Skocz do zawartości

wash i model tirpitz 1:400 heller


Chmura

Rekomendowane odpowiedzi

Do robienia washa z farb akrylowych nie potrzeba zadnego przecierania a jedynie umiejetnego nakladania. Nie nakladaj zbyt wiele na raz nie masz zalewac modelu. Zeby nie powstawaly zacieki i pigment nie pozostawal na obrzezach, stosuj odrobine plynu do mycia naczyn lub mydla w plynie ( ale nie tyle aby sie pienilo ). Jesli chcesz miec skolei glebsze cienie to dodawaj odrobine wikolu.

 

Inna metoda brudzenia z przecieraniem to pasta do butow, polecam ciemne brazy ( nakladasz a nastepnie scierasz nadmiar i pasta pozostaje w zaglebieniach ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie tornado

 

Lektura juz dawno odrobiona. W kwestii washy z farb akrylowych to polecam panu rowniez fora przeznaczone dla gier bitewnych, gdyz tam sie glownie takie stosuje.

Jeszcze bym zrozumial gdybys po prostu zanegowal moja wypowiedz i dodal cos od siebie wnoszacego do tematu. Ale "proponuję ci zorganizować sobie trochę czasu i zabrać się do lektury" to sobie mozesz do swoich dzieci. Ja to czytalem, spory kawal czasu temu. Stosuje co stosuje i uwazam efekty za dobre, podzielilem sie swoja opinia w tej dziedzinie i co mnie za to spotyka?

 

tornado proponuję ci zorganizować sobie trochę czasu i zapoznac sie z kultura dialogu.[/b]

 

Edit: Ach, przepraszam. Uzylem w poprzednim poscie "niefachowego" slownictwa ze slowniczka plastikowego modelarza :>

I do wiadomosci ogolu- uzywam tylko farb akrylowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Chmura to nie miało być do Ciebie, a do kolegi ZAWODNIK3 - czaski błąd, zamiast jego napisałem Twój nick

Ps.

Już poprawiłem swój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajowa jazda.

Zadał pytanie kolega ZAWODNIK3. Odpowiedział mu na nie kolega Tornado, że taki wątek już był i można sobie o tym przeczytać.

Na to wszystko obraził się kolega Chmura.

No i zrobił się normalnie klasyczny trójką.

Jak wchodziłem na forum to niedomyślałem się, że wpadne w rozpoczynającą się brazylijską telenowelą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i telenowela prysła jak bańka mydlana.

Okazało się, że to tylko komedia pomyłek.

 

A przy okazji, Zawodniku domyślam się, że malujesz pędzlem.

Jeśli masz jeszcze taką możliwość, na wypukłych elementach możesz spóbować techniki suchego pędzla. Może to przyniesie jakiś efekt.

Co do bardzo głębokiego matu.

Z mojego doświadczenia wynika, że można takowy osiągnąć malując emaliami rozcieńczonymi Nitro. Oczywiście należy stosować aero.

Przy umiejętnym zastosowaniu do malowanej powierzchni dolatuje wysuszony pogment który pokrywa go jak bardzo, bardzo drobny papier ścierny. Mat jest tak głęboki jak Rów Mariański ale należy bardzo uważać bo można zniszczyć model i co gorsza aerograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.