Skocz do zawartości

HMMWV skala 1/72 Dragon - Konwój


Zajcu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kolejny model który chce zrobić to :

5ebadf6d85539a1cm.jpg

HUMWEE w skali 1/72

Model kupie dopiero pod koniec miesiąca, bo mam już obiecany u sprzedawcy z mojego sklepu modelarskiego. (edit: jak widac kupiłem, w pudelku sa dwa modele)

Model jak model

Ale chce zrobić do niego prosta dioramę.

W każdej wersji będzie to w klimacie iraku

Wersja pierwsza to

taka jak na tym zdj (słabo rysuje wiec nie chodzi o piękność ale o to co ma być) i tutaj prosił bym o jakieś zdj takich domów w iraku

cce96a0070503e28m.jpg

A wersja druga to to samo ale bez owego domu, sama studnia

 

Na razie z nudów zrobiłem studnie... wygląda brzydko bo dół jest nierówny ale jak to będzie w ziemi juz na makiecie to będzie ładnie się prezentować. Zrobiłem to z jasnych kamieni tak żeby pasowało do "piasku"

fdc34482ebb9cc34m.jpg

 

I teraz pytania i prośba:

Z czego zrobić piasek ?? Kupuję się coś podobne do piasku czy maluje po prostu kolorem "piaskowym"

I prosiłbym o jakieś takie zdj domów z iraku, takie stare....

 

Pozdrawiam

Zajcu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek z bułki tartej, zamiast domu zrób ruiny bo będzie łatwiej

zdjęcia weź z militaryphotos.net w wyszukiwarke wpisz war in iraq polish soldiers in iraq soldiers in iraqi village itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak dzisiaj koło 10:30 byłem i kupiłem model

Model jest Dragona zdj dam później... lub za chwile

zastanawiałem sie czemu takie drogie ale w domu zauważyłem, ze na opakowaniu jest 1+1 mam dwa modele , wiec wizja zmieniła sie na to ze niby konwój przejeżdżał obok zniszczonego domu czy cos...

 

CChcialem kupic farbe koloru "piaskowego" ale nie mial takich od pactry a e maluje pactrami to niekupilem nic... mam w domu nową farbe pactry żółtą, i zastanawiam się z czym ją zmieszać żeby był taki fajny kolor na autko :0

A co do bułki... przesiałem przez małe dziurki i wygląda fajnie i chyba jej użyje... zdj dam później jak juz napisałem

 

Pozdrawiam

Zajcu

 

p.s

zastanawiam sie czy bede w nich mogl dodac cos od siebie... jakies kabelki czy cos... ale mam nadzieje ze mi pomozecie

 

EDIT:

zastanawiam sie dlaczego drzwi i dach jest przeźroczysty...

a na konczu dalem zdj farby z czym to zmieszac zeby byl taki fajny kolorek piachu jak na pudelku ?

i jak ubrudzic kola tak jak na pudelku ? bo gasienice to wiem a tu...

 

5ebadf6d85539a1cm.jpg

7a4c2aa3a04249a3m.jpg ff8f996908c28225m.jpg

0ae6e21277910ab5m.jpg

 

 

4310f1be8c1b4803m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie dlaczego drzwi i dach jest przeźroczysty...

zrób kiedyś model z wnętrzem a dowiesz się że większości rzeczy nie widać, w takich sytuacjach jest pomocny przezroczysty dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. jeszcze nigdy nieocenialem firmy/modelu

zawsze biore model a nie firme

ale hm... co ci moge powiedziec.... przegladajac czesci, te co otworzylem bo są w woreczkach to są nawet ładnie zrobione, widać niektóre szczegóły i nie są plaskie jak w niektórych modelach ale widać wgłębienia itp...

hm.. co jeszcze... na razie robie radiostacje to prócz stolika i panelu który sie dokleja nie ma nic dlatego próbuje dorobić cos tak tu http://images34.fotosik.pl/302/3a8594fef9b56fe9.jpg

na razie więcej nie powiem bo siedzę na razie przy jednej rzeczy... ale ogólnie chyba dobry model

 

spytaj jak cos chcesz wiedzieć, bo jak juz wspomniałem nie wiem co mam Ci Kacperek315 odpowiedzieć bo nigdy nieocenialem firm

 

 

p.s

peter co do tego co napisałes...

wnetrze jakies tam zrobie... ale chyba pomaluje to wszystko normalnie farbą bo dziwnie to by wyglądało jakby przez drzwi bylo widac wszystko...

w pudelku sa dwa modele jak wspomniałem ale nie ma ludzików :( dlatego będę musiał zrobić że się zatrzymali ale gdziś sobie poszli... pootwieram drzwi zeby bylo widac np ową radiostacje albo cos...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są to takie kraty na światła, zobacz zdj z pudełkiem tam widać je

co do nadlewek i reszty...

jak masz czesc to z jednej strony jest kawałek zeby się trzymało ramki a z drugiej zeby złapac palcami lub czym sie tam chce, ale to tez się odkraja... ale na te czesci co mam to narazie nie ma nadlewek zadnych i sa ladne tak na 4+/6 bo nigdy nie widzialem takich czesci 6/6

narazie jak patrze to czesci sa ladne z umiarkowana ilosca detali tak w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek315 ja sklejałem jakiś czas temu ten zestaw. Poszukaj w warsztacie. Model jest bardzo dobry, zero nadlewek w widocznych miejscach, nie użyłem ani grama szpachli. Polecam te modele.

 

Zajcu powodzenia z tymi wozidłami. Przyjemnie się klei. Jedna rada. Jak będziesz kleił koła to nakładaj opony przed malowaniem. Opony są mniejsze niż felgi i żeby je wcisnąć trzeba nadludzkiej siły. Ja sam po 2 kołach to miałem dość, palce mnie bolały i dalszą robotę robił but.

 

edit: żeby karoseria dobrze siadła na ramie to trzeba spiłować od góry chłodnicę. Widać to w mojej relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bedę pamietał co do tych opon

co do relacji jak bede mial czas to poszukam :0

a co do radia ... bylem dzis w modelarskim i znowu zapomnialem kupic szpachli... a robie radio jak na zdj wyzej co dalem w linku

i nie mialem czym to robie plasteliną ;p nie wiem czy to dobry pomysl ale narazie wyglada jako tako

742888d464f955dbm.jpg c29fd43db808a228m.jpg

eeee2222ab99de23m.jpg

 

p.s

co do opon

pytanie :

jak przybrudzic koła tak jak tu zeby byl taki fajny kurz

http://images34.fotosik.pl/427/a262af65d5fb262a.jpg

 

 

EDIT:

kolejne pytanie:

autko pomaluje na taki piaskowy ... pomieszam żółty z szarym moze wyjdzie...

a jak pomalować środek ?? help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek315 ja sklejałem jakiś czas temu ten zestaw. Poszukaj w warsztacie. Model jest bardzo dobry, zero nadlewek w widocznych miejscach, nie użyłem ani grama szpachli. Polecam te modele.

Dzięki, na pewno poszukam. Chyba jednak się skuszę na zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.