Skocz do zawartości

Centurion Sho't - AFV Club - 1:35


93mati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oto kolejny model, który wystawiam do konkursu - Centurion Sho't z wojny Yom Kippur... tylko zastanawiam się czy ze Wzgórz Golan, czy z Pustyni Synaj

Muszę jeszcze dokupić do niego farbki Lifecolora UA020 Israeli Sand Grey 61-73... myślę też nad blaszkami Voyagera. Model nawet bez blach powinien elegancko wyglądać, wszystko naprawdę jest bardzo szczegółowe i starannie odwzorowane. Nawet nie porównuje moich wcześniejszych modeli do niego - Skif, Zvezda...

 

AFV dodała do niego jeszcze toczoną lufę, gumowe bandaże kół oraz żywiczną część... Super

 

Czas na in-box

 

Pudło

01.jpg

 

Instrukcja

15.jpg

 

Wypraski

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

09.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

Nawet fajny plakacik się znalazł

14.jpg

 

Uhhh... to wszystko

 

Pozdrawiam, Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę się doczekać pierwszych zdjęć z budowy

Oj, chyba będą dopiero wtedy, kiedy skończę BMP...

Muszę tylko dokupić polistyren i zaczynam malować te ruskie pudło...

 

Jakoś nie lubię kleić 2 modele na raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj i zrób jednego z tych dwóch legendarnych Centurionów co osamotnione na środku pustkowia zatrzymały arabską dywizje pancerną, taki bajkowy akcent będzie

Rzeczywiście z tą żywiczną częścią zaszaleli, nosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

bardzo fajny projekt,ciekaw jestem jak wyjda te gumowe bandaze

Heh, też jestem ciekaw tych gumiaków. Na razie nic nie mogę o nich powiedzieć

Poszperaj i zrób jednego z tych dwóch legendarnych Centurionów co osamotnione na środku pustkowia zatrzymały arabską dywizje pancerną, taki bajkowy akcent będzie

No ta historyjka jest całkiem ciekawa

Rzeczywiście z tą żywiczną częścią zaszaleli, nosze

Oj, to będzie moja pierwsza żywiczna część...

ostro grasz

Jakie ostro ??

Tylko poszerzam swoje horyzonty modelarskie o kolejne doświadczenia, nie chcę też spartolić sam te cudeńko

O kolejny piękny współcześniak rodem z Izraela

O tak

I jak na razie pierwszy z IDF-u na moim warsztacie... na pewno będzie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na razie projekt stoi w miejscu, a raczej w ogóle jeszcze nie drgnął

 

Ale do końca nie jestem pewny tego malowania

Otóż znalazłem w internecie kolorowe zdjęcie Centuriona z wojny Yom Kippur w szaro-pustynnych barwach

01.jpg

 

Czy nie będzie pasowała do tego farbka Lifecolor UA035 Sandgrey 82 ??

 

Czy może się wydaje taki szaro-pustynny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do końca nie jestem pewny tego malowania Rolling Eyes

Otóż znalazłem w internecie kolorowe zdjęcie Centuriona z wojny Yom Kippur w szaro-pustynnych barwach

 

Kurz, oraz jakość zdjęcia przekłamują kolory. Izrael podczas wojny Jom Kippur używał jaśniejszego odcienia piaskowego, kolor współczesny się od niego różni i to bardzo. Poniższe zdjecia mam nadzieję zobrazują to o czym mówię

Merkava 4 pokryta kurzem, wygląda, jak by kolor bazowy był jasno piaskowy, lub nawet pomarańczowy :

 

merkava4rearveiwnearGaza.jpg

 

mk678.jpg

 

Natomiast kolor bazowy wygląda tak :

 

mkd.jpg

 

No i jak widać na czysto wygląda zupełnie inaczej, nawet nie tak jak na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu Centuriona

Aha, co do Lifecolora Sand Grey 82, przetestowałem, i że tak powiem zawiodłem się, odcien mi nie pasuje, i jeśli chodzi o współczesne pojazdy IDf zostaję przy Humbrolu 84...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.