Skocz do zawartości

HMMWV skala 1/72 Dragon - Konwój


Zajcu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja taki kurz wykonałem za pomocą suchych pasteli najpierw lekko rozcieńczonych, a następnie bez żadnego dodatku.

 

EDIT:

 

Sorki za podwójną wiadomość ale miałem problem z połączeniem i po odświeżeniu okazało się że wysłało mi tę wiad. dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up zawsze mozna moda poprosić o usunięcie jednego

 

A co do kół to żeczywiście... normalnie ciężko wchodzi dopiero pierwsze koło zrobiłem

 

EDIT:

jak to mówią, nie dajesz rady popros kogos innego

 

Father mi 3 koła w minute załozył jednym docisnięciem skubaniec

były górnik to siłe ma

 

2cea47d9cc38ee77m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do opon

pytanie :

jak przybrudzic koła tak jak tu zeby byl taki fajny kurz

http://images34.fotosik.pl/427/a262af65d5fb262a.jpg

 

Widzę, że mimo iż taki sobie, zainspirował Cię mój Humvee (przez V nie przez W). Moje koła to Calibere 72. Są przepięknie zrobione (przez producenta rzecz jasna). To jest pierwszy używany model bieżnika. Do pojazdów bardziej współczesnych (typu OIF, OEF) będziesz potrzebował Agressive Pattern.

Co do kurzenia. Zauważylem że inaczej wyglądają pojadzy jeżdżące po piasku, inaczej po asfalcie. Podczas jadzy po asfalcie jest to co robi większość - bo idzie na łątwiznę. Zapuszcza zagłębienia. Pojazdy jeżdżące na piasku kurzą się zapewne i tu i tu. Ale bardziej widać kurz na powierzchniach dotykających gruntu.

W moim modelu zrobiłem to następująco. Pomalowałem oponę. Bieżnik przejechałem suchym pędzlem (raczej za mocno). Od felgi (dziwna sprawa) koła się kurzą:

84612513dcc73782m.jpg

Załatwiłem to metodą tapowania (prostopadle wklepujesz farbę suchym pędzlem). Na wszystko poszły pigmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zainspirował

zaraz moze wkleje zdj jak znajde karte od aparatu bo gdzies wczoraj polozylem

 

EDIT:

mnej więcej: w rogu zepsuty dom (tworczy nielad) jakas tam studnia i dwa auta

wiadomo tutaj musze jeszcze wylac gips

8bb1dfe549d37102m.jpg

 

i radiostacja auta

jak skoncze to pierwsze, zajme sie drugim pojazdem

ebd5ba0454388454m.jpg 6feb714f773d41bbm.jpg 07d83051e1f2e15dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam sie z ten pierwszy ze srodka mi nie wyszedl tak jak chcialem, dlatego go zamklem i widac z zewnatrz i co nieco przez szybki, musze zrobic mu washa bo strasznie czysty jest , mam nadzieje ze czarny bedzie dobry... (wash oczywiscie)

 

edit;

mam prosbe o jakies zdj otrwartego hummve bo w sordku jest pusty... a ten drugi ma byc otwarty i chce tam cos powsadzac.... jakies skrzynki moga byc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajcu, Fotki wnętrz HMMWV można łatwo znaleźć w google:

http://images.google.pl/images?um=1&hl=pl&lr=&q=HMMWV+inside

http://images.google.pl/images?um=1&hl=pl&lr=&q=HMMWV+interior

 

Co do washa, to polecam brązowy, lub wręcz ciemnożółty- czarny wyjdzie moim zdaniem nienaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego tez doszedłem

ale tez wybajerowałęm ze jezeli jeden ma byc wogole bez dachu (chyba, to jeszcze nie jest pewne) to moze zrobie cos w stylu ze im tego piachu nasypało do srodka... gdzis po rogach go dam... i tam gdzie sie nogi trzyma i tam z tylu na pake

a na dzis juz wiecej nie robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy zrobic mu wogole drzwi... bo przednia szybe chyba wytne z dachu i wkleje...

 

EDIT:

a ramkach sa dodatkowe bajery/czesci i znalazłem taki jakby plotek ktory sie montuje na tylne nad kole tylko mam dziwny problem, narysuje go bo padly mi baterie w aparacie i sie laduja

jest mniej wiecej taka czesc

beztytuuiu4.th.jpg

ktora trzeba umiescic tu :

beztytuuzq4.th.jpg

to jest tylne nadkole jak co :p

 

ale po przyłozeniu jest mała luka miedzy podwoziem a ta taką deską z przodu

beztytuuua0.th.jpg

i sie zastanawiam czy to tak ma byc czy wziasc tylne drzwi i uciac je zeby wpasowało

p.s

w instrukcji tego nie ma, bo tam jest na podstawowy model a tu jest "dodatek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dwa dni temu prace nad tym drugim humwe tym otwartym

pare godzin wczoraj i pare dziś

narazie troche nijak

6e07a8a0883d7250m.jpg f483aaef8dee5ae5m.jpg

8f33e8bccdefcf2bm.jpg 961b4eb24fafa991m.jpg

 

zrobiłem radyjko dodałem swoją "skrzynke" na różne rupiece jakieś bronie czy cos... was sluchy pedzel wsypałem "piach" miedzy fotele i w rogi,

narazie tyle

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie bardzo widzi mi się ten piasek. Wziąłeś chyba prawdziwy piach i wsypałeś. W skali modelu to wygląda jakbyś żwiru wsypał. Zmień to. Co robi rura wydechowa we wlocie do snookera? Tamtędy silnik zasysa powietrze a nie spaliny wypuszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie zmieniłem, a tamtendy nie moze ??

Równie dobrze mogłeś włoży ć koła w miejsce silnika a sam silnik zamontować zamiast kaemu...

Bazuj na zdjęciach a nie na odwal sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz dawno to zmieniłem... bo cos mi zaczęło niepasowac sry

 

p.s

juz wiem ze jak to skoncze to zrobie sobie z 1- 2 miechy przerwy i moze sprubuje ze skalą 1/35 bo jeszcze nie robiłem

 

 

EDIT:

ukonczyłem... podkladka jeszcze do poprawy ale modele finito

785ec8b89eff5c42m.jpg d151a147a2fee418m.jpg 5989c5602ed43952m.jpg

153732dfdc0bab66m.jpg 895edcb126c916ecm.jpg

b59d89aa13fe40b0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.