Skocz do zawartości

Schnellboot - mój pierwszy plastikowy model okrętu


rafm72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie Zakładam relację z budowy mojego pierwszego plastikowego modelu okrętu. Wybór z racji na gabaryty padł na produkt Italeri Schnellboota w skali 1:35. Nigdy wcześniej nie sklejałem plastikowych modeli okrętów - dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość.

In boxa nie robię - są już chyba ze 3 albo więcej. Nie wstawiam równiez zdjęć z poczatkowego etapu składania bo to dokladnie zostało już pokazane. Na razie sklejam co się da, nie przyklejając do pokładu i dopiero jak skończe ten etap zabiorę się za najtrudniejszą część czyli ... malowanie.

Zdjęcia wstawię jutro - nie chcę zaczynać relacji od kiepskich fotek.

Cały czas zastanawiam się nad malowaniem - jednolitym czy kamo. Na tą chwilę jestem za kamuflażem bo bardziej mi się taki model podoba. Pewnie nie będzie to do końca zgodne z prawdą historyczną, ale co tam ... i tak nie są znane jakiekolwiek zdjęcia archiwalne z S-100 w kamuflażu, a wiem że sporo tych jednostek takie posiadało. W zwiazku z tym poszukuję schematów kamuflaży stosowanych na schnellbootach. Zdjęcia, barwne plansze mile widziane Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jedną fotkę z kamo w plamki, ale o ile się nie mylę jest to seria S-38

 

30c32a6d1eea425a.jpg

 

Swoją drogą pomimo, że nie mam innej dokumentacji po za szkicem też zastanawiam się czy nie pomalować swego kutra w barwach S 150

e92ec61f950745cf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tego drugiego malowania nigdzie nie widzialem - bardzo podobne do tego które pokazałeś w swojej relacji. Są do tego jakies foty i większe powiekszenie tego znaczka (czy to trefl?)

Polecam stronę www.prinzeugen.com - jest tam sporo informacji o S-bootach i duzo zdjęć + plany.

Poszukuję rosyjskiego czasopisma modelist konstruktor z lutego 1999 roku - szukam na sieci ale nie potrafię nic znaleźć - może ktoś to posiada?

... i jeszcze takie cos znalazłem - ale tylko to zdjęcie http://www.internetmodeler.com/2002/march/new-releases/book_sboote.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam żadnych fotek w kamo S-150. Po dość sporym powiększeniu zdjęcia znaczek faktycznie wyglada jak trefl.

Linki, które podałes już znam, ale dzięki naszemu okonkowi i ja coś mam jeszcze: http://www.histarmar.com.ar/InfGral/Schnellboote-Ppal.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wstawiam zdjęcia z aktualnego stanu budowy mojego Schnellboota. Posklejany jest jedynie kadług - reszta tylko pozuje do zdjęcia i czeka na wcześniejsze malowanie. Zrobiłe mzdjęcie drewnianemu gretingowi - w świetle dziennym wygląda troszkę inaczej.

 

26839850co0.jpg

 

99470466hy0.jpg

 

42477159ph1.jpg

 

23745458ql2.jpg

 

Oczywiście czekam na wskazówki dotyczącej dalszej budowy, uwagi oraz krytykę

 

Po dość sporym powiększeniu zdjęcia znaczek faktycznie wyglada jak trefl

 

To jest trefl - oznakowanie 2 floty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz malował boki gretingu pod kolor drewna, czy zostawisz je tak ?

 

To jest trefl - oznakowanie 2 floty

Jesteś pewien ? bo ruskie w opisie podali 9 flotę

 

e92ec61f950745cf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym przypadku boki nie bedą widoczne, idę na łatwizną i zostawiam je tak jak jest - w innych bedę malował albo zeszlifowywał.

 

Jesteś pewien ? bo ruskie w opisie podali 9 flotę

 

Tak, wiem ale na stronie podanej właśnie przez Okonka - znalazłem opis i ciekawe fotki.

http://www.histarmar.com.ar/InfGral/Schnellboote-Flotillas.htm

Wg tej strony 9 flota miała zupełnie inne oznakowanie a 2 stosowała właśnie kolory karciane.

 

A mam pytanie - gdzie były zamieszczoen te rosyjskie kamuflarze? Masz tego więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie - gdzie były zamieszczoen te rosyjskie kamuflarze? Masz tego więcej?

 

ciężka sprawa - muszę sprawdzić linki do stron, bardzo często jest tak, że zgrywam na dysk przydatne mi zdjęcia z danej stronki, a potem pa pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do malowania drobnicy kupiłem farby MODEL MASTERA. Chcialem dzisiaj poskładać i pomalować przednie działko. Powycinałem elementy zacząłem malować a tu ... lipa. Ta biała farba kryje mi na 3 razy!!! Czy masz ten sam problem z Pactra? Ja mam MM Gloss White 4696. Nie wiem czy problem tkwi w tym, że nie zastosowałem podkładu? Bałem się, że te małe elementy pozalewam tyloma warstwami a teraz zalewam białą na to jeszcze obicia, wash ... ciekawe co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że żadna biała farbka odrazu nie pokryje szrego plastiku W swoim modelu drobnicę najpierw pomalowałem Mr. Base White 1000, a na to dwie bardzo cienkie warstwy A47. Kadłub i pokłady prynąłem Surfacerem 1000, lub 1200 i aby uzyskac taki sam kolor jak na drobnicy musiałem już dać trzy warstwy białej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kryją kolory z Zero - biel na biały lub jasnoszary podkład oczywiście nakładanie tylko z aero.

Jako podkład to polecam Mr. Base White Gunze lub mieszanka Mr. Base White + Mr. Surfacer 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziekuje za cenne wskazówki.

 

A tymczasem wczoraj zabrałem się jeszcze raz za poszukiwanie Schnellbootow w kamo. Wszytsko co znalazłem wklejam poniżej. Nie ma tego dużo, natomiast jest tendencja do jednego schematu malowania.

 

59605232lo7.png

 

dsc02174gj8.jpg

 

dvc02634yb2.jpg

 

dvc02636wo8.jpg

 

Może ktoś z szanownych forumowiczów posiada tą publikację?

 

Zabrałem się za malowanie przedniego działka. Farby Model Mastera i Pactra, malowanie pędzlem bo to małe elementy, chciałem troszkę postarzyć, pomeczyć i ... sknociłem

Generalnie sprawę położyłem w zbyt dużych, gęstych i zbyt regularnych obiciach - ale nie to jest najgorsze. WASH! Naczytałem się na ten temat sporo ale widze, że chyba na marne. Farba MM (dokładnie taka jak sugeruje producent) dała lekki połysk na częściach. Chcialem go troszkę zniwelować i przybrudzić bo nie chcę miec modelu prosto ze stoczni ;) Dorobilem czarnej z brązem (Pactra) i rozcieńczyłem wodą - żeby pomalować całość jeszcze raz. Nie dosć, że schło bardzo szybko, to farba nie rozlewala (nie pokrywala) się równomiernie tylko tworzyły się zacieki, plamy itp. Wczoraj wyczytałem, że Pactry właśnie tak mają i najlepiej do tego typu malowań sprawują się Rembranty i VanGoghi (mogłem coś przekrecić) + suche pigmenty MIG-a do różnego rodzaju brudzingu. Tak więc zaczynam od nowa - od sklepu. Jeśli możecie to prosze o pomoc w doradzeniu co kupić do postarzenia modelu i lekiego zużycia ... i chyba zaczną znowu od czytania!

 

Czekam na krytykę

 

76610979xp7.jpg

 

94463864uk3.jpg

 

35615917io7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Model skleja się dobrze - w zasadzie nie ma co pokazywać. Jedynie przerobiłem troszkę tratwę ratunkową. Wyciąłem plastikowy greting i wstawiłem drewniany. Zastanawiam się, czy pod spód nie podkleić jeszcze drobnej siatki. Dorobiłem również nowe uchwyty na liny. Greting wkleję po pomalowaniu tratwy na kolor khaki.

 

84887719.jpg

 

71983584.jpg

 

41300177.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idą, idą - dziekuję Co prawda bardzo powoli ale codziennie coś tam dłubnę. Na razie nie ma co pokazywać.

Pewnie zdążysz zbudować kolejny model zanim ja skończę swojego Schnellbota. A tak na marginesie - co następne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zdążysz zbudować kolejny model zanim ja skończę swojego Schnellbota. A tak na marginesie - co następne?

Hm, może w końcu dokończę Snowbery

 

Może ktoś z szanownych forumowiczów posiada tą publikację?

Mam tą publikację od wczoraj, ale tylko przelotnie bo kupiłem ją dla naszego kolegi BALROG.

 

ded806979cc8d3a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziekuje za pomoc - ale już mam Bardzo fajna książka.

Poniżej wklejam barwną planszę z tej pozycji na podstawie której najprawdopodobniej pomaluję swojego Schnellboota oraz zdjęcie dioramy prezentowanej w niej.

 

kamo.jpg

 

Kamo zrobię tak jak na próbce z kolorami - Midddle Blue-Gray - czyli taki szary wpadający w niebieski. Może nie taki niebieski - ale raczej w tą stronę

 

beztytuuzxo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam po dłuższej przerwie,

 

Za namową naszego nadwornego "Schnellbociarza" BALROGA ruszam ponownie z budową swojego Schnella. Kupę czasu minęło od mojego ostatniego wpisu a robota za wiele do przodu nie poszła. Za dużo gadania a za mało modelowania. Na razie wstawiam jedno zdjęcie bo model musze najpierw odkurzyć - natomiast w międzyczasie zbudowalem małego Bibera do którego obecnie będę budował dioramkę.

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy:

 

schnel.jpg

 

bib1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.