Skocz do zawartości

Sherman Calliope 1/72 Italka


Artez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pozwolę sobie na dopisanie paru słów jako że widać wymiana uwag zbacza w nieporządanym kierunku .

 

robiłem model na szybko już się nie bawiłem w dokumentacje.

Jak to mawiają "pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł"- w dziedzinie modelarstwa bywa przyczyną nieodwracalnych błedów. Zdarza się i zdarzać będzie i nie jest to tragedia. Myślę że absolutnie każdy z modelarzy zaliczył nie jeden tego rodzaju "wypadek przy pracy" (nie wyłączając mojej osoby) - takie wpadki powinny być inspiracją do wyciągania wniosków z własnych błędów by unikać ich w przyszłości. Uczymy się na błędach - czyż nie?

 

Odnoście tej części , była ona źle wykonana , należało ją przyciąć , gdyż nie dało jej się inaczej wpasować między wanne a nadwozie, według instrukcji jest dobrze wklejona

 

To przykład na to że do instrucji montażu dołączonych do modelu (nawet renomowanych producentów) obowiązuje zasada ograniczonego zaufania. W wypadku wątpliwości lub niejasności jak w.w. modelu dobrze jest zadać sobie minimalny trud zdobycia choćby najskromniejszej dokumentacji (najlepiej zdjęciowej) albo popytać na forum : życzliwi (w dosłownym znaczeniu) napewno posłużą radą lub podpowiedzią (sam z tego często korzystam zamieszczając relacje z postępu prac w dziale warsztatowym). Pozwala to na korekty jeszcze na etapie budowy - potem bywa to często już niemożliwe.

 

Pozdrawiam!

 

P.S.: UM ma w swoich zapowiedziach pod nr. kat. 376 Shermana Calliope.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś kocnepcje posiadasz odnośnie jego? Podoba mi się , że poprowadziłeś druciki z wyrzutni , sam chciałem to zrobić lecz gęściej , ale później pomysł zaprzepadł .

 

Koncepcję cały czas zmieniam ale krąży gdzieś wokół syfu i zacieków. Ten projekt od pewnego czasu traktuję raczej ćwiczebnie - chcę potrenować brudzenie. Co do drucików to przymierzałem się do większej ich ilości ale w pewnym momencie zaczęło to wyglądać nieszczególnie wiec zostałem przy tym co jest.

 

A co do instrukcji to faktycznie tę część przedstawiono jakby miała być zamontowana odwrotnie. Zresztą cała wydaje mi się zrobiona trochę na "odwal się" i wymaga sporej czujności przy analizowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Tygrysy, czy Shermany (w sensie, że musieli nimi walczyć)?

 

Przedewszytskim Shermany , Cromwelle, Churchile którymi dysponowali alianci. Przekleństwem była niewątpliwie walka z Tygrysami . Jakże spadały morale żołnierzy alianckich kiedy to jeden Tygrys mógł zniszczyć np.8 czołgów alianckich , ponosząc znikome straty i się sprawnie jeszcze wycofać.

 

rollingstones nie oceniam Visa po jego dokonaniach bądź wiedzy , poprostu mnie to nie interesuje , kazdy ma prawo do krytyki zarówno nowicjusz jak i zaawansowany i bardzo dobrze , ale trzeba umieć odróżnić kiedy krytyka odnosi się samego modelu , a kiedy uwagi zaczynają być kierowane w wypadku forum w stronę user'a. Przytaczanie dziwnych sarkazmów nie tłumaczy tego czy jest jak napisałeś specjalistą od shermanów czy nie , poprostu pewnych rzeczy nie wypada.

 

bigmodel owszem wiem że jest , przyznałem się do błędu . Nauczka przy Shermanie za x czasu.

 

temir 2 Otóż racja , w modelarstwie podstawą jest cierpliwość , oczywiście raz robimy modele szybciej , raz wolniej i skupiamy na nich więcej uwagi . Człowiek ciągle się uczy , nie ważne ile ma lat i w jakim stadium zaawansowania jest , najlepszą nauką jest zdecydowania nauka na błędach , popieram . Co do samych instrukcji owszem zdarzają się pewne błędy , mówiąc szczerze , robiąc modele często gromadze dokumentacje zdjęciową, prawie wręcz zawsze , tu zaś postanowiłem zrobić prosto z pudła , szybko i w interesującym mnie malowaniu , nie wnikając w szczegóły ( mniej poważnie podchodze do 1/72 niż 1/35 )

, co jak widać przyczyniło się do tego błędu. Co się stało się nie odstanie , następnym razem za X czasu robiąc shermana będe pamiętał o tym elemencie . Co do modeli UM nie miałem z nimi styczności , różne są opinie odnośnie ich.

 

Dood niestety w tej skali wykonanie liczby drucików zbliżonej do liczby oryginału może nie jest nie możliwie , ale po prostu nie atrakcyjne , w 1/35 ten efekt o wiele lepiej się prezentuje. W 1/72 według mnie wystarczy mniejsza ilość. Pomyśl nad tym aby swój model urozmaicić jakimiś bambeltami , bądź szmatami jak na moim , dodają uroku takie rzeczy tej malutkiej skali .

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj prawda. Szczególnie Shermany fajnie wyglądają takie obładowane.

 

Dzięki za poradę W sumie sam o czymś takim myślałem i przeglądałem zdjęcia żeby zaczerpnąć inspiarcji. Zobaczę co uda mi sie wykombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.