Skocz do zawartości

[Relacja] USS "ARLEIGH BURKE" 1:700 Dragon


Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam wszystkich na relację z budowy tego niszczyciela.

Troche podkręcony przez Andrzeja cudeńka w tej skali postanowiłem skleić tego malucha - długość kadłuba to jedynie nieco ponad 21 cm.

Sam model wykonany całkiem ładnie i delikatnie nie przeraża ilością części - trzy ramki z szarego polistylenu.

Kadłub powyżej linii wodnej z częścią dziobowej nadbudówki wykonany został przez producenta w jednym kawałku. I to raczej niepotrzebnie - pojawiły się jamy skurczowe na bocznych powierzchniach nadbudówki i kadłubie ponieżej nadbudowki. Skolei rufowa komino-nadbudówka składa się już tylko z oddzielnych, ładnie do siebie pasujących elementów.

 

P1010707.jpg

P1010701.jpg

P1010702.jpg

P1010703.jpg

P1010705.jpg

 

Na ostatniej fotce dobrze widać jamy skurczowe nadbudówki, o których pisałem wcześniej - po nałożeniu szpachli zajmie się nimi pilnik

Dla niego również miejsce łączenia z ramką...

 

Pozdrawiam,

Maciej

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super! z chęcią pooglądam zmagania, tym bardziej iż choć po drugiej stronie kurytny (jak to zgrabnie Okonek określił) me preferencje to nie tak całkiem ortodoksyjnie i coś innego dla odmiany by się przydało

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście się uwzięli na te okropne/sowieckie/imperialne pływadła...

Amerykańskie są lepszejsze!

No dobra... tak wygląda nadbudówka z całkiem sporą ilością szpachli - teraz schnie.

P1010727.jpg

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sa lepszejsze to mozna o tym podyskutowac. Natomiast sa napewno nieladniejsze pomimo, ze ten akurat prezentuje bardzo ladna linie kadluba i nadbudowek. Sam dziob normalnie nieamerykanski i chetnie bym widzial ten okret pod inna bandera niz Ty to masz w planie Szpachli to naprawde nawaliles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle szpachli ponieważ okazało się, że cały bok nadbudówki jest wklęsły - w różnym stopniu. A tak naprawdę to wcale nie jest tak dużo szpachli tylko model jest MIKROSKOPIJNY

 

Jutro ciąg dalszy...

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - LIPA!

W zasadzie poza relingami i tymi rozkładanymi "osłonami/relingami" lądowiska do śmigłowca nic tam nie widzę ciekawego - śmigła do... Chinooka się mie raczej nie przydadzą

Sam troche podziubię...

 

Pozdrawiam,

Maciej

 

P.S.

Teraz mam gości - wracam wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz imprezka...

 

OK! Teraz wygląda to tak - po zeszlifowaniu nadmiaru szpachli okazało się, że dałem jej... za mało ( ! ) Andrzeju. Pozostały zagłębienia poniżej płaszczyzny szlifowania, których pilnik nie ruszył - na zdjęciach widoczne jako jaśniejsze plamy szarości. Czyli kolejna szpachla i powinno już być dobrze.

P1010750.jpg

P1010752.jpg

 

A tak wygląda z komino-nadbudówką rufową i kolejnymi elementami nadbudówki dziobowej. Okręcik zaczyna nabierać kształtów...

P1010753.jpg

 

Rufowa komino-nadbudówka ( bo nie wiem jak to nazwać... ) sklejała się bardzo ładnie i prosto. Szkoda, że z tą dziobową przekombinowali.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widze na tym kominku to czeka Cie robota z zaluzjami. No i niezle Ci idzie. Dawaj tylko foty na jakims zielonkawym tle bo szary na szarym jakos nie bardzo. Pozatym sam juz do tego doszedlem, ze mozna zapomniec o jasnych tlach wiec wiekszosc moich jest robiona na macie modelarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

i nadal czekają...

 

ciekaw jestem na jakim etapie są prace, na forum Model Warship natknąłem się na info o błędzie w tym modelu i sposobie jego naprawienia, o ile nie jest za późno to zapodaję LINK

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja radość jak i Okonka była krótka, też liczyłem na kolejny odcinek relacji

 

a Dragonowskiego w 350 mam USS Momsen w magazynie, ma ten sam błąd co 700-setka, za długi pokład lotniczy recenzja Momsen-a TU

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.