektóre pozycje zostawić :

-w blachach

-po cieniowaniu

 

No ale...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

myślisz, że z np. PART-a byłyby tańsze?

Może tańsze to nie, bardziej chodziło mi o detale - blaszki PARTA pod tym względem są naprwdę imponujące czego (w przypadku Bedforda przynajmniej) o tych z OKB powiedzieć nie można - po za wspomnianą "kratką" blaszka rzec by można z tych skromniejszych , ale to rzecz gustu - robię się chyba zrzędliwy .

 

Święta idą, napisz list do mikołaja

 

Jak Mikołaj/Gwiazdka/Gwiazdor/Aniołek zobaczy rachunek - ten co przyjdzie po tym jak "list" wysłałem - to mam przeczucie że Zajączka nie dożyję .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
myślisz, że z np. PART-a byłyby tańsze?

Może tańsze to nie, bardziej chodziło mi o detale - blaszki PARTA pod tym względem są naprwdę imponujące czego (w przypadku Bedforda przynajmniej) o tych z OKB powiedzieć nie można - po za wspomnianą "kratką" blaszka rzec by można z tych skromniejszych , ale to rzecz gustu - robię się chyba zrzędliwy .

 

A! To teraz rozumiem. Te z OKB widziałem tylko na obrazku natomiast PART jest faktycznie super. W sumie masz rację.

 

Święta idą, napisz list do mikołaja

Jak Mikołaj/Gwiazdka/Gwiazdor/Aniołek zobaczy rachunek - ten co przyjdzie po tym jak "list" wysłałem - to mam przeczucie że Zajączka nie dożyję .

 

Ups!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , tak jak wczoraj pisałem dziś się wziąłem za kamo mickey mouse . Kamo w tej skali strasznie pracochłonne , zwłaszcza przygotowanie szablonów ułożenie ich itp. Efekty prezentują się tak :

 

IMG_3318.jpg

IMG_3322.jpg

IMG_3323.jpg

IMG_3326.jpg

IMG_3327.jpg

IMG_3324.jpg

IMG_3325.jpg

 

Jutro jak czas pozwoli ciąg dalszy.

 

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamo w tej skali strasznie pracochłonne , zwłaszcza przygotowanie szablonów ułożenie ich itp.

 

bardzo fajnym sposobem robienia kamo na 1/72 jest plastelina. Jestem po fazie testów. Nie używam aero, only pędzelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.