Skocz do zawartości

M35 Mittlere Panzerwagen (ADGZ) - 1/72 ACE


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Firma ACE wypuściła na rynek model austriackiego ciężkiego samochodu pancernego ADGZ (M 35 Mittleren Panzerwagen), który brał udział w ataku na Pocztę Polską.

 

72263.jpg

 

adgz.jpg

 

adgz_bash.jpg

 

adgz_bash.jpg

 

adgz_podves.jpg

 

decal.jpg

 

Oglądałem ten model i powiem szczerze, że nie powalił mnie, taki trochę lepiej wykonany Roden, ale ... wielkim plusem jest to, że model z Kampanii Wrześniowej i tak szczerze, to nie widziałem go z innej firmy.

 

Źródło fotek: ACE

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala, przerzuć fotki na zewnętrzny serwer bo te są chronione przed linkowaniem. Tzn. Ci się wyświetlają, bo masz je w pamięci przeglądarki, ale innym nie.

Jak chcecie je zobaczyć to kliknijcie prawym guzikiem na "miejsce gdzie powinna być fotka", pokaż obraz, i przeładujcie stronę naciskając F5. (albo kliknijcie na link w polu adresowym i pacnijcie ENTER)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie, jest na fotce, ale jak go można kupić, zero ceny, co do Kory (samoloty), to sorry, zobacz jaka cena. Pogadajmy o normalnych cenach dla skali 1/72 i 1/35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widziałem, nie widziałem ceny, szkoda, że tylko net pozostaje, bo z miłą chęcią wolę zobaczyć co kupuję. Już raz kupiłem model przez net (bez macania) i była tragedia, szajs totalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

77zł.

Przedmówca mnie ubiegł z odpowiedzią.

Pogadajmy o normalnych cenach dla skali 1/72 i 1/35.

Są to normalne ceny jak za żywię w skali 1/72 (w 35 nie operuję to się nie wypowiadam ) - jak na warunki naszego kraju. W przypadku Marsa otrzymujesz model na najwyższym poziomie, praktycznie waloryzacja jest niemal zbędna czego nie da się powiedzieć o produktach ACE. Za wysoką jakością produktu Marsa idzie jego cena.

Kupując sensowny model w skali 1/72 należy liczyć się z kosztami cca 30 - 35 PLN, doliczywszy do tego np. blaszkę Parta to wydatek koejnych 30 - 35 a nawet więcej PLNów, tak więc są to koszty porównywalne. Wszystko zależy jedynie od zasobności kieszeni modelarza.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temir 2 jak na jakość jaką oferuje MarS to cena bynajmniej nie jest wygórowana a w porównaniu do tych samych modeli oferowanych przez zagranicznych producentów MarS ceną i jakością nierzadko bije ich na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

temir 2 jak na jakość jaką oferuje MarS to cena bynajmniej nie jest wygórowana a w porównaniu do tych samych modeli oferowanych przez zagranicznych producentów MarS ceną i jakością nierzadko bije ich na głowę.

 

Wiem bo parę mam , szczególnie te nowsze

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
masz może jakiś w stanie surowym ??

Tak. Horch 108 (miodzio ) i Sd.Kfz 233 rozgrzebany w jakichś 30% (ten to z tych starszych i ma parę niedociągnięć ).

A tu jeden z "flagowców" Marsa (nieskromnie w moim wykonaniu ):

viewtopic.php?t=6375&highlight=lancia

Rewelka, faktycznie, jakość prima sort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temir 2 możesz powiedzieć coś więcej o tych niedociągnięciach? A Lancia 3 Ro z 90' w Twoim wykonaniu jest miodzio, mam taką z DOC Model i powiem że ta MarSa jest o jakieś 30 zł tańsza i po tysiąckroć lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

temir 2 możesz powiedzieć coś więcej o tych niedociągnięciach?

Mogę, ale najpierw obrazek:

Do porównania urzyłem modelu Sd.Kfz 232(fu) Rodena :

 

5cc1e80e209308ee.jpg

 

Strzałkami zaznaczyłem rzucającą się w oczy w modelu Marsa grubość pokryw i ich zawiasów. Jest stanowczo za duża .

Następnie koła:

Marsjańskie koła (a nie wnikam w poprawność wymiarową obu modeli ) mają zbytnio wystające poza obrys obręczy kołpaki wzmocnienia felg (tak to chyba się nazywa ). W modelu Rodena jest to zdecydowanie poprawniej wykonane:

 

c7a826d50d052be6.jpg

4a744b933be6c7dc.jpg

 

Armata i elementy zawieszenia zostały w modelu Marsa bardzo pieczołowicie odtworzone (wyjątek to celownik - za duży ale to drobiazg).

 

Należy zaznaczyć że jest to jeden ze starszych modeli Marsa, najnowsze modele to już zupełnie inna, dużo wyższa jakość .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.