Skocz do zawartości

MiG 21 R


Piotrek.S.

Rekomendowane odpowiedzi

Czas pokazać co mam na warsztacie czyli jak w tytule MIG 21 R n/b "2111" z sochaczewskiego pułku. Model miał być łatwy i przyjemny a tym czasem przeryłem od nowa linie na kadłubie, większość detali typu hamulce, wnęki, dajniki ciśnienia, wloty powietrza są dorabiane (wnęki podwozia są żywiczne tak jak kokpit). Wnęki w skrzydłach są robione od podstaw podobnie jak dysza silnika. Fotki poniżej:

- dwie fotki hamulca aero tylniego - wytłoczony na miękkim podkładzie z blaszki alu

3bf70c0a1e07acb0m.jpg b8f221df675784f1m.jpg

- dysza silnika wytoczona z oprawki długopisu, czeka na dorobienie wnętrza

ff32e112f1221031m.jpg

5d64fcd8d6306eacm.jpg

- rzut oka na golenie podwozia i fotel, główne golenie wzbogacone o części Edka i drut, przednia goleń to wyrób własny, fotel wzbogacony o drut, blaszkę alu i części Edka

f4c31dad9480afacm.jpg d82508d258ab7fb7m.jpg

228aee8557c80828m.jpg

aaf28d52c44a663cm.jpg

- przednia część z dorobionym upustem powietrza i podstawą dajnika kąta natacia

16b65fc114154c5bm.jpg

- i wreszcie skrzydło, cały czas otwarte

c0ff9863354a4e7cm.jpg

Następne fotki może za jakiś czas

aaaa zapomniałem dodać model to MiG 21 MF "Pantery" plus zestawy Pavli, kokpit do PFMa, zestaw podwozia oraz blaszka Edka do MFa.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze Wstawilem dzisiaj link do in-boxa z 21-ym na stronie glownej a zaraz potem ruszyla relacja. Szkoda, ze w innej wersji ale mysle, ze i ta bedzie ciekawa bo i samolot zapisal sie przeciez na karcie histori naszego lotnictwa. Malowanko oczywiscie bedzie nasze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia poprawione, pudło wygląda tak:

0a6372ef0c5f5d41m.jpg

Okonek Oczywiście,że malowanko polskie, n/b 2111 komplet godeł 32 PLRT z Sochaczewa oraz szachownice na stateczniku bez białego koloru, do tego zasobnik typu R, 2x 490 l i 2x R-3.

Co do bisa Zvezdy to nie ma problemu, jest w poczekalni:

7973eee89c006b16m.jpg

tylko kiedy to skleję , innych modeli też mi nie braknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny zestaw ołówków w poczekalni jest i u mnie... 3mam kciuki za Twego eRa. Ja ze swoim n/b 1423 czekam chyba do następnego roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Rodzina ołówków jest wielka. Mnie interesują konstrukcje eksperymentalne. Zrobiłem już 21PD i Analoga I. W trakcie prac jest E-2, powstający z modelarskiego złomu.

p1020178va4.th.jpg

p1020180vf8.th.jpg

PD w oparciu o model AGA

20oj6.th.jpg

000000131wk7.th.jpg

Też na podstawie AGi

000000130pn0.th.jpg

E - 2 powstanie ze złomu

347miecint6.th.jpg

poszatkowanieke3.th.jpg

Ale to długa bajka... Jak zacznę znowu przy nim działać, zamieszczę informacje o postępach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł!!!

To fakt, że ta rodzina jest wielka i dzięki temu każdy może stworzyć swoją kolekcję. Choć będą to ołówki, to każda może być inna. Ty robisz eksperymentalne, a ja na przykład różne malowania z naszego lotnictwa.

I jak tu nie lubić Fishbedów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.