Skocz do zawartości

ME262B-1a Dragon 1/48


METYS

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie rozpoczynam budowę wyżej wymienionego modelu, i już na starcie mam pytanie: otóż Dragon w instrukcji ( zresztą dość pogmatwanej jeśli chodzi o malowanie poszczególnych części ) montażu, podaje iż kolor potrzebny do pomalowania wnętrza kabiny to mieszanka 95% do 5% gunze sngyo mr. colour H40 ( field gray) i H33 ( steel ). Czy mogę go zastąpić Pactrą A86 ( RLM 66 )

 

a1fb4aa703d856abmed.jpg

59b7375ccfe959c4med.jpg

0190fff22a746ab1med.jpg

87d021595d04e1fbmed.jpg

 

Siedzę i walczę z instrukcją Dragona, a im bardziej się w nią zagłębiam, tym mniej z niej rozumiem. Jest to chyba najgorsza i najbardziej zamotana instrukcja jaką w życiu widziałem. Jedna jej strona przeczy drugiej, następujące etapy wykluczają poprawność poprzednich, a co najlepsze części zaznaczone jako zbędne są konieczne w budowie. Poplątanie z pomieszaniem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz. Pamiętaj że wnętrze kadłuba i wanna kabin od spodu nie była malowana.

Jeszcze drobna uwaga, Dragon wznawiając dwumiejscowego Schwalbe wypuścił pod nazwą Me 262 B-1a wypraski samolotu w wersji B-1a/U1 czyli nocnego myśliwca a między wersją szkolną a nocną było kilka większych różnic właśnie w obrębie tylnej kabiny.

Inna sprawa, że Dragon nawet tego nocnego poprawnie nie zrobił...ale to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli ale do przodu Pierwsze wielkie zdziwienie to to, że kolor blaszek w kabinie ma niewiele wspólnego z kolorem RLM 66. Było prawie dobrze, dopóki nie połamałem przy wycinaniu drążka sterowego ( muszę go dopiero dorobić ), a następnie problemy z cyjanoakrylem który klei wszystko dookoła tylko nie to co trzeba.

30a744c6333bc27fm.jpg

e7852297a9b34da9m.jpg

899127daf2c52e43m.jpg

 

Po kabinie przyszła kolej na wnęki podwozia. Tu instrukcja to po prostu istna porażka. Poszczególne etapy składania ich w całość rozrzucone są po wszystkich stronach a na dodatek strasznie nieczytelne.

78682c5d40f997d0m.jpg

54bdb372ab5a61ccm.jpg

f7bf1ff941ac3c1fm.jpg

cdd11ebb110db4c8m.jpg

 

A na dodatek zacząłem się zastanawiać czy wykonać go jako wersję nocną czy szkoleniową.

Jakubie gdybyś mógł troszkę szerzej napomknąć co o różnicach ( lub chociaż nakierować mnie na właściwe tory poszukiwań ) we kabinie byłbym ci bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachud3 dzięki, teraz już wiem o tym. Chciałem wykonać całą serię ich 262-jek, ale po tym co zobaczyłem, to została mi już chyba tylko Tamiya ze swoją miniaturą

 

Tampek robi Me-262

A ten Tamiyi to rozumiem że chodzi Ci o 1/100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na dodatek zacząłem się zastanawiać czy wykonać go jako wersję nocną czy szkoleniową.

 

Szczerze mówiąc, w zasadzie bliżej będzie do poprawnej wersji nocnej. Mniej poprawek i dorabiania

 

Jakubie gdybyś mógł troszkę szerzej napomknąć co o różnicach ( lub chociaż nakierować mnie na właściwe tory poszukiwań ) we kabinie byłbym ci bardzo wdzięczny

 

Pokrótce - kabina radiooperatora w nocnym była przebudowana i skrócona, za plecami gość miał zbiornik i przez to ledwie mieścił się w kabinie. We wrędze dorobione były - nie wiem jak to nazwać - miejsca na buty?

Ty w modelu o ile mnie pamięć nie myli masz właśnie takie coś, za fotelem w tylnej kabinie jest wlew itd.

Musiałbyś podorabiać detale anten, odpowiednio zmodyfikować panel z wylotami luf działek zgodnie z wyposażeniem wybranej maszyny, przerobić tą wręgę, zaszpachlować ten idiotyczny duży prostokąt za kabiną po prawej stronie. Jak nie ma zbiorników paliwa to i zbiorniki by się przydały...

No kilka poprawek się przyda ale to i tak mniej niż przerabianie tej kabiny do standardu normalnego dwumiejscowego 262.

Generalnie duuużo gadania.

 

Jest taka pozycja HT Model o Me 262 - http://www.fmr.net.pl/forum/viewtopic.php?t=2537

Wielce przydatna.

 

ps - dziwny fotel jest w tym modelu, taki był w zestawie?

Wydawało mi się, że dragon robił poprawne fotele z siedziskiem przystosowanym do spadochronu siedzeniowego i poduszką na oparciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps - dziwny fotel jest w tym modelu, taki był w zestawie?

Wydawało mi się, że dragon robił poprawne fotele z siedziskiem przystosowanym do spadochronu siedzeniowego i poduszką na oparciu.

 

Tak taki fotel był w zestawie.

Prace nad 262ką wstrzymuję, do czasu za nabycia wymienionej przez Kubę pozycji, co mam nadzieję nastąpi w przyszłym miesiącu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Książki polecanej przez Kubę niestety nie udało mi się kupić, ale prace na 262- ką posuwają się do przodu, co prawda powoli ale jednak.

 

41d9e4e718aa2b52m.jpge35190d6077fa0a1m.jpg0825adc0cb81584em.jpg67f8c7f895037651m.jpg

 

a706fc5f14b477e3m.jpg0ef56039fd123cf1m.jpgc440ae6bf887ab4cm.jpg

 

 

Panowie, chciałbym go wykonać w poniższym malowaniu, jednak za słaby jestem aby na 100% rozpoznać kolory jakich potrzebuję, proszę o pomoc w ich rozszyfrowaniu.

 

61b74b70fe84df1cm.jpg

 

I takie jeszcze jedno malutkie pytanie. Czy dostanę może kalki do tego malowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4ce14b1008d14d17m.jpg

1dc69098db63442cm.jpg

 

Ponownie proszę o pomoc w rozszyfrowaniu kolorów potrzebnych do pokazanego przeze mnie post wyżej malowania. Jak dla mnie użyte są tam: czarny, RLM 80 i 82 naprzemiennie na skrzydłach i ciapki na kadłubie, ale nie wiem jakim kolorem malowany jest sam kadłub. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę fotek z postępu prac na Mieciem.

 

5471c23f8476d970med.jpg

9e33443516e6f76dmed.jpg

1200049c78804b2amed.jpg

34093c5a8c5d4008med.jpg

 

Wiem, wiem świadomy jestem że przednia część maszyny ma się nijak do pierwowzoru, ale ponieważ ma on być wykonany dla młodszego brata, dla którego zgodność z oryginałem ma się nijak przy atrakcyjnoći malowania ( on wybierał ) to niech już tak będzie. No a poza tym i tak planuję w tym miejscu umieścić szmatkę, pozostawioną przez obsługę, a cały model ustawić na winietce pod osłoną siatki maskującej.

Mam tylko takie pytanie: jakiego koloru były wnęki podwozia oraz same golenie w nocnych me-262?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.