Skocz do zawartości

DAF 105 XF - Italeri 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam więc wątek warsztatowy. DAF jest już częściowo sklejony, ale myślę że to nie problem, tym bardziej, że została jeszcze masa rzeczy do zrobienia.

Tak w skrócie co udało się zrobić:

Rama- odcięte wszystko co zbędne, zamknięta w ceownik, zaszpachlowane dziury po rożnych mocowaniach.

37bb84aebd42f891med.jpg

37bb84aebd42f891m.jpg

baeb917b8a725b98med.jpg

baeb917b8a725b98m.jpg

c731b1c1bac6d682med.jpg

c731b1c1bac6d682m.jpg

Poprzeczki również zostały zamknięte.

08f965cbc1bfbf2cmed.jpg

 

Wnętrze... zrobione od podstaw ( tylna ściana, boczki, leżanki i schowki )

60cccc5af4d108efmed.jpg

60cccc5af4d108efm.jpg

 

Bak- zeszlifowane obejmy, zaszpachlowane łączenia, czeka na nowe obejmy

b5e4734ba2833eaamed.jpg

fa20c682418b4540med.jpg

3166545748a63d5amed.jpg

 

No i wreszcie to co sprawia najwięcej kłopotów - deska rozdzielcza. Przerobiona na tą która powinna być, jeszcze przed szlifowaniem

5051d80788b0d52emed.jpg

5051d80788b0d52em.jpg

Dodam że na desce przykleiłem balsę, którą na końcu potraktuję bejcą...

Ot takie małe widzimisię..

 

Relacja nie będzie błyskawiczna, bo to strasznie meczący model ze względu na przeróbki...

 

Kabinę mam już sklejoną, ale z racji tego że były na niej próbowane różne kolorki musi iść sie wymoczyć w zmywaczu Wanmodu

p.s to bedzie mój pierwszy model z okablowaniem ramy ( dzieki flipex_nx)

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tą balsą na desce to też niezły patent, ciekawy jestem jak wyjdzie po zabejcowaniu. Masz już upatrzoną jakąś konkretną bejcę (kolor)? Kiedyś próbowałem wklejac wstawki z forniru, jednak jest on troszkę za gruby na skalę 1:24. Życzę powodzenia w klejeniu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubaszon555 jeszcze nie zdecydowałem się na kolorek bejcy, ale będzie raczej ciemny, bo wnętrze będzie w beżowych kolorkach

Maniakscań oczywiście że będą grafiki, ale tym razem coś prostackiego, bo raz że powierzchnia mała, a dwa, że nie chcę przeginać z grafikami

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do roboty , życzę powodzenia, jak coś jeszcze potrzeba pisz. Wnetrze robione z głowy czy na podstawie jakiejś dokumentacji ? Wyszło nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ... Zawrotne tempo Masz kolego Scania zrobiona migiem,a tu już następny truck To czekam na pierwsze zdjęcia z extra wykonanymi malunkami

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voseba jeszcze nie ten etap.... ustawiam sobie poprzeczkę za każdym modelem coraz wyżej... ale na silnik jeszcze nie czas

Malunki będą....Na pewno nie będzie żadnej kobitki- raz że ciężko by było ja namalować na tak małej powierzchni a dwa, że jeszcze umiejętności nie te...

Co do samego tempa prac to nie jest zawrotne- Dafa mam już jakiś czas i tak przy nim dłubie jak mam na to ochotę - dlatego już mam sklejoną ramę, i inne pierdółki

 

Prace ruszą niebawem....

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Żeby nie było, że nic nie robię

Pomalowana buda, osłony i nadkola. Kolor to biały Vallejo + dość sporo srebrnego Vallejo. Dało to bardzo fajny efekt, gdyż ziarno ze srebrnego jest bardzo małe i w połączeniu z bielą uzyskujemy bardzo delikatny biały metalic czy nawet białą perłę - gdyż na załamaniach biel przechodzi w "ciepły" srebrno-biały.

Niestety fotki nie oddają tego efektu, są słabe, za co przepraszam:

527e29c701a40009med.jpg

527e29c701a40009m.jpg

09794a0459aab0d0med.jpg

09794a0459aab0d0m.jpg

1875992ed95cd0c2med.jpg

1875992ed95cd0c2m.jpg

2be3d8ba3d7d606cmed.jpg

2be3d8ba3d7d606cm.jpg

8cf00a4c73d20f4fmed.jpg

0d235abb35b0750fmed.jpg

0d235abb35b0750fmed.jpg

 

Jutro grafiki

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zdjęcia nie oddają tego co napisałeś bardzo chciałbym zobaczyć jak to wygląda, ale ogólnie prezentuje się wszystko bardzo ładnie. Ja również jak i Paweł czekam na grafike.

 

Pozdr. Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik glob nie ma za bardzo regulacji wysunięcia... i tak jest przesunięty maksymalnie do tyłu... nie ma tam jeszcze przychodzącej pod sam glob osłony przeciwsłonecznej, przez co może tak to wyglądać...

TomaszDudek nie było to trudne, zresztą zawsze sklejam tak modele ciężarówek, że na sam koniec wklejam tylną ścianę...

 

Dziękuję za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.