Skocz do zawartości

Willys MB Jeep with trailer ITALERI 1:35


dawid xd

Rekomendowane odpowiedzi

Z fotek wynika, że chłopaki mają na sobie mundury HBT, oczywiście dość kiepsko odwzorowane jak i cała reszta figurek. Kolory Humbrola do malowania masz tutaj: viewtopic.php?t=11695&postdays=0&postorder=asc&start=45, ale szczerze mówiąc, to ja bym je sobie darował, bo to naprawdę nie są fajne figurki, nawet hełmy nie bardzo przypominają M1... Może lepiej dokupić coś z Masterboxa albo MiniArtu? Są całkiem tanie, a bardzo przyzwoicie zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiem, że pod mostami, ale do ramy samochodu przekleiłeś Dawidzie, a powinny osie być przyklejone do resorów.
Hehe, tego nie zauważyłem , albo inaczej: nie wpadłem na to, że mogły być przyklejone do ramy .

 

Ale spoko, Dawid, nie przejmuj się i dawaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Olive Drab to można też użyć Tamiya XF-62, jest (fakt) nieco ciemniejszy, jednak nie wszystkie pojazdy były już mocno sfatygowane i spłowiałe. Zresztą kolor Tamiyi poleca na przykład Steve Zaloga, a jakoś jego modele nie wyglądają na zbyt ciemne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek_222 Tak tylko ten pan na farbe bzową nakłada jeszcze kilkanaście innych specyfików washe oleje filtry więc końcowy efekt różni się od koloru bazowego.

No patrz! Też tak robię i dlatego wolę najpierw dać XF-62... btw, jego odpowiednik w sprayu, czyli TS-5 różni się dość znacznie, przestrzegam, bo na Half-Tracku wszystkie poprawki zrobione akrylem ze słoika wyszły zupełnie inaczej... teraz muszę weatheringiem i washem "oszukać"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam farbę Humbrol-a nr 155.
Zdecydowanie tak!

Jak sobie pomalujecie różnymi Tamiyami, Model Masterami czy czymkolwiek jeszcze, nałożycie filtry i inne dzikie węże (albo i nie), a potem postawicie model na oryginalnym pojeździe, to wtedy zobaczycie różnicę, hehehe. A z Humbrolem 155 tego problemu nie ma . Jedyną wadą Hubrola jest fakt, że jest olejna. Zacząłem używać aerografu, więc musiałem się przesiąść z Humbrola, wybór padł na Vallejo Model Air 71043, kolorek co prawda bardzo ładny, ale nie ma tego efektu delikatnego wypłowienia, jak Humbrol 155.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To farb Humbrol-a nie można używać do aerografu?

Myślę, że kolega nie pisał dosłownie. Używać można, ale z racji jej składu i rozcieńczalników, nie są to najmilsze opary do wdychania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie to nie było dosłownie ;), po prostu nie mam w domu warunków, żeby bawić się w aero olejnymi. Akryle (przynajmniej Vallejo) mają dwie niezaprzeczalne zalety przy malowaniu aerografem: brak jakiegokolwiek zapachu i pięknie zmywają się zwykłą wodą. W sytuacji, gdy nie chce się zrazić domowników do swojego hobby, zalety te okazują się nieocenione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.