Skocz do zawartości

Gaz-AAA + Zis 2 1/72 UM


mnowogro

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podoba mi się syf na pace i deski, o których już pisałem. Dodatkowo wg. mnie świetnie prezentują się tylne koła. Obicia.... hmmmm... wg mnie są dość solidne i nie wiem, czy np. błotnik przy takim pacnięciu w coś co takowe obicie spowodowało, nie odkształciłby się jakoś. Wszak blacha tam cieniutka była.

 

Ogólnie model wygląda wyśmienicie. Patrząc na zdjęcia z "odległości naturalnej" jest naprawdę rewelacyjnie wypieszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ale mi nasłodziliście Bardzo mi miło że się moja praca.

 

Gdybyście chcieli rzucić okiem na powiększenia tych fotek, zapraszam pod ten adres: http://picasaweb.google.pl/mnowogro/GazAAAZis2#

 

Niestety w ciągu najbliższego tygodnia nic przy tym nie zrobię. Ale jak wrócę, postaram się dokończyć kilka rzeczy jeszcze przy tej zielonej żabce.

Modelik ten na pewno wyląduje na jakiejś podstawce, ale raczej będzie to tylko symboliczny kawałek gruntu pod kołami.

 

@ArmiA - te figurki z ZIS Italki są w bardzo dynamicznych pozach, a koncepcję mam taką bardziej spokojnej winietki, w sensie że powoli chłopaki przygotowują stanowisko bojowe, wypakowują skrzynie.

Może coś mi jeszcze wpadnie w oko do tego czasu.

 

@Panzer4 - słuszne uwagi co do obić - nie odpowiadają zużyciom błotników itp. Chciałem dać nieco mniejsze obicia, ale niestety tym razem gąbka nie była posłuszna mojej woli. Może następnym razem

 

Muszę się przyznać, że ze względu na niewielki staż malarsko-klejarski, większość mojej pracy przy modelach jest nieco przypadkowych, i boję się że będzie mi je trudno powtórzyć na innych modelach. Np. W tym modelu efekt zacieków robiłem wyłącznie przy pomocy pigmentów (dach).

Błoto na podwoziu i kołach to pigmenty. Samych kół nie malowałem - zostawiłem czarny kolor oryginalnej gumy UM-a - i niestety dość trudno ładnie rozprowadzić na niej pigmenty aby wyszła ładnie przykurzona. W ostatecznym malowaniu będzie widać nieco więcej czarnego bieżnika - pojazd będzie stał na piasku - który oczywiście oczyszcza koło podczas jazdy, ale przykurza.

Nad kołami, na pace pigmentami dałem efekt kurzu - ale ciężko jest uzyskać ładny efekt gradacji kurzu - chyba zastosowanie aero byłoby bardziej odpowiednie. Niestety mam trudności z pracą aerkiem, więc postanowiłem pozostać przy pigmentach.

Dość fajną opcją weatheringu na pace jest rozpylenie z pędzla odrobiny mokrych pigmentów (pigment mieszam z white spiritem, potem z pędzelka za pomocą palca wystrzeliwuję drobne kropelki). Dość ciekawie te drobne kropeczki ożywiają zielony kolor desek. Inna sprawa że chciałem nieco dać obić na tych deskach, ale nie potrafiłem dobrać zadowalającego koloru drewna - który symulowałby miejsca w których odsłaniała by się nie pomalowana deska.

Deski na pace może wglądają ładnie, ale trochę chyba nie przystają do warunków wojennych. Ale nie przejmuję się tym, gdyż cieszą oko i pokazują że fajnie jest gdy nakłada się "transparentne" warstwy farby lub pigmentów - ciekawe efekty się uzyskuje.

Z prac weatheringowych czeka mnie jeszcze dorobienie czystej szyby pod wycieraczką.

Nieudało mi się też dopieścić napisów na burcie - kalkomanie wyszły zbyt czystobiałe. Ale tutaj podpuszczę jeszcze nmieco pigmentów i pzytłumię ten kolor.

Ciekawe jak tym razem Czakowi się spodobają reflektory - po wydrążeniu podmalowane kolorkiem aluminium, i wpuszczony klej cyjanoakrylowy - nawet dał nieco wypukły reflektor.

No i podmalowanie reszty elementów działa.

 

Gdyby ktoś chciał rzucić okiem na modelik na żywo, czasem podjeżdzam do jakiś sklepów modelarskich w wawie (niedługo powinien się pojawić tiger initial z dragona) - model mogę zabrać ze sobą.

 

Do usłyszenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.