Skocz do zawartości

Bradley 1/35 TAMIYA+Eduard+Montex+Friulmodel+Armorscale+...


maciekw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślałem, że temat dawno umarł

Jak widać nie umarł . Ma "drobne" przestoje spowodowane kwestiami "technicznymi".

A jakie malowanie przewidujesz, masz już jakąś koncepcje co do dioramki czy narazie lecisz tak z koksem??

Malowanie wybrałem dawno temu, jeszcze nim się zabrałem za klejenie, ale możliwe, że zmienię je w ostatniej chwili, jak już parę razy zrobiłem. Teraz "lecę z koksem", wszelkie koncepcje zmieniają się w czasie.

Widzę, że masz podobne tempo do mojego

Wnioskuję, że obaj mamy podobną ilość czasu na modele.

 

Nie napisałem tego w poprzednim poście, ale jeszcze siedziska we wnętrzu wieży idą do poprawki, zrobiłem je zbyt duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niewielki postęp.

PB021746.jpg

PB021747.jpg

PB021748.jpg

PB021749.jpg

PB021750.jpg

PB021751.jpg

PB021752.jpg

PB021753.jpg

PB021754.jpg

PB021755.jpg

Omal się nie stała tragedia. Model spadł mi na ziemię jak schodziłem z nim po schodach. A konkretnie spadła sama wieża. Trochę się lufa zgięła. Boję się ją bardziej prostować, aby czegoś nie zepsuć, ale aż cud, że obyło się bez ofiar w drobnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Zbliża się czas kolejnego uploadu zdjęć. Ale najpierw pytanie do największych znawców: "ile jest ogniwek w każdej gąsienicy?". Brakuje mi tej informacji do zamknięcia gąsienic. Muszę dołożyć parę ogniwek, a z jednej strony są zaklejane, więc potencjalnie nie można ich potem odjąć, czy dodać po zamknięciu całości :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skromnie:

DSC_3457.JPG

DSC_3459.JPG

DSC_3461.JPG

DSC_3462.JPG

DSC_3464.JPG

DSC_3465.JPG

DSC_3467.JPG

DSC_3468.JPG

DSC_3470.JPG

DSC_3471.JPG

DSC_3472.JPG

DSC_3473.JPG

DSC_3474.JPG

 

Teraz korygowanie tego, co popsułem ;) okablowanie, trochę budowy od podstaw i można się będzie brać za malowanie Blaszkowanie można uznać za zakończone. Zostało coprawda kilka blaszek, ale niemożliwych do przyklejenia przed połączeniem góry z dołem- czyli przed pomalowaniem wnętrza. Następny update powinien być w październiku, a może w grudniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się mi głupio prowadzi tutaj monolog. Tak się zastanawiam, czy rzeczywiście wszystko wykonałem absolutnie perfekcyjnie, że nikt nic nie napisał i nie wskazał żadnych błędów merytorycznych, czy czegoś, co mogłem przeoczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się mi głupio prowadzi tutaj monolog. Tak się zastanawiam, czy rzeczywiście wszystko wykonałem absolutnie perfekcyjnie, że nikt nic nie napisał i nie wskazał żadnych błędów merytorycznych, czy czegoś, co mogłem przeoczyć...

 

Ha ha ha dopiero po pomalowaniu Ci koledzy przypomną .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może niedługo wychwycą błędy i przypomną, bo się będzie malowanie zbliżało ;)

Takie pytanie do zorientowanych. Jakie są "zalecane" kolory do wykonania tego zielonkawo-białego w środku? Zaznaczę, że przerzuciłem się na Gunze serii C. Będę robił zamówienie więc warto by zamówić i ten kolorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Trochę się pomalowało w ostatnim czasie. Już po washu, werniksie itp.

 

DSC_7313.JPG

DSC_7314.JPG

DSC_7315.JPG

DSC_7316.JPG

DSC_7317.JPG

DSC_7318.JPG

DSC_7319.JPG

DSC_7320.JPG

DSC_7321.JPG

DSC_7322.jpg

DSC_7322.JPG

DSC_7323.jpg

DSC_7324.JPG

DSC_7325.JPG

DSC_7326.JPG

DSC_7327.JPG

DSC_7328.JPG

DSC_7329.JPG

DSC_7330.JPG

DSC_7331.JPG

DSC_7332.JPG

DSC_7333.JPG

DSC_7334.JPG

DSC_7335.JPG

DSC_7337.JPG

DSC_7338.JPG

DSC_7339.JPG

DSC_7340.JPG

DSC_7341.JPG

DSC_7342.JPG

DSC_7345.JPG

DSC_7346.JPG

DSC_7353.jpg

DSC_7354.JPG

DSC_7355.JPG

DSC_7358.JPG

DSC_7361.jpg

DSC_7362.JPG

DSC_7364.JPG

DSC_7365.JPG

DSC_7373.JPG

Myślę, że jutro kilka zdjęć sklejonej góry z dołem, tylko zdjęcia obrobię (balans bieli itp.)

Jeszcze kilka uwag odnośnie blaszkowania wnętrza. W kilku miejscach wyszło na to, że ze względu na ujemną ilość miejsca musiałem wycinać kawałki modelu. Oczywiście problemu nie byłoby, gdyby nie było blaszek. Ale ktoś źle wyliczył miejsce, stąd problemy. Problem dotyczył przedniego wziernika- kolizja z "umeblowaniem", tylnych pojemników po lewej stronie (wchodzą kawałek w rakiety), oraz gaśnicy (ten sam powód)- trzeba było ją sporo przesunąć do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sklejona góra z dołem. Miłego przeglądania.

Może jakieś komentarze? Negatywne też mile widziane ;)

 

DSC_7407.JPG

DSC_7408.JPG

DSC_7412.JPG

DSC_7413.JPG

DSC_7414.JPG

DSC_7416.JPG

DSC_7417.JPG

DSC_7418.JPG

DSC_7419.JPG

DSC_7420.JPG

DSC_7421.JPG

DSC_7422.JPG

DSC_7423.JPG

DSC_7424.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj... Nie wpadł byś kiedyś po zajęciach pomalować kilku moich modeli?? nOstatnio w moim warsztacie Gościu napisał, że moja robota jest "prima sort" i była to dla mnie największa pochwała jaką dostałem. Ja piszę więc u Ciebie -prima sort Panie, prima sort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Skończyłem składać gąski. Lewa ma trochę inną długość niż prawa- jest to efekt kilku moich ingerencji w podwozie.

 

DSC_1911.JPG

DSC_1913.JPG

DSC_1914.JPG

DSC_1916.JPG

DSC_1918.JPG

 

 

Następnie stwierdziłem, że warto by gąski przyczernić i lekko zardzewieć. Robiłem to po raz pierwszy bazując na przeczytanych informacjach.

 

Potrzebne rzeczy to domestos (zielony, podobno z innymi nie działa) i ocet.

 

DSC_1922.JPG

 

 

Mieszamy wszystko w pojemniczku (plastikowym)

 

DSC_1923.JPG

 

!!!!! UWAGA !!!!!

Po zmieszaniu składników wydzielają się silnie toksyczne gazy. Lepiej to robić na zewnątrz (jak jest ciepło) lub przynajmniej w bardzo dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Absolutnie nie robić w pomieszczeniu mieszkalnym, gdzie siedzi sobie rodzinka!

Z tym, że jak jest zimno to całość reakcji nie zachodzi (moje własne doświadczenie).

 

 

Moczyłem najpierw jedną, a potem drugą gąskę

Na zdjęciu świeżo włożona pierwsza (lewa gąska)

 

DSC_1924.JPG

 

 

Po dłuższym czasie widzimy coś takiego (kolorek się ładnie zmienił)

 

DSC_1925.JPG

 

 

A gąski wyglądają tak

 

DSC_1932.jpg

DSC_1933.JPG

DSC_1935.JPG

 

Efekt sami oceńcie. Mi się podoba. Teraz kolej na polerowanie niektórych fragmentów gąsienic. Tak aby dać efekt używania i na koniec malowanie gumowych elementów.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm rzeczywiście wnętrza włazów są w kolorze pojazdu.

 

m2a0+_16_of_82.jpg

m2a0+_67_of_82.jpg

m2a0+_68_of_82.jpg

Z czego zdjęcie wnętrza włazu kierowcy znalazłem tylko w wersji M2A2

m2a2_ods_022_of_109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie w malowaniu "U.S. Army The 3rd Infantry Division Germany".

Niestety starcie z maskami Montexu było w pewnym momencie nieprzyjemne (nie licząc maskowania kół- to było bezproblemowe ). Odrywająca się farba mimo wcześniejszego osłabiania kleju przez kilkukrotne przyklejanie do wnętrza dłoni i szybki ściągnięcie po malowaniu. I nierówno (!) wycięte maski. Czytaj w momencie kiedy zacząłem się im przyglądać przed oderwaniem doszedłem do wniosku, że niektóre są krzywe (czytaj nierówne).

Dramat- miejscami wracam do kalkomanii.

 

Pytanie do Was, bo mi się nie udało jednoznacznie tego stwierdzić. Czy koło napędowe i napinające oraz tylny schowek przy wejściu są w kolorze piaskowym?

 

A kniga Verlindena oczywiście świetna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Was, bo mi się nie udało jednoznacznie tego stwierdzić. Czy koło napędowe i napinające oraz tylny schowek przy wejściu są w kolorze piaskowym?

Jeśli pojazd malowany będzie w barwach pustynnych - owszem.

PS nareszcie coś się zaczyna dziać w warsztacie - a już się obawiałem, że temat "zemrze" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.