Skocz do zawartości

Humber Scout Car Mk.I, Bronco Models, 1/35


Krzysztof Salwiczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dotychczas tylko otwieram wątki warsztatowe pora więc najwyższa pokazać coś gotowego.

 

Model skończony dzisiaj, docelowo stać ma na małej winietce jednak ciągle jeszcze nad nią pracuję. Dlatego pojazd na zdjęciach co chwila stoi w innym położeniu.

 

Przy budowie tego modelu parę rzeczy robiłem pierwszy raz: używanie pigmentów, malowanie figurek, testowanie nowego aero.

 

A tak to wygląda:

 

089bh4.jpg

 

090vd1.jpg

 

091hd5.jpg

 

092yx5.jpg

 

093bt0.jpg

 

094xp2.jpg

 

095pz7.jpg

 

096mu5.jpg

 

Figurki błyszczą i wymagają jeszcze cieniowania, wiem. Ale tak jak mówię, to moje pierwsze pomalowane ludziki i niechcę zepsuć ich nieudolnym cieniowaniem. Potrenuję na złomie i wtedy do nich wrócę, wtedy też dostaną ostateczny mat.

Trawa też nie jest super realistyczna, to moja pierwsza winietka i też jeszcze nad nią popracuję.

 

Zapraszam oczywiście do komentowania i podsuwania pomysłów co można na przyszłość poprawić.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, ja też go mam, ale z SKP. Fajnie go przykurzyłeś, ale ja dałbym więcej kurzu we wnękach kół, takie zaschnięte delikatne błoto na wewnętrznej stronie błotników dużo daje. A podstawowy kolor to jaki? Bo jak dla mnie jest zbyt brązowy, ale to może kwestia fotek.

A z cieniowaniem figurek daj sobie spokój , ja osobiście nie lubię, bo może modelarsko to fajnie wygląda, ale jakoś tak odbiega od rzeczywistości . No i daj na figurki pełny mat, chyba że pora deszczowa i ciuchy trochę przemoczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak pozytywne komentarze.

 

Bigmodel Malowanie nie mogło być inne, tak jak piszesz to jest jedynie słuszne i basta. Powodzenia przy wykanczaniu swojego "karalucha", bardzo wdzięczny model.

 

Kacperek Przyczepić zawsze do czegoś się można Dzięki za komentarz

 

m1013 Podstawowy kolor to Olive Drab z Vallejo tyle że potraktowany filtrami no i duuużą ilością wtartych pigmentów. Co do błyszczenia figurek to oczywiście dam jeszcze mat, tyle że nie jestem pewny czy nie będę jeszcze cieniował (też mam przedtym opory, głównie dlatego że nie potrafię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy kolor to Olive Drab z Vallejo tyle że potraktowany filtrami no i duuużą ilością wtartych pigmentów.

Hmmm, no właśnie, dlatego mi tu nie pasuje. Humber był produkcją brytyjską, więc malowano go od podstaw S.C.C.15 a nie Olive Drab (bo OD Vallejo to odpowiednik amerykańskiej FS34087). Dość dobrym odpowiednikiem jest Humbrol 159 (oczywiście to tylko moje zdanie), szukam teraz jego odpowiednika w Vallejo

 

Aha, jeszcze jedno: czy właz jest od wewnątrz biały? Bo jeśli tak, to do przemalowania raczej, Brytole wnętrza malowali srebrną farbą a nie białą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepadam za bryłą Humbera i model według mnie jest bardzo dobrze wykonany. Jedynym chyba mankamentem jest to że (teoretycznie) taki uwalony, zużyty pojazd będzie miał czyściutką załogę. I ogólnie figurki też się troszkę błyszczą ale po potraktowaniu matem będą super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za komentarze.

 

Dweler Nad figurkami jeszcze popracuję.

 

Imek Sklejalność zestawu jest bardzo dobra, wszystko jest logicznie pomyślane. Trzeba tylko troszkę uważać na instrukcję, w paru miejscach jest trochę nieścisła, poajwiają się przyklejone części choć wcześniej nie było o nich wzmianki. Ale to nie jest jakiś problem. Zobaczysz przy Comecie, ja po sklejaniu Humbera uważam że modele Bronco mogą spokojnie konkurować choćby i z Dragonem i Tamką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie Ci wyszedł - choć istotnie trochę za ciemny chyba.

Zachęcony efektem Twojej pracy chyba wezmę się wreszcie za swój - póki co odstraszała mnie lektura "instrukcji", rzeczywiście do niczego się nie nadaje.

Małe pytanie: skąd oznakowanie (orzełek, "Polandy" na ramionach) figurki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek Oznaczenia, zarówno orzełki, POLANDY i oznaczenia 8 Armii i II Korpusu znajdziesz w zestawie żywicznych figurek do Staghounda firmy Adalbertus (35-010). W zestawie dwie figurki ale kalkomanii jest więcej: 12 POLAND-ów, 2 "syrenki", 2 "świerki" dla 3DSK, 2 "lwy" dla 5KDP i 6 "krzyży" 8 Armii. Dodatkowo jeszcze oznaczenia dla Brytyjczyków i Kanadyjczyków i stopnie na pagony. Orzełki są fototrawione.

 

EDIT Aha, i gdzieś jeszcze czytałem, że ta sama firma przygotowuje figurki polskiej załogi Shermana oraz polskiej piechoty z II Korpusu. Tam też ma byc sporo więcej oznaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek Oznaczenia, zarówno orzełki, POLANDY i oznaczenia 8 Armii i II Korpusu znajdziesz w zestawie żywicznych figurek do Staghounda firmy Adalbertus (35-010). W zestawie dwie figurki ale kalkomanii jest więcej: 12 POLAND-ów, 2 "syrenki", 2 "świerki" dla 3DSK, 2 "lwy" dla 5KDP i 6 "krzyży" 8 Armii. Dodatkowo jeszcze oznaczenia dla Brytyjczyków i Kanadyjczyków i stopnie na pagony. Orzełki są fototrawione.

 

EDIT Aha, i gdzieś jeszcze czytałem, że ta sama firma przygotowuje figurki polskiej załogi Shermana oraz polskiej piechoty z II Korpusu. Tam też ma byc sporo więcej oznaczeń.

Dzięki, właśnie sprawdziłem - są dostępne, trochę drogo, bo ok. 80 zł...

Ale skoro aż taki nadmiar tych odznak to za nie tylko warto zapłacić (co nie zmienia faktu, że figurki się przydadzą). Ja i tak przymierzam się do zrobienia konkretnego pojazdu (zdjęcie jest w "Od Acromy do Zwycięzcy", jak się uda to wkleję), który jest o tyle charakterystyczny, że zamiast Brena ma Browninga 0.30" - czyli i tak przeróbki mnie czekają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokół Wątku warsztatowego nie widziałeś na Modelworku gdyż zrobiłem go w konkursie na starym PWM a zgodnie z regulaminem większości takich konkursów wątek warsztatowy jest tylko tam.

 

Co do obić to są zrobione najprościej jak można: ciut rozrzedzona czarna farba (w tym przypadku Tire Black z Mr. Color serii H) plus cieniutki pędzelek. Dopiero uczę się tej techniki więc mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej.

 

Tutaj jeszcze fotkaa wnętrza przed zamknięciem:

 

033rx0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.