Skocz do zawartości

Sherman M4A3 105 VVSS lub HVSS 1/35


Adrianowro

Rekomendowane odpowiedzi

No to jeszcze sporo pracy cię czeka, bo wyglądają koszmarnie.

Skóra wygląda jakby laski miały kurzajki, ble

Uprzedzałem, czytać, czytać, potem oglądać

Wrzuciłem je nie jako gotowe, tylko poglądowo, co ewentualnie można dorzucić do Shermana Adrianowro

A co na to admin ?

Też jestem ciekaw, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sam również nie wiem co na to admin, ale figurki ciekawe. :]

Spoko, będą ciekawsze, fotki z koszmarnymi niedociągnięciami skłoniły mnie do dokończenia wreszcie tych panien, więc biorę się za mozolną robotę szlifowania, szpachlowania i malowania .. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace troszkę się posunęły do przodu, przynajmniej z wieżą.

Dorobiłem ten boczny właz i podstawę karabinu z tyłu.

Po nałożeniu warstwy rdzawych narośli - musiałem zagruntować aby mi się nie odczepiało

Swoją drogą to będzie żmudna robota nakładanie tych glutów na cały kadłub.

P1110707.jpg

P1110708.jpg

P1110709.jpg

P1110710.jpg

P1110711.jpg

P1110712.jpg

P1110713.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super efekt. Możesz napisac jak go uzyskałeś?? Zaczyna robic się bardzo interesująco. Sam temat był niezłym wyzwaniem, ale jak widzę dajesz radę .

Wiem i najgorsze jeszcze przede mną czyli te zielone wodorosty i sama plaża

Co do efektu to czysty eksperyment.

Najpierw słynną płynną szpachla obsmarowałem i pobijałem starym pędzlem.

Potem lemonowy klej Tamya i zacząłem wklepywać gips.

Powstały takie narośla - na razie machnęłam wsio jednym kolorem aby zapobiec ewentualnemu odpadaniu.

Musze jeszcze kikut lufy wykombinować- pewnie z tzw. profilów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na to admin ?

Widzę, że photobucket sam się fotkami niektórych panienek zajął Ciekawe czy mają algorytmy wykrywające dużo kobiecego ciała

Ładny i ciekawy shermanik się zapowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Przede wszystkim poprawiłem wieże dorabiając brakujący wentylator.

Ja chyba oczy z guzików miałem , że tego wcześniej nie zauważyłem.

Usunąłem również sprężyny na włazie (ładowniczego chyba).

Co do bebechów, dorobiłem resztki ściany ogniowej i próbowałem wstawić resztki baków.

Ale ta płytka zdecydowanie za gruba jest, dlatego na fotkach jeszcze są , ale już usunąłem.

Jutro przyniosę z pracy klisze filmową i jak ją pomorduje papierem ściernym to będzie idealne rzeszoto.Wstawiłem też resztki podłogi nad wałem ,żeby jak ktoś zajrzał przez włazy nie zobaczył pustki.Na pewno wlecą do środka jeszcze jakieś graty, aby było ciasno i miło.Wnętrze wieży dostanie resztki swojej "podłogi"

Nie ma jeszcze koncepcji co do części wanny z przekładnią.Na dnie całego czołgu będzie zalegał naniesiony piasek.

Dopiero wtedy będzie można zamknąć kadłub - uffff

P1110715.jpg

P1110716.jpg

P1110714.jpg

P1110717.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie idzie..też lubie wraki

Nie rezygnuj z blach w srodku, spróbuj z puchy po piwie

spaleniznazt6.th.jpg

 

akurat ten palniczek jest do tego idealny bo punktowo potrafi zrobić ładne zniekształcenia i osiągnac odpowiednią grubość.

 

małe edit...druga fotka

rustyedgeet9.th.jpg

po wypaleniu można drzeć jak papier i dowolnie formowac.

Dremel Versatip jest niestety bezużyteczny w tym przypadku

Jedynie ten badziewny chiński palniczek dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norick - na chwilę obecną nie mam ani jednego ani drugiego rodzaju palnika

Dalszy etap pracy.

Jak na złość pośrodku roboty moja leciwa Piwata rozkraczyła się , więc nie skończę dzisiaj tego co zacząłem.

Fakturę trzeba będzie jeszcze dopracować zwłaszcza w miejscach ubytku poszycia aby sprawiała wrażenie przeżartej mocno stali.

Ciągłe mam problemy z porządnym zabezpieczaniem faktury , aby można było swobodnie potem pracować pędzlem i kolejnymi warstwami narosli, ale powoli mieszanka się utwardza pod naporem fixera do pigmentów i sidoluxu.

P1110729.jpg

P1110741.jpg

P1110742.jpg

P1110754.jpg

P1110758.jpg

P1110763.jpg

P1110740.jpg

P1110728.jpg

P1110727.jpg

P1110725.jpg

P1110746.jpg

P1110745.jpg

P1110750.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na to admin ?

Widzę, że photobucket sam się fotkami niektórych panienek zajął Ciekawe czy mają algorytmy wykrywające dużo kobiecego ciała

W rzeczy samej , resztę już sam usunąłem, bo istotnie z bliska wyglądają koszmarnie... Teraz w wolnych chwilach muszę obedrzeć je z farby, doszlifować i pomalować na nowo...

 

Adrian, piękna robota, już widzę, że efekt będzie powalający. I na tym etapie, na fotkach, faktura zardzewiałego metalu świetna, choć przypomina mi nieco posypkę na tiramisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD.

Czekając na piaskową pastę do plaży.

Postanowiłem poeksperymentować z roślinnością , która nieco zmodyfikuje scenkę - aby nudno nie było.

Na podstawie tego opisu :

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=2439

 

 

Zacząłem zabawę

P1110765.jpg

P1110766.jpg

P1110767.jpg

 

Ciężko się trochę owija chusteczką pień tak aby szwu nie było- ale to kwestia wprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.