Skocz do zawartości

PzKpfw. V Panther Ausf. G-spate Dragon 1/35


_iceboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na forum jestem zupełnie nowy. Zajmuję się modelarstwem lotniczym oraz ostatnio coraz częściej pancerką. Chciałbym przedstawić moje najnowsze dokonania. Jest to model Panthery z zestawu dragona 6268 + lufa RB models + kilka klamr abera+stelaż pod wycior z voyager model+genialne liny Eureka xxl. Model ma być szybkim projektem czyli prosto z pudła i do malowania ;). Z ciekawych opcji wykonałem fakturę walcowanych płyt z których budowane były te czołgi. Malowanie będzie totalnie S-F - maj '45 gdzieś w Bawarii... co z tego wyjdzie zobaczymy. Póki co dzielę się moimi dokonaniami w mechanicznej materii :

 

p1100475em4.jpg

 

p1100477ta5.jpg

 

p1100479tq4.jpg

 

Pozdrawiam

 

p.s

proszę wziąć poprawkę to moja druga 35iątka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 5 pracy nad Panther. Dzisiaj spędziłem go tylko malarsko. Podkład suracera, całość w czerń i na to dopiero kolory bazowe. Minia to Vallejo 982 z retarderem Talensa (niestety chyba jak na początk troszkę za dużo go dodałem przez co się podczas fotografowania farba świeci). Lufa to szara farba podkładowa - mieszanka białej i czarnej Gunze. Gdyby nie to że skończył mi się czarny Gunze to pomalował bym dzisiaj kadłub... choć kto wie noc jest długa

 

p1100481qk9.jpg

 

Serdecznie pozdrawiam Aleksander

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minia schnie retarder działa - co okazało się dużym uproszczeniem przy malowaniu Vallejo. Są to baaaardzo przyjemne farby . Noc długa i Panther dostała kolor bazowy kamuflażu. Następnym krokiem będzie dodanie piaskowych plam. Później jakieś płowienia itp etc...

 

p1100487yt1.jpg

p1100488qg7.jpg

p1100489uj2.jpg

 

serdecznie pozdrawiam Aleksander

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model miał małą wpadkę przy maskowaniu ostrych plam kamuflażu. Kadłub leży teraz wymyty do gołego plastiku. Na polu walki ucierpiały tylko 4 klamry abera których mam póki co pod dostatkiem. Nic walka będzie dalej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli robisz wersję na stalowych kołach jezdnych, to powinny być starsze typy wydechów, i niski grill, brak uchwytów na maskowanie i uchwyt pod MG na wieżyczce dowódcy (brak go natomiast w wersji z ostatnim kołem jezdnym stalowym). Natomiast jesli robisz późne G, to zmień koła i usuń uchwyty do maskowania na wieży. Tyle ile wiem jako lajkonik w temacie panther. Pomieszały Ci się trzy wersje pantery G: wczesna z kołami stalowymi, późna i najpóźniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem to od 43 roku czołgi niemieckie były malowane kolorem dunkelgelb i dopiero były nanoszone plamy kamuflarzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkreślam jeszcze raz. Jest to totalny S-F '45. A tak przy okazji właśnie gruntuję kadłub Surfacerem po zmyciu.

 

Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace znów ruszyły do przodu. Wszystko co ma być miniowe już jest. Teraz będę malował jedno koło zewnętrzne na kolor piaskowy i kamuflaż na kadłubie.

 

p1100573e.jpg

p1100574.jpg

 

Serdecznie pozdrawiam i postaram się nadrobić z robocizną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.