Skocz do zawartości

Vought F4U-1A Corsair, Tamiya, 1:48


KubA94

Rekomendowane odpowiedzi

Uważaj na biel. To jest bardzo niewdzięczny kolor ze wzgledu na to że słabo kryje szczególnie przy pędzlowaniu. Zrób próbe na jakimś złomie, jak kryje prosto z puszki, jak w przypadku rozcieńczenia, i ile warstw będzie wystarczających.

O Pactre nie masz co się martwić. Dwie warstwy i gra muzyka. Ja zwykle jeszcze ją rozcieńczam dla uzyskania mniejszej pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na małe uzupełnienie.

Zacząłem malować. Nie jestem zadowolony z uzyskanego efektu.

Pactra a36(ta szara) maluje bardzo dobrze, prawie zero smug. Lecz ta ciemna navy blue jest jakaś dziwna

Maluje cienkimi warstwami (wygląda na zdjęciach jakby grubo położona) i położyłem już ok.3 warstwy tej ciemnej i takie mierne efekty. Pod niewielkim światłem jest dobrze ale większe światło (tym bardziej lampa błyskowa) uwidacznia smugi.

Zmywać nie będe bo nie mam już sił

Przejścia powinny bardzo płynnie przechodzić ale nie umiem uzyskać takiego efektu pędzlem.

Trzeba będzie się jakoś w aero zaopatrzyć bo bez niego nie da rady

 

Marne zdjęcia:

bd27c7f1.jpg

8ad0e1c6.jpg

538b1dcf.jpg

43c47981.jpg

e1c8d1f4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pactra jest okropna rozcieńczałem dawałem kolejne warstwy i powstawały okropne linie, jedne ciemne jedne jasne

No nic, dam błyszczący, kalki i półmat.

Ale to później bo nie mam sił. Wiedziałem że to sie tak skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozcieńcz gorzałką. Pan Daniel z Martoli tak mi radził - ponoć ma lepiej zachowywać się przy aero. Przy pędzlu może też da radę. Sam jeszcze nie próbowałem (zmagam się z maskowaniem owiewki przed malowaniem w swoim, poza tym mam inną farbę - nie wiem czy dobry kolor).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że nie ma płynnego przejścia kolorów.

Kiedyś ktoś mi podszepnął taki chyba niezbyt dobry pomysł na przejścia bez aero.. Pomaluj kolorami takimi, jakie powinny być, potem delikatnie i małym pędzelkiem zamoczonym w rozcieńczalniku przejeżdżaj po granicy.. nie za mało, bo nie wyjdzie, nie za dużo, bo zepsujesz efekt :(

Spróbuj na jakimś złomie, jak wyjdzie to jedziesz na Korsarzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

1. Olej próbne testy gimnazjalne bo nei warto się przejmować, ja olałem a na głównych uzyskałem 87% i do wszystkich szkół mogłem iść, należy dodać że średnia ocen to 3.5 było, widać jak na nauczyielki działał mój niewyparzony jęzor

2. kup papier wodny 2000 i lekko granice potraktuj, będziesz miał przejścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie łagodnego przejścia kolorów przy malowaniu pędzlem :krótko przyciętym pędzlem ,tak aby włosie było sztywne , ciemniejszym kolorem ,prostopadle do powierzchni nanosisz drobne kropki na granicy kolorów.Ciemniejsze kropki są widoczne tylko na jasnym.Kalki możesz lekko przysłonić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ogłaszam że nie wyrobię się z wykończeniem modelu do zakończenia konkursu. Już mało zostało ale człowiek przekładał, przekładał a w końcu okazuje się że czasu brak Warsztat będę kontynuował i rzecz jasna dam galerię końcową. Może za rok polepszę swój warsztat i wylecę z czymś na jako takim poziomie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.