Skocz do zawartości

Sherman M4A1-kończenie prac


Michalw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam froumowiczów . Chciłbym wam pokazać mojego "Szermana". Nie jest ukończony w 100%. Musze jeszcze dodać pare rzeczy typu łopaty, kilofy, anteny itd. A właśnie wie ktoś może jakiej długości były anteny u Shermanów i czy wszystkie miały chorągiewki na zakończeniach? Zdjęcia nie są jakieś super i od razu mówie że w realu wygląda lepiej . Chciałbym usłyszeć od Was jak najwiecej jakichś porad w sprawie co można by jeszcze ewentualnie dodać lub poprawić.

3d94920140e149e4m.jpg

fcd4522eec3ef76dm.jpg

6421fe73662e08afm.jpg

b661a640c05397c4m.jpg

Oczka u dowódcy mi troche nie wyszły

208139cf4fa9a17dm.jpg

Na ramieniach zrobiłem plakietki Dywizji Pancernych, przynajmniej sie staralem je zrobic

03157fdc4c97c6eem.jpg

Prosze o opinie i komętarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia bardzo mało czytelne, niemniej...

 

6421fe73662e08afm.jpg

 

Czy to jest imitacja trafienia (ta dziura z lewej)??? Bo jeśli tak, to nie ma najmniejszych szans, żeby ten Ronson przetrwał. Z Shermana zrobiłaby się piękna pochodnia :>

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest imitacja trafienia

To jest imitacja trafienia ale te otory nie są na wylot. Na zdjęciach nie widac tego dobrze ale miało to imitować coś w rodzaju trafienia ale nie przebicia pancerza lub rykoszetu. To ostatnie raczej nie jest ale cuż to mój pierwszy czołg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy że w czasie wszystkich trafień załoga jadła lunch niedalekoczołgu na polanie i miała duże szczęście. Środek czołgu wymieniono a dziur nie załatano . Wiem to głupie ale już nic z tym nie poradze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakimi farbkami malowałeś???

Całość jest pokryta Humbrolem 155 matt, reszta to Humbrol 72 matt, jakiś brąz(nie moge znaleść tej farby teraz). Cały malowany pędzlem, gdyż nie posiadam jeszcze aerografu :(. Ale i tak sądze że nieżle mi poszło. Tak skromnie mówiąc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma/skala ?

105mm to to nie jest, 75 jak najbardziej, może trochę mniej. Jakkolwiek, Pak 97/38 mógłby takie coś zdziałać, nie miał takiej przebijalności jak Pak 40. (tyle że ten otwór na lewo to na moje oko piękna penetracja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1.-Myśle,ale tylko myśle że uszkodzenia po pociskach są dobrze wykonane. Wzorowałem sie na zdjęciu gdzie ładnie to widać(postaram sie je odszukać i wkleić).

Po 2.-Jakub ma racje. Italeri 1:35, a figurki to "U.S. Tank Crew (NW Europe 1944)" Dragon'a 1:35.

Po 3.-Tak jak napisał Hans Olo ww2 też mi się wydaje że 105 to stanowczo za duży mm, sądze że otwory są porównywalne do 75mm.

Ale i tak się ciesze że zaciekawił temat. Chciałbym żeby jednak rozmowa przeniosła się troche dalej i żeby komętować także resztę czołgu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model całkiem, całkiem, ale czy mi sie wydaje, czy bandaże na kołach są pomalowane na zielono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślałem że nikt nie zauważy. Oj Rudi, bardzo nieładnie :D:D. Faktycznie przyznaję się bez bicia że ... zapomniałem. Za dużo pośpiechu. Może jeszcze je jakos pomaluje. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślałem że nikt nie zauważy. Oj Rudi, bardzo nieładnie :D:D.

 

Spoko, niedługo pokaże mojego prawie skończonego Shermana to Ty powytykasz mi błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze by ktoś się skusił na opinie i ewentualne braki lub wady mojego wykonania. Bardzo bym chciał przeczytac co o tym sądzicie, bo sprawa trafień jest juz chyba zamknięta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy kończenia Shermana. Prosiłbym o rade w sprawie "pokrowca" na lufe. Może taki być? Ma ktoś zdjęcia jak to powinno wyglądać? Z góry dziękuje.

a7a3849af589086em.jpg

5bd3a7e40f177ffam.jpg

Przypominam że to tylko przymiarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrowiec - jakbyś nie zrobił, będzie dobrze

Z pewnością koledzy znajdą lepsze fotki, ja tak na szybko podsyłam dwie:

Sherman0001.jpg

Sherman0002.jpg

Na fotkach jest chyba co prawda armata z hamulcem wylotowym (M1A1C albo M1A2), ale pokrowiec to pokrowiec

 

Żeby nie było: fotki pochodzą z "Sherman - A History of the American Medium Tank" R.P. Hunnicutta

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy , w końcu po to jest to forum, nie?

Ale swoją drogą to właśnie pomyślałem sobie, że ta pierwsza fotka jest na tyle fajna, że chyba zrobię sobie taką dioramkę

I zdaje się że Masterbox wpadł na pomysł żeby ci w tym pomóc wypuszczając wóz konny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy do anteny mogę przyczepić chorągiweke? Jak tak to jakiego koloru bo nie mam bladego pjęcia czy Shermany wogule miały chorągiewki na antenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.