Skocz do zawartości

1/350 Nagato


jarex15

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Piękna robota, szkoda, ze nie pokazałeś jak je robiłeś, ciekawi mnie kolejność montażu i malowania. Czy fototrawionki malowałeś na ramce i doklejałeś czy bezpośrednio na modelu?

 

Duże kutry najpierw na ramce pomalowałem pokład w kolorze tan następnie dokleiłem go do kadłuba i odciołem podstawki plastikowe doklejając te z trawionki

IMG_8506.jpg

IMG_8509.jpg

dokleiłem wszystko to co według mojego uznania nie będzie przeszkadzać podczas maskowania i malowania na kolor szary.

 

IMG_8513.jpg

Na ramce z trawionkami pomalowałem ster, maszty i kotwice. Po pomalowaniu kutra i odklejeniu maskowania dokleiłem resztę blaszek.

IMG_8531.jpg

Podobnie było z tym kuterkiem

IMG_8587.jpg

jedyne co zrobiłem inaczej to po pomalowaniu dokleiłem blaszki i pomalwałem je.

 

Te małe łódeczki były z żywicy i najpierw je pomalowałem na szaro a potem po zamaskowaniu pomalowałem na taki białawy. Oczywiście były poprawki pędzlem.

IMG_8578.jpg

Wszystkie trawionki staram się najpierw odtłuścić i pokryć je cieńką warstwą primera gunze ponieważ tych farbek używam do tego modelu.

 

Następnym razem postaram się ładować zdjęcia krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Mistrzu, pozwól mi zostać twym uczniem ! Te cuda które tworzysz są niesamowite. Naucz mnie , mistrzu !

 

Sam jestem w szoku, że mi to tak wychodzi.

 

Tak wyglądają lampy sygnalizacyjne oczywiście już poprawiłem te "farflocle"

 

IMG_8930.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapowidam i zapowidam ale czasu mi brak a skończyć musze chiyode i ise, bo się nakręciłem na koenig czy margraf, albo i dresden. Tak więc z 700 na 350 przechodzę, bo jednak takie drobnostki mnie męczą, oczy bolą od długiego skupiania się , a czasem coś wejść nie chce bo nie spasowane a jak tu ciąć taką drobnostkę. Ale ogólnie masz mój podziw, przy tobie jestem ziarnkiem piasku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombowy model, osobiście chciałbym, skleić jakiś okręt tak porządnie jak ty to robisz. Już nie mogę się doczekać efektu końcowego.

Zawsze jestem pod wrażeniem tego doskonałego maskowania części oraz dokładnie i czysto przyklejonych PE.

Naprawdę suuuuuuuuper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra robota

 

Trochę mnie to łączenie denerwuje ale nie wygląda to najgorzej na żywo

faktycznie może drażnić ale na zdjęciu ten element jest pewnie przynajmniej z 3 razy większy

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jaty to robisz, malujesz 1 poziom, potem doklejasz 2, 1 osłanisz i malujesz i tak w kółko ? Ja od razu cały mostek na moim ise skleiłem, i nie było problemów z malowaniem. Okienek i innych rzeczy nie maluje bo takich farb nie mam, mam tylko podstawowe rodzaje kamuflażu i farbki bonusowe jak japan linoleum . Ogólnie mr gunze sang coś tam roi ekstra farbki, niby nie takie płynne ale cienko kryją, każdy szczegół widać.

 

A teraz się zapytam czym oczyścić poklad z farb olejnych, bo od brata pożyczyłem jak nie miałem jeszcze linoleum żółtą farbkę (nadawała się na pokład) olejną revella, ale to taka tandeta jakich mało, gęste to, lepi wszystko i co gorsza nie kryje , toż to było widać na jego Victory (plastki lekko brązowy był) plastik pomimo nieco grubszego malowania, mój pokład wygląda obrzydliwie i nie pokażę go wam dopuki nie oczyszczę i nie pomaluję go na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jaty to robisz, malujesz 1 poziom, potem doklejasz 2, 1 osłanisz i malujesz i tak w kółko ?

 

Nie maluję 1 poziom i 2, potem oddzielnie szybki i wszystko sklejam do kupy w międzyczasie wyszukuję jakiś niedociągnięć i robię poprawki.

 

A teraz się zapytam czym oczyścić poklad z farb olejnych

Nigdy nie zmywałem olejnej ale ponoć jak się część do kreta wrzuci na noc to zejdzie.

 

dobra robota

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.