Skocz do zawartości

Mig-29 UB Italeri 1/72


MFR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zabieram się za wyzej wymieniony model, oczywiście foty będą jak zaczne robic.Poki co mam jeden zasadniczy problem - nie wiem skąd wytrzasnąć godło (rycerzyka) 41 elt z Malborka, poniewaz chce model zrobic na 4123 z tej eskadry.Spotkał się ktos może z modelem, który takie godło w skali 1/72 ma? Sam schemat kamuflarzu bede musiał sobie ze zdjęć zrobic, bo do tej konkretnie maszyny nie ma.

Wstrzymuje mnie to z pracami , bo jesli za chiny nie dostane godła bede zmiszony robic go pod 1 elt z Mińska, ale mam nadzieje że cudem ktos to kiedys widział.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie widzisz, 41 elt jest jakos mi blizsza, często tam fotografuje i nie tylko wiec do upadłego bede szukał malowania pod 4123, a jak nie dostane juz na bank to 1 elt.

A moze da sie zamówic kalki pod konkretne malowanie gdzies?

Ten Mig to moj pierwszy model od paru lat wiec bede go robil bez blach i innych dodatkow, ale na oryginal chce sie postarac zeby wyszedl godnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za podpowiedzi, sprawdze te z Mastercrafta.Ciekawe tylko czy rozmiar bedzie pasował do 29-go.

Jeżeli ktos by miał na odsprzedanie to było by fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze dziś u siebie, moz mam cały taki listek kalek nieużyty bo mig 21 z MK robi u nie za poligon doświadczalny a kalek mu nie dałem. to bym z chęcią pomógł, podsyłając je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tymi z mastercraftu, odpowiadają ci??

 

Mam ten zestawik kalek co tees go pokazał. Chcesz go??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koks, było by miło jak bys mi go podesłał.Dan na priva warunki i numer konta i ile chcesz z wysylka priorytetem.Pozdrawiam.

 

Kolejna rzecz mnie zastanawia, a mianowicie skad ja wezme kolory pod tą maszyne, czy robic kolorami jak wiekszość polskich migasow tylko pod kamuflarz 4123 czy moze ktos kiedys dotarl do kolorow pod ten model.Koledzy, którzy juz robiliście Migi w barwach SP podacie numery kolorów?

 

Trzecie rzecz, to oryginalne kalki na ten model sa pod 29+21, a to w 41 elt 4122 to Mig-29G, wiec jest niezgodnosc juz oznaczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna część kadłuba- Humbrol H 127

Górne powierzchnie to kolor Humbrol H 126 , zaś ciemniejsze plamy Humbrol H 125

Pas przed kabiną to Humbrol H 33 czyli czarny matt

Całość mpowłoki lakierniczej ma fakture półmatową.

A tak swoją drogą. Czemu się uparłeś na ten egzemplarz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tees.

Dlaczego 4123 ?

Jestem emocjonalnie związany z 41 elt.Często tam fotografuje a tą maszynę darze szczególną sympatią, bo podczas jednego z wypadow dostarczyła nam nie lada atrakcji, no i to jedyny UB, który lubi byc fotografowany i który dał mi powachac spalin

Ponizej moje foty tej maszyny ktore zrobiłem podczas wypadów własnie do Malborka.

http://www.skrzydla.org/showphoto.php?photo_id=6949

http://www.skrzydla.org/showphoto.php?photo_id=8926

http://www.skrzydla.org/showphoto.php?photo_id=6918

i takie w zachodzacym słońcu http://www.franc80.republika.pl/3029.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie, tym bardziej, że w necie jest pełno fot takze moich kolegów i innych fotografów więc kamuflarz sie odtworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace ruszyły. Po tak długiej przerwie rece mi sie trzęsły i nie wygląda to super, ale wszystko będe jeszcze poprawiał.

 

mod1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace powoli idą do przodu.Spasowanie niektórych elementow zostawia troche do zyczenia.Najbardziej denerwuje mnie szpara na dziobie.Jutro ajme sie ubytkami i szlifowaniem.Kokpit jakos zmęczyłem, nie powala ale mi sie podoba.Niestety nie mam takiego szkła ,żeby fote blizej zrobic.

 

mod2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie 4110 wyglada to tak:

 

4110.jpg

 

na ogonie na fotce wyszly jakies zalamania siatla na ciemnym kolorze, w rzeczywistosci tego nie ma.Duzo jeszcze do zrobienia jest ale zwazywszy ze to moj pierwszy model od 8 lat to wszelkie niedociagniecia wydaja mi sie usprawiedliwione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na wznowienie przygody z modelami to nie masz się za bardzo czego wstydzić. Golenie podwozia głównego chyba wkleiłeś pod złym kątem, na zdjęciu widać że są prostopadle do osi kadłuba, malowanie - widać że pędzel, też nie najgorzej chociaż widać smugi ( lepiej dać dwie ,trzy warstwy rzadkiej farby płaskim pędzlem niż jedną warstwę gęstą farbą). Pamiętaj o lakierze błyszczącym pod kalki żeby ładnie siadły i nie srebrzyły się. Parę modeli zrobisz i nabierzesz wprawy.

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.