Skocz do zawartości

Bradley 1/35 TAMIYA+Eduard+Montex+Friulmodel+Armorscale+...


maciekw

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd pomysł na malowanie tych kół na piaskowo?

W Vielindenie są foty wozów z 3rd Inf. Pokrywy schowków w kolorze piaskowym bo na nich był kod jednostki i czerwone paski. Kolor piaskowy jak mniemam pochodził z palety kamo MERDC. Reszta wozu w Forest Green.

A może wolałbyś pojazd z 2(FWD) AD z Free Lion 88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skąd pomysł na malowanie tych kół na piaskowo?

Stąd, że na wzorniku od montexu są pokazane jako piaskowe. Oraz na niektórych zdjęciach sprawiają wrażenie piaskowych, choć może to być równie dobrze zakurzenie.

W Vielindenie są foty wozów z 3rd Inf. Pokrywy schowków w kolorze piaskowym bo na nich był kod jednostki i czerwone paski. Kolor piaskowy jak mniemam pochodził z palety kamo MERDC. Reszta wozu w Forest Green.

Dobrze wiedzieć. Czyli te pokrywy na piaskowy.... Choć tu ponownie rozbieżność źródeł i wersji....

A może wolałbyś pojazd z 2(FWD) AD z Free Lion 88

Za późno. Choć sporo po czasie zorientowałem się w jednym błędzie (swoim) z oznaczaniem. Do tego kalki momentami mnie zabijają- szczególnie niektóre. Zastanawiam się, co z tym fantem zrobić. Bo się kalki praktycznie rozpadły miejscami :/ Reakcje na płyny i ich grubość zabijają.

Jutro jak będę miał lepsze oświetlenie porobię zdjęcia.

PS nareszcie coś się zaczyna dziać w warsztacie - a już się obawiałem, że temat "zemrze" ;)

Ferie Na uczelnie wolne (całkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek- pomalowane gumki na gąskach:

DSC_2106.JPG

DSC_2107.JPG

DSC_2108.jpg

DSC_2109.JPG

DSC_2110.JPG

Nie wiedzieć, czemu reakcja zachodziła po dokładnym umyciu gąsienic. Efekty widać na zdjęciach. Ale mi się osobiście podoba.

 

Następnie. Model pomalowany kolorem bazowym z zaczętą pozostałą częścią malowania i kalkami. Kalki TRAGEDIA- zwijają się w kontakcie z płynami do kalek, grube, łamią się, kruszą itp. itd.

 

Jedna kalka wyszła nieźle

DSC_2068.JPG

 

Druga gorzej

DSC_2069.JPG

 

Trzeciej się bardziej nie dało uratować

DSC_2072.JPG

Trzeba będzie zrobić teraz jakieś sensowne ślady użytkowania, które zamaskują ten brak....

 

Tu zorientowałem się, że strzeliłem babola malując złe oznaczenie

DSC_2073.jpg

Ale nie będę tego zmieniał- chyba.

 

Reszta modelu

DSC_2073.jpg

DSC_2075.JPG

DSC_2076.jpg

DSC_2083.JPG

DSC_2090.JPG

DSC_2091.JPG

DSC_2092.JPG

DSC_2093.JPG

DSC_2094.JPG

DSC_2097.JPG

DSC_2099.JPG

DSC_2100.JPG

DSC_2102.JPG

DSC_2105.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie zabardzo przygotowałeś się merytorycznie do tego projektu. Inaczej nie biadoliłbys nad kalkami. To tymczsowe znaki umieszczne na pojazdach na czas ćwiczeń. Jedni byli Orange drudzy Blue Forces. W czasie REFORGERa 88 w miejsce Orange wprowadzono Gold.

Czyli każda jednostka miała swój numerek. Były to kawały folii lub plastiku, mocowano je do pojazdów taśmą klejącą (kolor zielony). Oczywiście się odklejały itd.

 

Forest Green mnie nie przekonuje, a guma chroniąca fartuch do pływania jest po prostu tragiczna. Tak samo wyglada to w modelu Revella w 72

Chyba masz tego Verlindena - tam widać ładnie jak to wygladało.

Specjalnie dla Ciebie foto z 87r:

crew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie zabardzo przygotowałeś się merytorycznie do tego projektu. Inaczej nie biadoliłbys nad kalkami. To tymczsowe znaki umieszczne na pojazdach na czas ćwiczeń. Jedni byli Orange drudzy Blue Forces. W czasie REFORGERa 88 w miejsce Orange wprowadzono Gold.

Czyli każda jednostka miała swój numerek. Były to kawały folii lub plastiku, mocowano je do pojazdów taśmą klejącą (kolor zielony). Oczywiście się odklejały itd.

Kwestia określenia przygotowania merytorycznego. Tak po prawdzie ograniczam się do przyswojenia maksymalnej ilości wyszukanej fotograficznej "dokumentacji"- czyli wszelkie "walkround-y" itp.

A tego, że te oznaczenia były tymczasowe nie wiedziałem.

 

 

Forest Green mnie nie przekonuje, a guma chroniąca fartuch do pływania jest po prostu tragiczna. Tak samo wyglada to w modelu Revella w 72

Chyba masz tego Verlindena - tam widać ładnie jak to wygladało.

Specjalnie dla Ciebie foto z 87r

Kolor jest w rzeczywistości przekłamany. Chwilowy brak statywu + mieszane oświetlenie (dzienne + żarowe + błyskowe) mocno przekłamuje kolorystykę- do tego nie ruszałem balansu bieli.

Gumy będę jeszcze zmieniał- tu mam pewien pomysł. Zobaczymy, jak wyjdzie

[edit]

Udało się sukces- jutro foty

[/edit]

 

Verlindena nie posiadam, ale mam do niego chwilowo dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po washu i rozjaśnianiu krawędzi:

 

DSC_2472.JPG

DSC_2474.JPG

DSC_2476.JPG

DSC_2477.JPG

DSC_2478.JPG

DSC_2481.JPG

DSC_2482.JPG

DSC_2484.JPG

DSC_2485.jpg

DSC_2486.JPG

DSC_2487.JPG

DSC_2488.JPG

DSC_2489.JPG

DSC_2490.JPG

DSC_2491.JPG

DSC_2492.JPG

DSC_2493.JPG

DSC_2494.JPG

DSC_2496.jpg

DSC_2497.jpg

DSC_2497.JPG

DSC_2498.JPG

DSC_2498.jpg

DSC_2499.JPG

 

Na dwóch zdjęciach widać jak picasa ingeruje w kolorystykę. Jedno zdjęcie to jpg z aparatu, a drugie to raw.

DSC_2497.jpg

DSC_2497.JPG

 

 

Może trochę za bardzo rozjaśniłem krawędzie, ale tak mi się podoba ostatnio ;)

Zabrałem się też za robienie prostej podstawki, co by się model nie zniszczył przy przenoszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.