Skocz do zawartości

Avro RJ85 1/144 Revell


Gość KonDi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Buduję Avro RJ85 1/144 Revel'a.Budowa idzie szybko i miło Model jest gotowy w 65%.

Dane modelu.

rozpiętosć 18,2

długość 19,6

 

Pudełko:

73fbc721ef35ba8bmed.jpg

Fotki z budowy:

b20a3af68d42d684med.jpg

9e9d7460709babb1med.jpg

923c3ff3ba8999a1med.jpg

c1abfcac012dad45med.jpg

 

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

... no fajny model sam go robie , tylko Kolego popełniłeś poważny błąd a mianowicie podwozie główne jest wklejone odwrotnie!!!! pewnie złe wkleiłeś wnękę podwozia głównego.

 

0953729.jpg

 

pozdrawiam ;)[/img]

 

Kolegam ma racje.Gdy skleiłem to na modelarni i przyniosłem do domu i patrzyłem na podwozie tez mi sie zdawało ze popełniłem ten błąd ale niebyłem pewien.Szukałem zdjęć gdzie było to widoczne ale niemogłem znalezć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jescze jedno pytanko (narazie jedno ) Za niedługo będe malować model i rodzi sie poblem.Silniki wkleić przed malowanie i wloty i wyloty silnika jakoś zamaskować (jak ) czy może przykleic je dopiero po malowaniu i je pomalowac osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jescze jedno pytanko (narazie jedno ) Za niedługo będe malować model i rodzi sie poblem.Silniki wkleić przed malowanie i wloty i wyloty silnika jakoś zamaskować (jak ) czy może przykleic je dopiero po malowaniu i je pomalowac osobno

Przymierz je najpierw, jeśli nie ma dużych szpar pomiędzy pylonami silników a skrzydłem to możesz je śmiało pomalowac osobno. Ja zawsze na czas malowania zabezpieczam je od środka (wcześniej pomalowane turbiny, wyloty itp.), a po pomalowaniu białym, maskuję i maluję srebrnym kryzy silnika. Oczywiście wybór należy do Ciebie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.Cały czas mnie dręczy jakie malowanie zrobić (FlyBe. , Eurowings) od początku mi sie podobało malowanie FlyBe.A teraz podobają mi się oba.Pomużcie mi podjac decyzje>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam model i z początku wydawało mi się, że także i ten sam problem. Jednak chciałbym zebrac wiekszośc (bo wszystkich się nie da) malowań linii niemieckich, dlatego wybór padł na eurowings. Jeśli nie masz żadnego systemu wg, którego robisz modele po prostu studiuj do upadłego zdjęcia, coś w końcu musi się Tobie bardziej spodobac Przyznam szczerze, że malowanie flybe jest bardzo ciekawe (ale też i nieco trudniejsze). Jeśli o mnie chodzi wybierz flybe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace ida dobrze.Malowanie juz wybrałem bedzie linii FlyBe.Fotki moze będą z budowy bo niewiem ...model na modelarni.Prace przy modelu idą dosc dobrze budowa idzie miło teraz tylko pozostało malowanie , kalkomanie i klapy z kolami.

 

Dla tych ktorzy niewiedzą jak wyglada malowanie linii lotniczych FlyBe.

0b47709e8d5f9aa8.jpg

d73960f49d4cbe96.jpg

d19e68075ce89019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem avro rj 85 chcę zrobic w barwach eurowings, jednak poszperałem w necie i okazało się, że flybe używa także dłuższych wersji 100, a jako, że bardzo chcę miec to malowanie jak i wersję 100 muszę kupic 2 te same modele obciąc kadłuby w odpowiednich miejscach i wkleic części jednego w drugi i tym sposobem otrzymam wersję 100 Jak dostanę te modele za rozsądne pieniążki to na pewno założę wątek z budowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W malowanie Eurowings jest troszke mniej roboty bo model trzeba pomalowac na biało i po tym zabiegu praca z farbą sie kończy , pozostają kalkomanie, a w malowaniu FlyBe. trzeba dół pomalowań na niebiesko póżniej zamaskowac i góre na bialo no i pozostają kalkomanie

 

Sprawdzaj sobie ortografie, a dopiero pozniej wysylaj txt na forum... Czesc bykow poprawilem.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem avro rj 85 chcę zrobic w barwach eurowings, jednak poszperałem w necie i okazało się, że flybe używa także dłuższych wersji 100, a jako, że bardzo chcę miec to malowanie jak i wersję 100 muszę kupic 2 te same modele obciąc kadłuby w odpowiednich miejscach i wkleic części jednego w drugi i tym sposobem

 

Masz może jakieś plany jak to zrobić ?

Też bym chętnie dokonał takiego powiększenia

Z góry dziękuję za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVRO RJ 85 Avroliner to wspaniały samolot, bo sporo w nim miejsca jak na takiego malucha. Jedyne co denerwuje jak siedzisz w środku przy skrzydle (masz widok na skrzydło) to coś podróżujące za silnikami w górę i w dół przy starcie i lądowaniu (klapy?). Nie ma kalek Lufthansy Regional może? Zrób tą wersję ;)

 

 

Ps - podróżom Canadian Jetliner 700 mówię stanowcze NIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś plany jak to zrobić ?

Też bym chętnie dokonał takiego powiększenia

Z góry dziękuję za pomoc...

 

Nadal szukam dobrej dokumentacji, muszę zdobyc dobre wymiary przeliczyc co trzeba i można ciąc. Na pewno da się to zrobic, bo oglądałem niedawno wypraski avro, niestety w tym przypadku okienkom trzeba powiedziec do widzenia i je zaszpachlowac, w ich miejsce dam okienka z kalkomanii. Jak tylko znajdę dobrą dokumentację dam znac. To samo planuję zrobic z fokkerem 100 (konwersja na 70).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oknami niema problemu .W pudełku są kalkomanie na okna (dwa rodzaje) przeźroczyste z białą obwódką lub z białą obwódka ale środek wypełniony więc jak dasz drugi typ kalek to nikt się nie skapnie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oknami niema problemu.W pudełku sa kalkomanie na okna (dwa rodzaje) Przeżroczyste z białą obwudką lub z białą obwudka ale srodek wypełniony więc jak dasz drugi typ kalek to nikt sie nieskapnie
- kolejne Twoje posty z takimi "bykami" beda kasowane w calosci. Zainstaluj sobie FireFoxa, lub uzywaj Worda.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos mojego modelu to prace idą i są na etapie malowania i kalkomanii.

Fotek niestety nie będzie bo model jest na modelarni najprawdopodobniej fotki będą gotowego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.