Jump to content

Leopard 2A4


figfan
 Share

Recommended Posts

Witam...jako ze jeszcze ngdy nie robiem niczego na wartsztacie to chciałbym wam przedstawic projekt który własciwie koncze aczkolwiek jeszcze tyle do zrobienia ze wstyd wstawiac do galerii....MODEL ten to SŁAWNY I WSZYSTKIM ZNANY HOBBY BOSS LEOPADR 2A4 w wersji i malowaniu ....Z PANZER BATALION 214 7 PANZERDIVISION CMTC Hohenfelc December 1995.....do zrobienia jeszcze figurki,kobyt no i oczywiscie podtawka.....no...dosyc gadania ....ponizej zdjęcia w stanie obecnym.....

 

 

fa9df177731df15e.jpg

 

 

7ec4145cd1fc3bfc.jpg

 

 

da2a098edcc6c65e.jpg

 

 

40b1f55d24851819.jpg

Link to comment
Share on other sites

No godło 2 SS Pz. Div "Das Reich" to nie leży. Zgodzę się jest "prawie" takie samo jak u dzisiejszego oznaczenia batalionu z którego pochodzi ten Leo, ale "prawie" robi wielką różnicę.

 

Wracając do modelu. Fajnie omalowany i tu duży plus. Minusy zaś widzę w linach które zastosowałeś (zestawowe) - kosmacą się te sznurki i wyglądają fatalnie, a można było śmiało zmienić na Abery. Kolejny minus to jest za nie dorobienie chociażby z blaszki zapinek na narzędziach - te zestawowe są toporne do bólu. Na płytkach zamieszczonych na przednim pancerzu widać olbrzymie ślady po wypychaczach - łatwe w usunięciu, więc dziwię się czemu tego nie zrobiłeś. Szkoda też, że nie poprawiłeś MG3, ten z zestawu jest troszkę nie teges.

Link to comment
Share on other sites

kosmacą się te sznurki i wyglądają fatalnie

 

Najlepszym sposobem na to jest posmarowanie sznurków przed malowaniem klejem, ja smaruję je Revellem Contaktą, i się nie mechacą ;)

 

Nazi godło to też niestety nie na miejscu, jak już wspomniano.Dziury w peryskopach można było wypełnić np. przeźroczystym kawałkiem jakiegoś plastikowego opakowania.

Hmm z tego wszystkiego to tylko właściwie kamo mi się podoba...

Ale to nie koniec, i mam nadzieję, że jeszcze coś z niego wyciągniesz

Link to comment
Share on other sites

Miałem jeszcze wspomnieć o antenach, ale to jak sam napisałeś warsztacik więc pewnie się pojawią.

Kwestia godła: Oznaczenie w tym batalionie jest podobne co w 2. SS Das Reich, ale naklejenie godła wspomnianej dywizji jest poniekąd pójściem na łatwiznę. Masz umiejętności malarskie, więc śmiało pędzel do ręki i zrobisz ładne, jak sam wspomniałeś bardziej rozciągnięte godło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.