Skocz do zawartości

Gato/Balao 1:144 - czyli zady i walety Trumpka.


wielkamucha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 257
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po tak mało dyskretnej przerwie
Szkoda tylko że stocznia nie może wyrabiać kolejnych podzespołów szybciej.
Oj tak...

Naga prawda jest taka, że ostatnich kilka miesięcy siedzę w robocie głównie na drugą zmianę i po powrocie o północy nie bardzo chce mi się dłubać, a rano to tak tylko z przypadku, bo o dwunastej i tak trzeba się zbierać. Do tego dochodzi prozaiczne zmęczenie tematem i to, że chodzą mi po głowie inne projekty, chwilami skutecznie odciągające od tego...

Postaram się jednak trochę teraz podgonić, niedługo powinny pojawić się ostatnie elementy, a jak będzie stale już na plusie z pogodą (wietrzenie chałupy ), to malujemy .

Muszę skończyć dziada, bo równie dobrze mógłbym wynosić się z forum .

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobry wieczór !

Parafrazując pewnego Jacka, przez niektórych znanego jako Tede: To jeszcze nie koniec...

 

Piszę nocą, bo wtedy większość ludzi śpi i nie zdąży mnie ukamienować .

Obecny stan prac:

 

1. Uzupełnienie do poprzedniego materiału - zdjęcia masztu radarowego - już kompletne:

th_olymp59002.jpg th_olymp59018.jpg

 

2. Armata.

Pierwsza wersja...

th_olymp59008.jpg th_olymp59011.jpg

...i druga - wprawdzie metalowa lufka wyglądała bardzo kusząco, to jednak kształt nie ten i trzeba było rzeźbić od podstaw. Oczywiście, jeszcze sporo pracy przede mną.

th_olymp60120.jpg th_olymp60121.jpg th_olymp60122.jpg th_olymp60124.jpg th_olymp60126.jpg th_olymp60129.jpg

Podstawa armaty...

th_olymp60131.jpg th_olymp60134.jpg

...i jej mocowanie na pokładzie:

th_olymp60133.jpg th_olymp60148.jpg

 

3. Sonar JP.

Oczy dostał już dawno, teraz w końcu pora na uszy. Na razie jeszcze nie przymocowany do pokładu, choć gniazdo już zrobione. Musze dorobić jeszcze "kulki" WCA (podkadłubowe 2 sztuki) i będzie komplet.

th_olymp60141.jpg th_olymp60143.jpg th_olymp60144.jpg

 

4. Pokrywa ze śrubami - cholerę próbowałem już zrobić z pięć razy, zanim udało mi się teraz... Do tego "wieszak" na anteny radiowe.

th_olymp60136.jpg th_olymp60145.jpg th_olymp60137.jpg

 

5. I rzecz, której się trochę obawiałem - "krowie żebra". Robione odpowiednio wyprofilowaną listewką z naklejonym kawałkiem papieru ściernego, powinny uplastycznić burty. Zostało mi jeszcze pół bakburty do zrobienia...

th_olymp60089.jpg th_olymp60090.jpg th_olymp60091.jpg th_olymp60092.jpg

 

 

Dobranoc,

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi jeszcze pół bakburty do zrobienia...
to pochwal się zrobioną sterburtą Zazdroszcze czsu i postępów, mój Gato stoi Czy możesz mnie oświecić "krowie żebra" co to, jak to jeść. Czy to jest Twój patent? uplastycznić burty- kumam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pochwal się zrobioną sterburtą
Jest właśnie na zdjęciach

"Krowie żebra" to inaczej zapadnięte fragmenty poszycia między poszczególnymi wręgami, które sprawiają wrażenie właśnie takich wystających "żeber", jak u krowy na łące . Okręt wygląda, jakby trochę zmaltretowany, ale jest bardziej "żywy". Dla przykładu - tu coś-niecoś widać: http://www.navsource.org/archives/05/0553806.jpg

Robię to podobnie, jak koledzy ożebrowanie skrzydeł w modelach samolotów z pokryciem płóciennym (tzw. "szmatopłatów" ) - szlifuję łukowate wgłębienia na burtach.

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.