Skocz do zawartości

TKS RPM 1/35


Michał

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeżeli bacznie przyglądałeś się rozmową na forum co do barw polskich pojazdów to wiesz, a jak nie to Ci powiem, że było wiele rozważań i dyskusji na ten temat i ostatecznie mogę stwierdzić, że zakupiłeś złe farbki, najlepsze są HUMBROLE a jeżeli już Pectra to najlepsza brązową A105 a

zielono oliwkową A34 (Jednrass gdzieś jeszcze pisał że z dodatkiem A112 może być?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do postępu w budowie zrobiłem błoto ze szpachlówki

 

Dawaj zdjęcia co do farb: oliwkowo zielony - H150, brązowy - mieszanka H10 i H61 a co do piaskowego to sam nie wiem do końca, lepiej sam wybierz najlepszy jaki uważasz, ja tam większość kolorów robię na oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze planujesz niemiecką tankietke to ja moge powiedzieć o dwóch wersjach:

1. Luftwaffe czyli nie dużo przeróbek a zawsze tankietka inna od wszystkich , nazywali chyba Chrząszcz czy inny Chrabąszcz a główną różnicą był mg 34 ale tej wersji co ty robisz nie widziałem ( mam jakieś zdjęcia ale na papierze a skanera nie mam )

2. Jako ciągnik i tu RPM wydał taki model z, chyba, RA 43 (???????) i nawet go robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem koła i wyciąłem koło napędowe i napinające z lewej strony 8e3efb132cf235e0.jpg

 

Dziś pomyślałem że mógł bym zrobić dioramę do tego modelu dodałbym kilka zestawów figurek ale jeszcze nie wiadomo po świętach potwierdzę

 

P.S Miałbym prośbę możecie napisać czy warto bo to by była moja pierwsza diorama i przepraszam za złą jakość zdjęcia

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci taką radę zanim przykleisz zespół jezdny do reszty:

Przed malowanie nie przyklejałem tego do kadłuba tylko włożyłem tak "na wcisk" i zaraz przykleiłem do tego gąsienice które połączyły to w jedną całość i następnie jak klej wysechł to odczepiłem ten zespół koła-gąsienice jako jedną część, i dzięki temu można było bardzo łatwo wszystko pomalować.

Po pomalowaniu kadłuba i zespołu jezdnego wszystko skleiłem do kupy. Ty też tak spróbuj zrobić, to wiele uprości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pomyślałem że mógł bym zrobić dioramę do tego modelu dodałbym kilka zestawów figurek

 

Diorama z tks czyli również i żołnierze Polscy, może być ciekawie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedz i zrobię w podobny sposób co Tomek "szlachcik" bo też nie posiadam wiertarki

Kup igły do strzykawek np.: Terumo nr. 0.5 , 0.9 , 1.2. Po zamontowaniu w wiertarce są dużo lepsze od wierteł, nie topią tak plastiku i są przez to czyste, ręcznie również idealnie się wierci. Przetestowane i sprawdzone -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dioramy mam taki plan że Polacy będą atakować niemiecki punkt kontrolny czas akcji to 1939 a miejsce to Polska

 

Michał spoko oko Zrób najpierw TKSa, nie rozdrabniaj się na razie, bo za chwilę, nakręcisz się na figurki i wóz pójdzie w odstawkę Dobrze, że przyjąłeś polskie malowanie, o kolorkach masz osobny temat.

Ja z góry przepraszam, że jeszcze nie uzupełniłem moich kolorów z Pactry, ale nie mogę znaleźć wzornika - zadziałem gdzieś, porażka.

Wrzuć foty tego co masz zrobione, uważaj przy układzie jezdnym bo górna szyna z rolkami lubi nie pasować (za krótka).

Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważaj przy układzie jezdnym bo górna szyna z rolkami lubi nie pasować (za krótka)

 

Miałeś za krótką? moja była znów za długa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał jaki masz aparat ? Postaraj się znaleźć opcję "makro" albo "foccus" na zdjęciach szczerze mówiąc niewiele widać, przez co Twoja praca znacznie traci. Postaraj się wyostrzyć zdjęcia i znajdź na 3 źródła światła, z różnych stron. Szpachlówka nie rozpuściła Ci modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bez lepszych zdjęć bądź innego, dobrego aparatu stoimy w miejscu z pracą. Z tego co się mogę dopatrzyć na powyższych fotkach myślę że przesadziłeś z błotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.