Skocz do zawartości

Opuszczona czwórka.


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczesując półkę z modelami znalazłem Brummbara z Italeri

 

7099bb3cb32a3b66med.jpg

 

Model sklejony dosyć dawno, jednak zestaw zawierał części to stworzenia Pz.Kpfw.IV

0694b627f08e7b18med.jpg

 

Niestety w zestawie jest tylko jedna para układu jezdnego i z ,,czwórki'' zostało 70% modelu.

I wpadłem sobie na pomysł by zbudować go to 70% modelu...

0d8d84bf920aa3a5med.jpg

6ab042c65c5e0712med.jpg

 

... i umieścić go na małej dioramce przedstawiającej go jako opuszczony pojazd do połowy zanurzony w zamarzniętej wodzie, bajorku lub innym terenie wodnym.

Model umieszczony będzie na takiej podstawce

 

e97a0d4afc7a9116med.jpg

 

Myślę o dodaniu dwóch rosyjskich czołgistów oglądających opuszczony pojazd.

Co do dioramki mam pytanie do modelarzy jak wykonać lud (najlepiej sposobem domowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł. co do lodu. Mój znajomy najpierw dał na płaską powierzchnie rózne kolorki, to co miało być pod lodem, a później na to cienką warstwę kleju modelarskiego żeby miało jako tako fakturę lodu. Sam nie wiem czy to jest dobry pomysł, ale on jakoś się z nim uporał i dobrze mu to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wykonać lud

 

Kupić ze 60 figurek, pomalować i ustawić. Lud jak się patrzy

 

Domyślam się że chodziło o "lód". Polecam przejrzeć relację kolegi Yantom na PWM. Buduje on tam dioramkę z Gazem pod którym załamał się lód. Efekt super! zaraz zapodam linka.

 

pozdrawiam!

 

Edit:

 

klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł, też mam taki w głowie.

 

Chyba marzec 45, ale sam koniec Rzeszy. Hitler wysłał całą dywizje czy co tam było (czołgi, piechotę itd.) do odbicia/obrony Pragi (czeskiej) i Wiednia. Co prawda ta chmara wojska mogła by się przydać w Berlinie. Całe te siły jechały do swojego celu, ale nie dość, że brakowało im paliwa to nie utwardzone drogi po zimowych roztopach zamieniały się w błotne pułapki, gdzie czołgi zapadały się czasem po same wieże. Może to się przyda. Bo w zamyśle tego jest ten mój pomysł na model.

 

P.S. To z pamięci więc daty i cel itp. jak powiedziałem źle to poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA myślałem o czymś takim:

2b7ce1721e381e15med.jpg

 

W wyciętym miejscu być do połowy zanurzony czołg, na lód i śnieg myślałem przeznaczyć wikol, sodę oraz farby o odpowiednim kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowany model masterem schwauzgrau a następnie białym, chciałem zrobić coś w rodzaju na szybko zrobionego kamuflażu zimowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do włazów widzę tak Nie,cy je pozamykali by napędzić ruskom obaw że pojazd jest gotowy do walki, co do panzergrau wiem ale nie mam dostępu do innej odpowiednie farby.

Na czołg zamierzam posadzić trochę śniegu (soda) i gdzie nie gdzie jakieś resztki plandeki czy coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do włazów widzę tak Nie,cy je pozamykali by napędzić ruskom obaw że pojazd jest gotowy do walki, co do panzergrau wiem ale nie mam dostępu do innej odpowiednie farby.

Wiadomo że zawsze wpadając do rzeki Niemcy nie wychodzili tylko szykowali zasadzke :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do włazów widzę tak Nie,cy je pozamykali by napędzić ruskom obaw że pojazd jest gotowy do walki,

 

Tak, masz rację... Ruscy by pomyśleli, że pojazd do połowy zanurzony i osyfiony w jakimś bagnie jest gotowy do walki, a to, że ma zamknięte włazy dodaje mu tego piekielnego respektu (który mają wszystkie rozdupcone tanki)! Pomyśl trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w sumie i tak nie będzie widać braku wnętrza, wystarczy nawet podklejony i pomalowany kartonik to jak ktoś postanowi zajrzeć do środka to jakoś będzie to wyglądać.

Wystarczy pomalować wnętrze na czarno ( tzn. im dalej w głąb pojazdu tym barwa o jeden ton niżej, aż do czarnego)

Włazy jednak bym otwarte zrobił.

Dziurka, w którą wpadł wygląda jak wyciosany przerębel, a tu przecież chodzi o to, że lód zawalił się pod jego ciężarem. Tafle lodu możesz zrobić z mlecznej pleksy abo plastyku w kolorze mlecznym i ułożyć trochę na dioramce.

Karabinu chyba też nie powinno być.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to możesz to zasłonic sporymi kawałami lodu, jakby czołg wpadł i chwile posuwał się do przodu, robiąc kupkę...wtedy ten regularny tył i porzarpany przód wyjdzie całkiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.