Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk. I, RFoF, Urbanowicz skala 1/48 Hase


MCzarnowicz

Rekomendowane odpowiedzi

No to zaczynamy. Może i dobrze że nie wystartowałem tu ze 110 bo model Edka to rzeźnia! Mam nadzieje, że to będzie choć troszkę lepsze.

 

 

To już chyba klasyka, model ma przedstawiać Hurricana RF- F na którym latał Urbanowicz. Model będę waloryzował blaszkami Edka, pewnie dojdzie jakaś podstawka z kilkoma figurkami, ponieważ ICM robi nieziemskie zestawy w 1/48. Udało mi się również wydobyć z Muzeum Książki, które ktoś nieopatrznie nazwał Biblioteka Jagiellońską troszkę literatury.

 

Zatem oto inboksik:

 

001-8.jpg

 

002-5.jpg

 

003-6.jpg

 

004-5.jpg

 

005-2.jpg

 

006-3.jpg

 

007-1.jpg

 

008-1.jpg

 

009-1.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tekście była podana skala

model ma przedstawiać Hurricana RF- F na którym latał Urbanowicz. Model będę waloryzował blaszkami Edka, pewnie dojdzie jakaś podstawka z kilkoma figurkami, ponieważ ICM robi nieziemskie zestawy w 1/48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia! Warto pokazywać naszą hisotrię gdy mało kto w naszym kraju się o to kwapi!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu zaczęłem mojego hurriego z Airfrixu ale skończyłem na ryciu linii na płatach(nistety są wypukłe).Proszę wzbudz we mnie chęć do skończenia go -w szczególności w oznakowaniu Witolda Urbanowicza z liczbą zestrzeleń 126

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa i powitanie.

 

Wystartowałem dzisiaj z kokpitem. Postanowiłem spróbować zrobić szybki w zegarach. W tym celu pomiędzy blaszki Edka podłożyłem jeszcze folię. Myślę że dało to fajny efekt:

 

 

010.jpg

 

011.jpg

 

012.jpg

 

 

Swoją drogą jeśli ma ktoś fajne zdjęcia samolotów RAFu na lotnisku lub załóg przed lotem to błagam o skany, maila lub wklejanie ich tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jeśli ma ktoś fajne zdjęcia samolotów RAFu na lotnisku lub załóg przed lotem to błagam o skany, maila lub wklejanie ich tutaj.

 

Co prawda zdjęcie współczesne , ale zawsze coś

 

25acf7bc5a7eae49m.jpg

 

 

I jeszcze jedno , zauważ jak cienka jest osłona kabiny ,jeśli będziesz wykonywać ją w pozycji otwartej to najlepiej zrobić ją z wykorzystaniem blaszki i przeźroczystej foli zamiast firmowej osłonki.

 

72a4b895da3400dfm.jpg

 

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtasie i Jarku, dzięki za zdjęcia, na pewno się przydadzą.

 

 

I jeszcze jedno , zauważ jak cienka jest osłona kabiny ,jeśli będziesz wykonywać ją w pozycji otwartej to najlepiej zrobić ją z wykorzystaniem blaszki i przeźroczystej foli zamiast firmowej osłonki.

 

Owiewka będzie musiała pójść do zmiany. Nie dość że jest za gruba to jeszcze hasegawa zrobiła ją znacząco za małą. Trzeba będzie wziąć w dłoń blaszkę, polistyren i się troszkę pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace posuwają się do przodu. Wczoraj udało mi się skończyć wnętrze.

 

Blaszki edka świetnie pasują do modelu. Niestety jak to w zoomach bywa ich kolor często odbiega od realnie używanego. W związku z tym należało je przemalować, w kilku miejscach gdzie znajdowały sie różne tabliczki znamionowe było problematycznie ale w efekcie wyszło tak:

 

201.jpg

 

202.jpg

 

203.jpg

 

204.jpg

 

205.jpg

 

206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo ładnie aż żal chować w kadłubie , będziesz otwierał boczne drzwiczki było by więcej widać ?

 

Czekam na dalsze etapy , mam gdzieś ten model w wersji Mk II to podpatrzę co nieco zanim się wezmę za niego .

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że Kolega czołgista i lubi brud, dużo brudu na każdym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sprawy troszkę się przedłużają a to przez to iż dużo czasu zjadło mi robienie klap. W chwili obecnej model jest zamknięty, doklejone są skrzydła i poszedł do lakierni. Jutro podkład z surfacera, preshade a jak czas pozwoli to zaczne pewnie nakładać kulorki.

 

Problematyczne okazało się zejście skrzydeł i kadłuba szczególnie od spodu, co widać na zdjęciach. Poszło duuuużo szpachli a później dremel w dłoń i odtwarzamy poszycie. Na zdjęciach widać też jeszcze kilka drobiazgów charakterystycznych dla wersji Mk II (?) które już też usunąłem.

 

301.jpg

 

302.jpg

 

303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę w tym tygodniu udało mi się czasu znaleźć na dłubanie przy Hurrim. Udało się zrobić preshading oraz położyć kulorki, może jeszcze tego wieczoru zacznę kłaść kalki.

 

Malowanie przy użyciu farb Gunze, po prostu cudo, świetnie się kładą, cudnie kryją a paleta barw świetnie odzwierciedla kolory.

 

401.jpg

 

402.jpg

 

404.jpg

 

405.jpg

 

406.jpg

 

407.jpg

 

408.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooooooo Panie Kolego, ładnie Ci to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.