Skocz do zawartości

Willys MB Jeep with trailer ITALERI 1:35


dawid xd

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Ta przyczepka niema chyba silnika co

A jak niema to poco tam "plamy oleju" i to w miejscach gdzie nie powinno ich być

Popraw zderzak i całą maskę wraz z przednimi blachami (szczególnie tam gdzie są liczniki)

 

 

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mógłbyś zrobić zbliżenia na karnister, bo mi w nim coś nie pasuje.

Bo nie ma wlewu i chwyt ma za daleko przyklejony, oraz powinien chyba mieć trzy uchwyty a ma 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już prawie koniec:

Przyczepka:

 

zdjcia0003dw3.jpg

 

zdjcia0007tg1.jpg

 

zdjcia0008uj2.jpg

 

Jeep:

 

zdjcia0017kf4.jpg

 

zdjcia0019zm1.jpg

 

zdjcia0022ww1.jpg

 

zdjcia0023wv2.jpg

 

zdjcia0026hh9.jpg

 

zdjcia0028qw1.jpg

 

zdjcia0029wf9.jpg

 

zdjcia0032ny0.jpg

 

zdjcia0033ew6.jpg

 

zdjcia0035kl6.jpg

 

zdjcia0039su1.jpg

 

zdjcia0042ak4.jpg

 

 

 

 

CO JESZCZE ZROBIĆ?? (oczywiście kalki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel pasażerów powinien być z tyłu a poza tym one były pokryte materiałem. A jeszcze poza tym to strasznie krzywo go posklejałes

EDIT: A kanister kto poprawi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie będę się powtarzał, że krzywo posklejane. Malowania za dobrze nie widać na tych fotkach więc ocenić nie mogę. dawid xd mała rada, doglądaj cały czas instrukcji podczas sklejania i analizuj. Wysłałem Ci raz linka ze stroną gdzie jest bogata dokumentacja zdjęciowa i porównuj zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zabiegi wykonać? Przede wszystkim obejrzyj sobie prawdziwe Willysy albo Fordy GPW - na żywo albo na fotkach. To bardzo pomogłoby Ci go poprawnie skleić nawet bez instrukcji. Nikt nie wymaga jeszcze od Ciebie znajomości każdej śrubki w Willysach, ani czym się różnił Willys od Forda (oczywiście mówimy tu o modelu już po unifikacji), ale już podstawowa wiedza bardzo ułatwi Ci upodobnienie modelu do oryginału. I myślę, że od tego powinieneś zacząć, a w tej chwili - posklejać go tak, żeby był zgodny z oryginałem, a dopiero potem zająć się malowaniem i waloryzowaniem. Bo to jest główna siła modelarstwa: przez robienie miniatur dokładnie poznajesz prawdziwe maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od poprawienia detali, niektóre powtórzę za przedmówcami:

- tylna ławka źle wklejona;

- przednie fotele też dziwne, kierowcy jest wyżej niż pasażera, a powinny być na tej samej wysokości;

- zderzak i osłona chłodnicy - nijak nie są równo do nadwozia, a powinny;

- szyby wkleiłeś do góry nogami - mocowania wycieraczek powinny być na górze.

 

To tak na pierwszy rzut oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak mam to poprawić jak to już pomalowane i przyklejone?

 

Normalnie. Czym sklejasz? Powiem Ci tak: ja ostatnio musiałem rozbebeszyć wieżę Cromwella, sklejoną dużo wcześniej Tamiya Extra Thin Cement, cholernie mocny klej. Ale dało radę, więc też nie powinieneś mieć problemów z odklejeniem części do poprawy. A jak trzyma bardzo mocno, to po prostu odetnij.

 

A jak będziesz miał z tym naprawdę wielkie problemy to kup po prostu drugiego takiego Willysa, ten z Italerki nie jest na szczęście drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) ZDJĘCIA!!!

2) Dam Ci radę, zanim wkleisz część, przymierz ją na sucho i dopasuj ewentualnie i jak ładnie się układa wtedy klej. Model jest sklejony bardzo bardzo krzywo i brzydko. Możesz uratować go zmieniając na mocno wyeksploatowanego. Powinno zmienić Twoje błędy w atuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.