Skocz do zawartości

PZInż. 126 (RPM 1/35)


whiteeagle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

oto kolejne z moich zeszłorocznych "dzieł": PZInż. 126 czyli science fiction RPM-u. Kolejny "majstersztyk" wykonany przez firmę RPM, wystarczy kupić jeden model, a ma się co robić przez pół roku

Zresztą ci, którzy mieli to w rękach, wiedzą o co chodzi

Mimo wszystko i tak darzę ją dużym sentymentem, bo niektóre zestawy są całkiem niezłe i unikatowe. Komentarze mile widziane(proszę pamiętać, że jest to niejako wytwór wyobraźni)

 

715a3efe5544e940.jpg

PZInz_126_5_.jpg

PZInz_126_3_.jpg

PZInz_126_RPM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba 20 dużo lepszy według mnie, nie wiem czy to wina zdjęć ale na 2 fotce widać zbyt dużą warstwę brązowej farby Chodzi mi konkretnie o tą dużą plamę kamuflażową za wieżą, gdzie koło zapasowe, być może to tylko wina zdjęć ale wygląda jak byś malował zbyt gęstą farbą czy coś takiego, mogę się oczywiście mylić. Po za tym fajne wykonanie aczkolwiek sowiet lepiej przypadł mi do gustu czekamy na następne zdjęcia z Twojej kolekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też widzę kilka błędów Szczególnie względem absurdalnej instrukcji. Jeśli czołgi te miały zostać przerobione z Vickersów Mk. E model A to zapewne takie rzeczy jak skrzynki narzędziowe i koła zapasowe pozostałyby na tym samym miejscu. W super dokładnej instrukcji wiele rzeczy jest błędnie przesuniętych. Działko 20mm też nie wygląda tak jak powinno, ale i tak jest lepsze od tego co mamy w pudełku.

 

Tomek - masz rację - jest tam nieco za gruba warstwa farby(na żywo jest to niezauważalne), ale jest to wynik eksperymentów. Revell nie zdał egzaminu w połączeniu z aerografem.

Zresztą BA-20 jest z końca tego roku, PZInż. 126 z pierwszej połowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie względem absurdalnej instrukcji. Jeśli czołgi te miały zostać przerobione z Vickersów Mk. E model A to zapewne takie rzeczy jak skrzynki narzędziowe i koła zapasowe pozostałyby na tym samym miejscu.

 

Gwoli ścisłości, nigdy czegoś takiego nie planowano. Nie było czegoś takiego jak PZInz 126. Ten model to czysty SF, skrzyżowanie Vickersa E, T26,TKW i TKS z FK-A. Można palcem wskazać, które części są z jakiego modelu, np. cały spód wanny i płyta nad silnikiem jest od T26 ... Z resztą jest o tym na stronie dreli.

 

Działko 20mm też nie wygląda tak jak powinno, ale i tak jest lepsze od tego co mamy w pudełku.

Wepchnąć nkm do wieży od TKW też niezły pomysł, prawie tak dobry jak nkmy w 7TP/Vickach 2w. Czy w instrukcji jest napisane ilu osobowa załoga ? 3 łebków ?

 

Przydałby się wash i ślady zużycia. Gaski wiem, że są kiepskie ale możne je próbować obwiesić. Wbrew pozorom jest to możliwe.

Fajnie Ci wyszły kolorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie on miałby niby mieć te ślady zużycia skoro to SF.

Faktycznie zapomniałem, wszystkie modele SF muszą być jak spod iły, prosto z fabryki, bez draśnięcia i krztyny skazy...

czytaj to co napiszesz imek46

Przecież ma brudne wózki, żółwie, gąsienice i generalnie jest przykurzony - to znaczy, że jest używany, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinny być przezroczyste bo przecież nie istniały

argument na nie niszczenie modeli SF jak znalazł

Najlepiej to w ogóle o nich nie mówmy, bo skoro to nieistniejący model,. to nie ma o czym gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Ależ ten model istnieje! Jakieś 5 minut temu widziałem go na półce!

A tak w ogóle, to taka sama wieża z nkm-em była zastosowana w czołgu pływającym PZInż. 130.

 

Nie wiem dlaczego do tej pory żadna firma nie zainteresowała się, np. wydaniem 10TP. To byłby hit!

ale o czym tu mówić...nawet porządnego wz.34 nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to taka sama wieża z nkm-em była zastosowana w czołgu pływającym PZInż. 130.

Nie tylko tam.

Nie wiem dlaczego do tej pory żadna firma nie zainteresowała się, np. wydaniem 10TP. To byłby hit!

ale o czym tu mówić...nawet porządnego wz.34 nie ma...

A ja wiem... temat był już przerabiany, zdaje się w inboxie "Wnętrze 7TP" i "Pancerniaków 10KB" produkcji skali72.

Poczekaj jeszcze trochę, szykuje się następna partia polskich wozów u choroszego m.in. 9TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze trochę, szykuje się następna partia polskich wozów u choroszego m.in. 9TP.
Zarąbiście, ja czekam jeszcze na PZInż. 303 i PZInż. 222 choćby...

Ani jeden ani drugi nie wejdą szybko na rynek, nawet u choroszego. 303 jest bardzo fajna, można ją robić na podstawie niemieckiego Horcha, 222 zrób sobie sam. Ja już mam - nie wiem w ogóle czy ktoś ma ten pojazd w PL.

W każdym razie jest zwymarowana i stoi na półce czekając na malowanie.

Tu reszta: viewtopic.php?t=10580&start=105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.