Skocz do zawartości

Gaz-AAA + Zis 2 1/72 UM


mnowogro

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

pora na kolejny skrócony warsztacik, a na nim rosyjski wozik:

Gaz AAA i działo Zis-2.

Mały in-boxik:

ładne pudełeczko,

PICT0011.JPG

 

a w nim wypraski, dość ładne, dobre detale, oponki gumowe.

PICT0005.JPG

 

Gdyby ktoś chciał rzucić okiem do instrukcji, zapraszam do galerii na picasie.

 

Składało się dość szybko i przyjemnie.

PICT0001.JPG

 

PICT0002.JPG

 

Pozwoliłem sobie na skopiowanie pomysłu sklejenia trzech części kabiny B. Fajny patent, nie trzeba się martwić złożeniem ze sobą wszystkich pięciu elementów, a tak zostawię jedne drzwi uchylone. Podpatrzyłem też co tam by można dorobić, i tak oprócz klameczek, haczyków z przodu karoserii dojdą jeszcze wycieraczka oraz lusterko. Ale to na samym końcu, podczas malowania pewnie by odpadło ;-) Dorobiłem jeszcze wyraźniejszą fakturę desek na pace.

 

PICT0003.JPG

 

PICT0006.JPG

 

Pozwoliłem sobie na dorobienie kilku skrzyneczek amunicyjnych, i jakiegoś tam ekpwpiunku, który się przydaje przy okopywaniu działa.

Jest jeszcze żywiczna skrzynka narzędziowa z zestawu Part, oraz duża skrzynia na klamoty załogi.

PICT0009.JPG

 

PICT0010.JPG

 

Które ułożenie rzeczy bardziej wam się podoba?

Czy zapasowe koła zostawić na pace, czy też przyczepić je po bokach?

 

No i najważniejsze. Czy do malowania pozdejmowalibyście opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i najważniejsze. Czy do malowania pozdejmowalibyście opony?

 

Ja uważam, że lepiej pomalować opony, bo teraz jakoś dziwnie się świecą, i lepiej będzie je brudzić na matowej farbie

Podoba mi się pomysł dorobienia narzędzi, szybko i efektownie

 

Ludków jakichś przewidujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozdejmuję do malowania - będzie najprościej (choć nie łatwo pewnie je się nałoży z powrotem, ale może niczego nie urwę.

 

Łopaty - kawałki rozciągniętej ramki, a szufla to przycięty kawałek papieru, nasączony klejem do plastiku - i dzięki temu klei się też do plastiku

 

Ludki - zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sprawdziłem jakby wyglądały koła zapasowe na bokach pokrywy silnikowej - niestety kiepsko wymiarowo. Więc wylądują z tyłu.

 

Niestety po wymalowaniu aero, popsułem cieniowanie - ostatnia warstwa nie była cienka...

więc pójdzie do malowania raz jeszcze.

a wygląda tak:

PICT0007.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością dałoby radę, (ale jeszcze olejnymi nie cieniowałem do tej pory).

Ponadto w ramach uczenia się techniki pracy z aerkiem, chciałbym to dokończyć tamtym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Aerkiem poprawiłem cieniowanie, ale niestety widoczne jest to tylko na tylnej ścianie obudowy przedziału kierowcy.

Ale cieniowanie olejami trzeba będzie poćwiczyć, bez dwóch zdań.

Choć bardzo lubię cieniowanie aerkiem.

Dość intensywnie zróżnicowałem w jasnościach zielonego niewielkie elementy. Na to nałożyłem wash z brązu van dycka (na grill i boczne obudowy silnika wash jest czarny).

 

Teraz wygląda tak:

 

PICT0006.JPG

 

PICT0008.JPG

 

Teraz kombinuję jak tutaj ładnie postarzyć deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne roboty na paczce - to co widać to podstawa pod późniejsze działania. Chyba teraz czas na jakiś wash z brązu ciemnego, potem ciemno brązowego i dalej lekko pędzlem jakieś obtarcia. Z daleka wygląda ok, ale z bliska już widać że to plamki

 

13.JPG

 

12.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Po zastosowaniu różnokolorowego washu deski na papce wyglądają ładniej, niestety pewnie nie przystają do realiów wojennych - tam pewnie ładowano sosnę niepomalowaną, a potem już tylko się brudziła od butów, deszczu, i innych.

W kilku miejscach dałem pigment, ale jeszcze trochę jasnego pigmentu przyjdzie.

 

Wygląda tak:

20.JPG

 

21.JPG

 

Na podwozie dałem kolor jasno brązowy, będzie podstawa pod dalsze kurzenie i brudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ech, permanentny brak czasu, więc wszystko idzie wolno.

Korzystam z chwili wolnego i podaję następną porcję fotek z prawie skończonego modeliku.

Wypada mi jeszcze dorobić lusterko, wycieraczkę, pododawać osprzęt na pace. Na daną chwilę wygląda jak na poniższych fotkach, zostały dodane obicia (nie jestem z nich zadowolony), modelik nieco się zakurzył i wpadł w błoto.

 

PICT0001.JPG

PICT0002.JPG

PICT0003.JPG

PICT0004.JPG

PICT0008.JPG

PICT0009.JPG

PICT0012.JPG

 

Armatka (niedomalowane detale)

PICT0013.JPG

 

Z odrobiną skrzyneczek całość nieco się ożywia:

PICT0019.JPG

 

PICT0020.JPG

 

Mokrego Śmigusa Dyngusa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.