Skocz do zawartości

Curtiss P-40N Academy 1/72


mac eyka

Rekomendowane odpowiedzi

Mój najnowszy model

Curtiss P-40N zbudowany z zestawu Academy w skali 1/72

Samolocik jest w malowaniu z 8 FS / 49 FG
Nowa Guinea, styczeń 1944 r.
A jego pilotem był Lt. David R. Winternitz
Tak znaczy się jest napisane w kalkach z Exito z których pochodzą wlepki.
Jeśli jesteś zainteresowany jak budowałem ten model to możesz rzucić okiem na filmik
https://www.youtube.com/watch?v=aXO39A2buZ8&t=63s

A teraz czas na fotki.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

 

 

 

Edytowane przez mac eyka
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lajk na zachętę za dobre chęci i rada: następny model rób tu na warsztacie 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kozborn napisał:

@Xmen nie napisałem nic śmiesznego, więc z czego się śmiejesz? 

Wybacz ale bardzo mnie śmieszy to nawoływanie do prowadzenia warsztatów na forum.

Według mnie gdyby ktoś miał na to ochotę to wątek warsztatowy by prowadził i żadne zachęty do tego potrzebne nie są.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xmen Nie nawołuję a radzę - Autor zrobi z tym co zechce. Natomiast nadal nie widzę w tym nic śmiesznego i fajnie by było gdybyś mi to jednak wytłumaczył. Może jest tam jakiś głębszy dowcip, a ja lubię się pośmiać wbrew pozorom. 

Po drugie - 'żadne zachęty potrzebne nie są', no cóż, powiem Ci: to nie zachęcaj. Wolny kraj. To forum to w znacznej mierze wszelkiego rodzaju 'zachęty', jeśli jeszcze nie zauważyłeś. A jeśli nie warto zachęcać to chętnie posłucham dlaczego, może tam też czai się jakaś głębsza pedagogika. 

Edytowane przez kozborn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Academy nie jest najlepszym modelem P40 na rynku. Ja zrobiłem Airfixy . Teraz pewnie nowym modelem Arma Hobby pozamiata. 

Najbardziej rzuca się w oczy owiewka kabiny. Myślę że taka otwarta, wisząca w powietrzu nie prezentuje się najlepiej, zamknięta wyglądałby lepiej. Inną sprawą jest malowanie ramek owiewek. Najpierw dobrze jest pomalować czarnym podkładem i dopiero na to dać kolor właściwy, teraz ramki są przejrzyste. 

Łączenia elementów można tak doprasować żeby np. na krawędzi natarcia skrzydeł nie było widać łączeń. Sam mam nieraz takie babole. 

Wiele osób pomija umieszczone na kadłubie przed kabiną celowniki . 

W sumie model jest ładnie pomalowany, kalki ładnie leżą,  nie błyszczą. Anteny lepiej zrobić z rozciągliwych nici .  

ccccccccccccc.jpg

cccccc1.jpg

Edytowane przez Radek6363
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.